JESIENNY NIEZBĘDNIK
Wraz z nadejściem chłodu skóra wymaga zmiany pielęgnacji na bardziej dopasowaną do pory roku. Jesień to niezwykle wymagający dla naszej skóry czas. Pamiętajmy, że zmiana warunków atmosferycznych ma na nią ogromny wpływ. Tak jak dbamy jesienią o siebie, by nie dopadła nas jakaś infekcja i nie złapała jesienna chandra, tak samo dbać musimy o ochronę skóry całego ciała.
Dlaczego innych kosmetyków należy używać latem, a innych jesienią?
Pogoda jesienią i latem znacząco się różni. Wymieniając garderobę na nieco cieplejszą dbamy o nasz komfort i zapewniamy naszemu organizmowi ciepło. To samo zróbmy z naszymi kosmetykami, których używamy na co dzień. Tu też liczy się komfort. Odpowiednio zadbana jesienną porą skóra doceni nasze starania. Odwdzięczy się promiennym wyglądem i blaskiem, który nie jest przecież zarezerwowany jedynie na lato. Wraz z upływem czasu, jak również na przestrzeni roku i związanych z tym zmian atmosferycznych, zaobserwujemy jak zmieniają się potrzeby naszej skóry. Szczególnie skóra twarzy jest wrażliwa na zmiany, dlatego wymaga innej pielęgnacji latem, innej zaś kiedy mamy jesień.
Jesienne wahania temperatury, wiatr, jak również suche powietrze w często mocno nagrzanych pomieszczeniach powodują, że skóra, szczególnie twarzy szybciej traci wodę, przez co staje się szorstka i podrażniona. Na ten czas powinnyśmy zamienić lekkie żelowe konsystencje na kosmetyki tłuste, mocno nawilżające, chroniące przed pękniętymi naczynkami i problemami z suchą cerą. Pamiętajmy też, że jeśli intensywnie opalałyśmy się latem, to właśnie jesienna pora pokaże, ile niedoskonałości i przebarwień zostało na skórze po słonecznych kąpielach. Zobaczymy nad czym trzeba popracować w chłodniejsze dni.
Zasady jesiennej pielęgnacji skóry
Po pierwsze – regularne złuszczanie
Pierwszy krok to rzecz jasna peelingi, czyli złuszczanie. Regularne używanie peelingu przywróci skórze gładkość już w kilka sekund. Jeśli nasza skóra jest normalna lub tłusta, można sięgnąć po peelingi klasyczne z grubszymi drobinkami. Jeśli zaś jest delikatna i skłonna do podrażnień, sięgnąć trzeba po kosmetyki enzymatyczne. Pamiętajmy, ze częstotliwość ich używania nie może być przypadkowa, ot tak od czasu do czasu. Stosujmy je przynajmniej raz lub dwa w ciągu tygodnia.
Po drugie – delikatne oczyszczanie
Absolutną podstawą nadal powinno być oczyszczanie skóry. Teraz, gdy skóra narażona jest na wysuszenie, wybierajmy olejki lub kosmetyki o gęstej i kremowej konsystencji, dzięki którym uzupełnimy w skórze lipidy. Dermatolodzy i kosmetolodzy radzą, by na oczyszczanie poświęcić kilka minut i wcale się nie spieszyć. Pamiętajmy, że taki masaż wykonać można dłońmi, szczoteczką lub szczotką soniczną. Pobudza on krążenie, jak również przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.
Po trzecie – mądre nawilżanie
Jesienią i zimą warto skupić się na dostarczeniu skórze kwasu hialuronowego. Składnik ten ma niezwykłą zdolność wiązania wody w skórze. Jego regularne stosowanie wzmacnia poziom nawilżenia. Na noc warto stosować produkty półtłuste i tłuste, a zamiast serum ulubiony olejek. Dzięki temu zabiegowi składniki lepiej się wchłoną, a wysuszona skóra odzyska sprężystość oraz uczucie komfortu.
Po czwarte – odbudowa bariery hydrolipidowej
W celu odbudowy bariery hydrolipidowej najlepiej jest stosować kremy z ceramidami i lipidami. Ich działanie śmiało porównać można do działania cementu blokującego, w tym przypadku „dziury” w skórze, przez które ucieka nawilżenie. Jeśli nasza skóra jest tłusta, sięgajmy po produkty właśnie jej dedykowane, które zadbają o nawilżenie, przy jednoczesnym nie zatykaniu porów oraz zapobiegną powstawaniu niedoskonałości.
Po piąte – przyjaźń z kwasami
Jesień to najlepszy czas na stosowanie kosmetyków z kwasami o działaniu złuszczającym. Jeśli jeszcze ich nie używałyśmy, zacznijmy od złuszczającego toniku z kwasami. Potem można sięgnąć po produkty typu serum i maski z zawartością kwasów. Preparaty na bazie kwasów sprawiają, że skóra będzie nie tylko gładsza, ale przede wszystkim odnowiona i jaśniejsza, bez zmarszczek i przebarwień. Pamiętajmy, by po zastosowaniu kwasów koniecznie nałożyć na skórę krem z filtrem SPF, który zapobiegnie pojawieniu się przebarwień.
Po szóste – pielęgnacyjny retinol
Retinol to jeden z najsilniejszych składników kosmetycznych. Można używać go wyłącznie przez kilka miesięcy w roku, kiedy nasłonecznienie jest niezbyt duże. Czyli właśnie jesienią. Na początku stosowania kosmetyki z retinolem mogą lekko podrażniać skórę, dlatego trzeba stosować je stopniowo, raz lub dwa razy w tygodniu. A gdy skóra się przyzwyczai, nawet codziennie, zawsze na noc. Retinol świetnie wygładza zmarszczki, niweluje przebarwienia oraz przyspiesza odnowę komórkową.
Po siódme – krem z wysokim filtrem
Nawet w mieście, w pochmurny dzień należy chronić skórę przed promieniowaniem, przynajmniej kremem z SPF 20. Jeśli stosujemy kremy z retinolem lub terapię kwasami, nawet SPF 50. Jeśli uprawiamy sporty na dworze np. jogging czy jazdę na rowerze, a zimą narty, pamiętajmy by zawsze nałożyć krem z SPF.
Zapraszamy do korzystania z jesiennych zabiegów w naszym salonie kosmetycznym. W połączeniu z domową pielęgnacją osiągniemy oczekiwane efekty.
SKÓRA PO WAKACJACH
Powroty z wakacji bywają niezwykle trudne. I nie chodzi tylko o konieczność ponownego wdrożenia się w codzienność domowych i służbowych obowiązków, ale również odpowiednią pielęgnację skóry. Okres wakacyjny nie zawsze jest dobry dla naszej skóry. Przesuszona słońcem, wymoczona w słonej wodzie, czasem też słabiej pielęgnowana.
Jak więc zregenerować skórę po powrocie z urlopu?
Nieważne, czy odpoczywamy w kraju, czy za granicą. Problem wysuszonej skóry nie zawsze spowodowany jest wysokością temperatury. Do przyczyn suchej skóry po wakacjach zaliczyć należy też zaniedbania pielęgnacyjne. Często zdarza się, że podczas urlopu poświęcamy naszej skórze mniej uwagi. Nawet jeśli zabierzemy ze sobą niezbędne kosmetyki, nie zawsze jest czas i ochota na korzystanie z nich. Jest to zresztą całkiem zrozumiałe, szczególnie gdy dzień kończy się o świcie, a pobudka wygania nas szybko na plażowanie. Oczywiście często narzekamy, że urlop jest zbyt krótki. Ale chyba nie dla naszej skóry. Po dwóch tygodniach i powrocie do odpowiedniej pielęgnacji szybko powinna się zregenerować. Pod warunkiem, że wdrożymy w życie odpowiednie działania naprawcze.
Co jeszcze dolega skórze po wakacjach, oprócz przesuszenia?
Oczywiście podrażnienie wywołane słonecznymi kąpielami. W zależności od tego, jak intensywnie wystawiałyśmy nasze ciała na działanie promieni słonecznych i czy dokładnie stosowałyśmy kosmetyki do opalania, zmiany na skórze mogą mieć zróżnicowany charakter. Zwykłe podrażnienie wywołane opalaniem objawia się zaczerwienieniem i lekkim pieczeniem skóry. Zdarza się jednak sytuacja, kiedy nasza skóra ulega słonecznemu poparzeniu. Wysypka po słońcu to z kolei objaw alergii słonecznej. Oznaki odwodnienia skóry to utrata elastyczności, uczucie napięcia, łuszczenie się naskórka, a nierzadko też pieczenie twarzy. Skóra z takimi problemami obowiązkowo potrzebuje pomocy, gdyż jej naturalna bariera ochronna została naruszona i nie jest w stanie spełniać prawidłowo swoich funkcji.
Odwiedź salon kosmetyczny
Koniec lata to doskonały moment na wizytę u kosmetyczki. Warto odwiedzić salon i skorzystać z zabiegów przygotowujących skórę na jesień. W ten sposób nie tylko wzmocnimy, ale i przedłużymy efekt domowej pielęgnacji. Pozbędziemy się również nieestetycznych zmian skórnych, z którymi trudno poradzić sobie poza profesjonalnym gabinetem.
Zabiegi oczyszczające z użyciem kwasów
Oczyszczanie kwasami to kontrolowane złuszczanie skóry przy zastosowaniu substancji pochodzenia biologicznego bądź chemicznego. Z pomocą peelingów chemicznych można pozbyć się kosmetycznych defektów oraz zmian chorobowych w obrębie naskórka i skóry właściwej. Oczywiście głębokość złuszczania reguluje się, poprzez dobór odpowiedniego preparatu. Zabiegi złuszczania wykonywać można również w domu, jednak przeprowadzane w salonie kosmetycznym działają skuteczniej. Pozwalają spłycić zmarszczki i w zależności od użytego kwasu usunąć przebarwienia. Kwestia doboru substancji użytej do zabiegu zależy od rodzaju i kondycji skóry.
Mezoterapia
Skutecznym zabiegiem, który doskonale zregeneruje i odżywi skórę po lecie jest mezoterapia. Mechanizm działania mezoterapii polega na stymulowaniu komórek do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za napięcie, gęstość oraz elastyczność skóry. W trakcie mezoterapii w głąb skóry wprowadzone zostają substancje czynne, takie jak kwas hialuronowy, zestaw mikroelementów i witamin. Preparaty te ułatwiają prawidłową odbudowę komórek. Mezoterapia najskuteczniej i najbardziej naturalnie pozwala zatrzymać czas.
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja, czyli zabieg mechanicznego złuszczania naskórka przy użyciu głowicy diamentowej lub korundu (tlenku glinu). Zabieg jest w pełni bezpieczny i sterylny. Daje efekt natychmiastowego wygładzenia.
Dlaczego właśnie teraz warto wykonać mikrodermabrazję?
Wykonana przed jesienią skutecznie oczyści, zregeneruje i rozjaśni skórę, przygotowując ją do nadchodzącego chłodu i jesiennych zabiegów. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do tworzenia się nowych komórek. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra wygląda młodziej i jędrniej. Jest też bardziej elastyczna.
Laseroterapia
Laseroterapia to oferta zabiegów terapeutycznych wykonywanych przy użyciu aparatury laserowej. Niegdyś laseroterapia obejmowała zabiegi lecznicze, wykonywane przez lekarzy specjalistów. Z czasem jednak stała się jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Dziś zabiegi przy użyciu lasera znaleźć można w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. W Salonie Kosmetycznym DEPILLASER oferujemy Państwu zabiegi laserowe, takie jak:
▪ depilacja laserem diodowym,
▪ depilacja Elight IPL RF,
▪ fotoodmładzanie Elight IPL RF,
▪ likwidacja trądziku Elight IPL RF,
▪ likwidacja przebarwień Elight IPL RF.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług!
URODA W PLECAKU, CZYLI JAK DBAĆ O SKÓRĘ NA URLOPIE
Lato, lato, lato wszędzie. Urlopy, wyjazdy, plaża, słońce, upały, czasem wiatr i letni deszcz – duże urozmaicenie. Letnia pielęgnacja skóry rządzi się swoimi prawami. Od tego, jak dbać będziemy latem o naszą skórę i jakie wakacje jej zafundujemy, zależeć będzie jej późniejsza kondycja i wygląd. Czy chcesz by była promienna? Jeśli tak, weź sobie do serca kilka zasad i stosuj je w wakacyjnym czasie.
Po pierwsze – oczyszczanie
Dokładnie oczyszczajmy naszą cerę. Stanowi to podstawę letniej pielęgnacji. Pamiętajmy, że letni klimat powoduje, że gruczoły łojowe skóry pracują znacznie intensywniej, a wtedy to tłusta warstwa przyciąga zanieczyszczenia. Powodować może to zapychanie porów, powstawania zaskórników, a nawet nasilenia trądziku. Oczyszczanie zawsze zacząć należy od oczu i ust. Nie oszczędzajmy na płynie do demakijażu, nasączony płatek na około 30 sekund przyłożyć należy do oka, żeby płyn dobrze rozpuścił kolorowe kosmetyki. Zawsze unikać należy tarcia i naciągania skóry. Następnie myjemy całą twarz, latem najlepsze są preparaty wymagające użycia wody. Skóra staje się wtedy czysta i odświeżona. Bardzo ważne, by wybrać preparat odpowiednio dobrany do typu skóry.
Po użyciu mleczka lub płynu micelarnego, pamiętajmy o zastosowaniu bezalkoholowego toniku.
Po drugie – antyoksydanty
Koniecznie stosujmy antyoksydanty (inaczej przeciwutleniacze). Lato to idealny czas dla powstawania wolnych rodników, które uszkadzając komórki naszego organizmu, przyspieszają procesy starzenia i zwiększają ryzyko chorób, m.in. układu krążenia czy nowotworów. Pojawiają się w skórze pod wpływem promieni słonecznych i powodują uszkadzanie włókien kolagenowych oraz niszczenie kwasu hialuronowego. W konsekwencji grożą powstawaniem zmarszczek, utratę jędrności, czyli po prostu przyspieszają starzenie. Sposobem na neutralizowanie wolnych rodników jest stosowanie antyoksydantów: witaminy C, floretyny (antyoksydantu ograniczającego aktywność elastazy), kwasu ferulowego. Składników tych szukać należy w kremach i serum. Przed urlopem koniecznie wybierzmy się do salonu kosmetycznego na zabieg przygotowujący skórę do urlopowych wojaży i walki z wolnymi rodnikami. Pamiętajmy, że źródłami antyoksydantów są również warzywa i owoce.
Kosmetyki z antyoksydantami nakładajmy nie tylko na twarz i szyję, ale również na dłonie, gdyż to właśnie one mają największy kontakt ze słońcem.
Po trzecie – peeling
Pamiętajmy o peelingach. Latem również, choć krążą pogłoski, że nie, stosujmy peeling. To dobra pora, by bezpiecznie złuszczać skórę. Dzięki temu jest wzmocniona i lepiej przygotowana na działanie słońca. Jakie kwasy warto zrobić latem? Kwas mlekowy idealny dla skóry przesuszonej i odwodnionej, kwas migdałowy idealnie normalizuje skórę skłonną do przetłuszczania oraz do zaskórników i trądziku, kwas azelainowy dedykowany do terapii depigmentacyjnych, kwas ferulowy – naprawia dotychczasowe uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i zapobiega powstawaniu nowych. Peeling przed urlopem zapewni skórze promienny wygląd i świeżość, stanie się ona odporniejsza na wakacyjne wyzwania, a nasza opalenizna będzie równomierna i trwalsza. Niezależnie od tego, jaki peeling enzymatyczny stosujemy, pamiętajmy o bezwzględnej ochronie UV.
Po czwarte – nawilżenie
Kontakt z czynnikami zewnętrznymi, słońcem czy wiatrem sprawia, że nasza skóra staje się przesuszona. Warto zatem zainwestować w skuteczne preparaty nawilżające. Latem dobrze jest sięgnąć po lżejsze konsystencje, takie jak mleczka lub balsamy, aby nadmiernie nie obciążać skóry. Jeśli skóra jest bardzo sucha i podrażniona, możemy skorzystać z kremów o bogatszym składzie. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu oraz zachowaniu ciągłości skóry będzie ona należycie pełniła swoją funkcję ochronną. Przed wystawieniem się na promienie słoneczne zafundujmy sobie profesjonalne nawilżanie w salonie kosmetycznym, np. zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, naturalnej i niezwykle nawilżającej substancji.
Mezoterapia bezigłowa z użyciem preparatów zawierających kwas hialuronowy jest metodą pozwalającą dogłębnie odżywić skórę, także głębsze warstwy, do których kremy nie docierają.
Po piąte – ochrona
Latem codziennie używajmy kosmetyków z wysokim filtrem. Naszą dewizą na tą porę, niech będzie: filtr przeciwsłoneczny jest najlepszym kosmetykiem przeciwstarzeniowym. W wakacje nawet nie zerkajmy na kremy z filtrem poniżej SPF30. Przez lekarzy i kosmetologów polecany jest krem z filtrem SPF50. Pamiętajmy, że promienie słoneczne przyspieszają proces starzenia. Atakują naszą skórę wszędzie i nieustannie, również w cieniu i w samochodzie – szyba nie stanowi dla nich przeszkody.
Krem z filtrem zawsze miejmy w podróżnym plecaku, a przed i po urlopie w torebce. Jego aplikację powtarzać trzeba kilka razy dziennie!
Po szóste – podsumowanie
Butelka wody w zasięgu ręki, wysokiej jakości kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry oraz systematyczne stosowanie preparatów ochronnych – to sekret pięknej, wypielęgnowanej, zdrowej i nawilżonej skóry, która zachwyca promiennym wyglądem mimo wakacyjnych zagrożeń.
Nie róbmy sobie urlopu od pielęgnacji skóry. Kosmetyki to część naszego bagażu. Miłego urlopu!
SKUŚ SIĘ NA ODROBINĘ PRZYJEMNOŚCI – ROZŚWIETLAJĄCE ZABIEGI
Choć pogoda lekko w kratkę, to wiosna w pełni. Nasza cera potrzebuje zatem odświeżenia. Drogie Klientki, jeśli jeszcze o to nie zadbałyście najwyższa pora. Zafundujcie więc sobie zabieg rozświetlający, taką wiosenną odnowę.
Piękno zdrowej, wypielęgnowanej skóry to najwspanialsza ozdobą każdej kobiety. Żadna biżuteria świata nie zapewni takiego blasku i promiennego wyglądu, jak bijąca świeżością i młodzieńczym blaskiem zadbana cera, jak również skóra całego ciała. Delikatny połysk, dzięki odpowiedniemu zabiegowi odmłodzi każdą cerę i przyciągnie spojrzenia.
Dodajmy swojej cerze wiosennej świeżości
Za sprawą proponowanych zabiegów rozświetlających:
- peeling enzymatyczny,
- peeling kawitacyjny,
- nałożenie kwasu migdałowego,
- aplikacja kremu na bazie kwasu migdałowego,
- mikrodermabrazja/mikrodermabrazja diamentowa,
podarujmy sobie odrobinę luksusu.
Peeling enzymatyczny
Peeling enzymatyczny to delikatny zabieg dla skóry, który skutecznie złuszcza naskórek. Sprawdza się zarówno w przypadku cer młodych, dojrzałych, wrażliwych oraz problematycznych.
Peeling enzymatyczny, zawiera drobinki ścierające, a zawarte w nim enzymy rozpuszczają martwy naskórek. Systematyczne stosowanie peelingu enzymatycznego wyrównuje koloryt skóry, wygładza ją oraz zmniejsza widoczność porów. W medycynie estetycznej kosmetyki z enzymami stasowane są celem zmiękczenia i wygładzenia powierzchni skóry. Zamierzony efekt osiągnąć można dzięki wielu składnikom, jednak najlepszy głównie dzięki zastosowaniu papai. Enzymy zawarte w owocu papai (nazwa techniczna papaina) cieszą się popularnością w gabinetach kosmetycznych i salonach spa. Papaina jest najczęściej stosowanym składnikiem enzymatycznym w pielęgnacji skóry. Wraz z wiekiem szybkość naturalnej eksfoliacji spada, a martwe korneocyty, umiejscowione w warstwie rogowej naskórka zaczynają zalegać na powierzchni skóry. Naturalne owocowe enzymy wspomagają proces złuszczania się skóry, co pozwala na odzyskanie przez nią promiennego wyglądu. Sukcesywnie powtarzane zabiegi złuszczające pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji.
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to dogłębny sposób oczyszczania skóry. Chociaż działa na głębokie warstwy naskórka, złuszczając go jest zabiegiem delikatnym. Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający skórę. Sekretem zabiegu jest zjawisko fizyczne polegające na zmianie postaci ciekłej w gazową, mogące wystąpić dzięki zmniejszaniu ciśnienia. Na początku zabiegu skóra musi być wilgotna, co w zetknięciu z ultradźwiękami przyczyniać się do tworzenia mikro-pęcherzyków, które następnie ulegają rozpadowi. Kawitacja doskonale sprawdza się stosowana na twarz, szyję i dekolt. To doskonały sposób na pozbycie się starego, zrogowaciałego naskórka, odsłaniając nowy. Peeling kawitacyjny stosować można jako samodzielny zabieg, jak również jako zabieg przygotowujący skórę do jej nawilżenia i odżywienia, przyspieszający wchłanianie składników aktywnych. Jako zabieg nieinwazyjny polecany jest również dla skóry wrażliwej i naczynkowej.
Nałożenie kwasu migdałowego
Kwas migdałowy to jeden z najdelikatniejszych kwasów w kosmetyce. Przy czym niezwykle skuteczny. Istotne znaczenie ma, jako środek przeciwzmarszczkowy i przeciwtrądzikowy. Potrafi jednocześnie zadziałać na obydwa problemy. Kwas migdałowy wykazuje działanie antybakteryjne, złuszczające oraz regulujące wydzielanie sebum, co sprawia, iż jest idealną substancją w walce z różnymi odmianami trądziku. Kuracja kwasem migdałowym daje wiele korzyści. Nakładany na twarz działa w obrębie warstwy rogowej rozluźniając międzykomórkowe łączenia pomiędzy naskórkiem, a cementem komórkowym. Intensywność działania oraz efekty zależą od kilku czynników: stężenia, pH kwasu, podłoża, regularności stosowania peelingu.
Kremy z kwasem migdałowym
Kremy z kwasem migdałowym sprzyjają polepszeniu wyglądu skóry twarzy. Powinny po nie sięgać głównie panie, które borykają się z trądzikiem, rozszerzonymi porami i płytkimi przebarwieniami po niedoskonałościach lub opalaniu. Kremy z zawartością kwasu migdałowego pozwolą łagodnie pozbyć się zrogowaciałych komórek, przyspieszając procesy odnowy skóry, poprawiając jej koloryt i nawilżenie.
Mikrodermabrazja /mikrodermabrazja diamentowa
Nazywana też mikropeelingiem, to metoda mechanicznego złuszczania naskórka przy pomocy precyzyjnie kontrolowanego strumienia mikrokryształków. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, dotlenia i wzmacnia skórę. Mikropeeling redukuje płytkie zmarszczki i poprawia elastyczność skóry, dlatego też szczególnie polecany jest osobom, zmagającym się z pierwszymi oznakami starzenia, bliznami i rozstępami, przebarwieniami, trądzikiem, cellulitem, zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Mikrodermabrazję diamentową wykonywać można na większości typów skóry. Są jednak sytuacje, takie jak trądzik różowaty, gdzie zabieg skonsultowany powinien być dermatologicznie. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób z wirusową lub bakteryjną przejściową chorobą skóry. Wtedy zdecydowanie poczekać należy, aż zostanie ona wyleczona. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest wskazana dla cery naczyniowej i cery wrażliwej. Zabieg doskonale sprawdzi się w przypadku cery tłustej oraz łojotokowej.
Dlaczego zabiegi rozświetlenia cery są ważne?
O skórę trzeba dbać w szczególny sposób. W natłoku codziennych obowiązków często nam to umyka. Odpowiednia pielęgnacja twarzy i ciała pomaga zachować młody i świeży wygląd oraz utrzymać skórę w dobrej kondycji. Proponowane powyżej zabiegi z wykorzystaniem odpowiednio dobranych preparatów potrafią przynieść zaskakujące efekty i sprostać potrzebom każdego rodzaju cery.
TERAPIA NACZYNKOWA – NIEZWYKLE SKUTECZNA KURACJA
Twoja cera jest delikatna, z wiekiem pojawiają się na niej nieestetyczne naczynka krwionośne, skóra nieustannie się czerwieni bez powodu. Może to oznaczać jedno, wymaga konsultacji specjalnej dbałości i pielęgnacji, a przede wszystkim terapii naczynkowej w salonie kosmetycznym www.depillaser.pl Rozszerzone naczynka to problem nie tylko estetyczny. Pod żadnym pozorem nie można ich lekceważyć, ponieważ świadczyć mogą o problemach z krążeniem i prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego oraz żylaków.
Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?
Cera naczynkowa to cera, na której występują liczne zmiany na skórze zwane teleangiektazją, potocznie mówimy na nie „pajączki” oraz rumieńce, wywołane przez rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne. Jest to cienka skóra na twarzy, którą charakteryzuje duża wrażliwość. Jest to skóra, która nader szybko reaguje na zmieniające się czynniki atmosferyczne. Popękane z powodu nadmiernego rozszerzania się naczyń limfatycznych naczynka sprawiają, że skóra staje się mało elastyczna, cienka i wrażliwa oraz skłonna do podrażnień. Taka skóra często zmaga się z powstawaniem rumieńców na twarzy.
Skóra naczynkowa powstać może między innymi na skutek:
- przewlekłego stresu powodującego rozszerzanie naczynek
- zmian hormonalnych
- nadciśnienia tętniczego
- nadmiernego korzystania z solarium czy sauny
• długotrwałego narażania na promienie słoneczne
• diecie bogatej w ostre produkty - gorących kąpieli
- wpływowi niskiej temperatury na skórę
• predyspozycji genetycznych.
Co wpływa na stan cery naczynkowej?
Na stan cery naczynkowej wpływ mają geny, ale również nieprawidłowa pielęgnacja, złe odżywianie, a co więcej nadmierna ilość promieni słonecznych. Oznaki świadczące o posiadaniu tego typu cery, to niespodziewanie pojawiający się na twarzy rumień, czy też czerwone plamki na policzkach i w okolicy nosa. Wpływają na to mało elastyczne naczynia krwionośne, które sprawiają, że rumieniec pojawia się często i trudno się z nim rozstać. Widzialność rumieńca dodatkowo podbijają emocje, zbyt duży wysiłek, zmiany w pogodzie, a także ostre przyprawy oraz alkohol.
Jak dbać o cerę naczynkową i jakich kosmetyków używać?
Także nieodpowiednie kosmetyki mogą mieć zły wpływ na wrażliwą naczynkową skórę na twarzy. Często problemy z nadwrażliwością skóry, a także trwałe zaczerwienienia skutkować mogą pojawieniem się uciążliwego, trudnego w leczeniu trądziku. Podstawę stanowi właściwa, i co ważne systematyczna pielęgnacja. W szczególności unikać należy preparatów pełnych konserwantów oraz silnie drażniących substancji chemicznych, których cera naczynkowa nie toleruje. Kosmetyki powinny być naturalne i w swym składzie nie powinny zawierać alkoholu. Pamiętajmy, by do mycia twarzy używać wody o letniej temperaturze, woda nie może być ani gorąca ani zbyt zimna. W przypadku tego typu cery nie wolno stosować peelingu gruboziarnistego. Półki aptek i sklepów pełne są obecnie kosmetyków z etykietą „dla cery naczynkowej”, i po takie właśnie kosmetyki sięgać muszą osoby świadome swojej cery. Krem do cery naczynkowej powinien być bezzapachowy, działać przeciwzapalnie i przeciwrumieniowo. Wskazane jest stosowanie kremu z filtrami. W okresie letnim stosować należy krem z wysokim filtrem UV z półki z kosmetykami z etykietą „dla cery naczynkowej”. Ważne jest by pamiętać, że długotrwały wpływ słońca w dużym stopniu przyczyniać może się do pogorszenie stanu skóry, szczególnie u osób po 30 roku życia. Z wiekiem produkcja kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry ulega spowolnieniu.
Ale, ale dbanie o cerę naczynkową nie sprowadza się jedynie do stosowania kompetentnych kosmetyków, to coś jeszcze. Taka cera potrzebuje skutecznej terapii.
TERAPIA NACZYNKOWA – SKUTECZNY ZABIEG DLA CERY NACZYNKOWEJ
Profesjonalnie wykonany zabieg zamykania naczynek daje skuteczny i trwały efekt, wskutek czego po zabiegu można cieszyć się zdrową i gładką skórą bez pajączków. Osoby z cerą naczynkową i pajączkowymi zmianami koniecznie powinny skonsultować stan swojej skóry w profesjonalnym salonie kosmetycznym www.depillaser.pl oferującym zabieg zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych przeprowadzany z wykorzystaniem urządzenia Elight (IPL+RF). Taka terapia naczynkowa to pewny i skuteczny zabieg. Urządzenia Elight (IPL+RF) emituje energię cieplną pochłanianą przez hemoglobinę, w następstwie czego powoduje niszczenie ścianki naczynia krwionośnego i jego likwidację. W celu osiągnięcia pożądanych efektów zabieg taki wymaga kilkukrotnego powtórzenia, których częstotliwość ustalana jest indywidualnie.
Stosując powyższe wskazania
O ile zastosujemy powyższe wskazania, poprawimy nie tylko stan naszej cery, ale z pewnością też własne samopoczucie i stan psychiczny. Pamiętajmy o wystrzeganiu się czynników wpływających na rozszerzanie naczynek i ich pękanie. Dbajmy o zdrową dietę, prawidłową pielęgnację, używajmy odpowiednich kosmetyków. Jak przy każdym tego typu zabiegu, tak i przy zabiegu zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych występują przeciwwskazania, min. ciąża, stan zapalny skóry, nowotwory, choroby układu krążenia np. nadciśnienie tętnicze czy schorzenia związane z wrażliwością na światło. Jednak każda osoba wymaga indywidualnego podejścia i rzetelnej konsultacji. ZAPRASZAMY do zapoznania się z pełną ofertą naszego salonu na www.depillaser.pl i bezpośrednio na miejscu.
ZABIEGI KOSMETYCZNE, KTÓRE WARTO ZROBIĆ ZIMĄ
Niskie temperatury i znacznie mniejsze promieniowanie słoneczne sprawiają, że zimową porą warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego na depilację laserową, mezoterapię, jak również fotoodmładzanie. Są to zabiegi, które najlepiej wykonać właśnie o tej porze roku.
Zima to dobry czas na poddanie się kilku ważnym zabiegom kosmetycznym. Dzięki mniejszej ekspozycji na promieniowanie słoneczne UVA i UVB, ryzyko pojawienia się przebarwień po zabiegach jest dużo mniejsze. Zimą ewentualne obrzęki są mniejsze, rany zdecydowanie lepiej się goją, a organizm szybciej się regeneruje. Dlatego zima to najlepszy czas na kurację złuszczającą po letniej ekspozycji na słońce, czy depilację laserową, która wykonana jest na nieopalonej skórze.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa to usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera. Wnika ona głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Jeżeli nie występują przeciwwskazania depilacja laserowa uważana jest za zabieg bezpieczny i bezinwazyjny. Warunkiem osiągnięcia zadowalających efektów jest dobór właściwej mocy i czasu trwania impulsu, które zależne są od rodzaju skóry i włosów. Depilacja laserowa zalecana jest pacjentom salonu kosmetycznego, u których występuje skłonność do wrastania włosów oraz tworzenia stanów zapalnych skóry. Depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale także leczy skórę. Największą zaletą zabiegu jest dokładne usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała. W czasie zabiegu laser emituje wiązkę promieniowania, która bezpowrotnie niszczy mieszki włosowe bez uszkodzenia skóry.Osiągnięcie upragnionego efektu wymaga kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Jednak już po kilku sesjach cieszyć się można gładką skórą nawet przez kilka lat. Skuteczność lasera zależy, między innymi od koloru skóry i koloru włosów. Aby włosek został zniszczony musi być w aktywnej fazie wzrostu. Ponieważ każdy włosek przechodzi tę fazę w swoim rytmie, zabieg musi być powtórzony minimum 4-5 razy, w odstępie od 4 do 8 tygodni.
Mezoterapia
Mezoterapia bezigłowa bezinwazyjnie i bezboleśnie dostarcza naszej skórze niezbędne substancje odżywcze. Podczas zabiegu ciało poddane relaksowi, staje się młodsze i piękniejsze. Mezoterapia bezigłowa pozwala na wprowadzenie do głębokich warstw skóry substancji odżywczych, bez konieczności naruszania ciągłości skóry. Polega na użyciu urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który dociera do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki. Pozwala to na otwarcie nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów do głębokich warstw skóry bez konieczności użycia igieł. Po zabiegu skóra staje się zdrowsza, gładsza, jędrniejsza, nawilżona od wewnątrz, wygląda na bardziej wypoczętą, a delikatne zmarszczki znikają. Mezoterapia bezigłowa dedykowana jest dla tych, którzy nie nie mogą bądź nie chcą korzystać z nakłuwania, a jednocześnie chcą dogłębnie odżywić i nawilżyć skórę. Jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje żadne uczucie dyskomfortu, poza lekkim mrowieniem. Dzięki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapię do progu odczuwania klientki. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, niezbędne są odpowiednio dobrane preparaty z substancjami aktywnymi, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.
Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie to regenerowanie skóry silnymi impulsami świetlnymi, które przekształcone w energię cieplną stymulują znajdujące się w głębokich warstwach skóry fibroblasty, w efekcie czego wytwarzane przez nie elastyna i kolagen obkurczają włókna kolagenowe. Zabieg zastosować można na dowolnej części ciała. Najczęściej zabiegowi poddawana jest skóra twarzy, szyi, ramion, dekoltu i dłoni. Zabieg jest bezinwazyjny, więc już następnego dnia może powrócić do normalnej aktywności fizycznej. Podczas zabiegu nie dochodzi do zdarcia warstwy naskórka, co ma miejsce w trakcie głębokiego peelingu lub dermabrazji laserowej. Fotoodmładzanie to idealny zabieg dla osób z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, takimi jak płytkie zmarszczki, bruzdy, czy przebarwienia. Wynik zabiegu to napięta, delikatniejsza i bardziej gładka skóra. Laserowe odmładzanie skóry twarzy sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne. Zabieg wpływa też na poprawienie gęstości skóry. W celu zwiększenia efektu fotoodmładzania, powtarzamy go cyklicznie od 4 do 6 razy.
Zadbajmy zimą o nasze ciało i naszą skórę, by latem cieszyć się pięknym wyglądem.
WESOŁYCH ŚWIĄT
Pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami w gronie najbliższych.
Już za chwilę
Już za chwilę zasiądziemy do wigilijnego stołu, potem dwa dni świąt, a w bieżącym 2020 roku jeszcze niedziela. To nasze kilka dnia, aby się zatrzymać. Tegoroczne święta za sprawą światowej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 dla wielu będą inne. Z pewnością w mniejszym gronie, może na odległość, przy pomocy różnego rodzaju komunikatorów. Ale jeśli tylko jest to możliwe spędźmy je z bliskimi. To dla wszystkich trudny czas, ale niech będzie przepełniony miłością, szacunkiem i radością.
Proste sposoby na spokojne święta
Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w roku. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdę, jaka pojawi się na wigilijnym niebie, opłatek, wigilijne potrawy, zapach ciasta, wspólne kolędowanie. Magiczny czas miłości, spotkań z bliskimi i tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Zdarza się, że okres przedświąteczny to czas wyjątkowo nerwowy. Zakupy, porządki, kuchenne przygotowania i to nurtujące pytanie, czy zrobiliśmy już wszystko. Jeśli jednak wcześniej rozsądnie zaplanowaliśmy świąteczne przygotowania i rodzinne spotkania, z pewnością unikniemy stresu.
CZAS BOŻEGO NARODZENIA – ŚWIĄTECZNE TRADYCJACH
Wigilia to dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia – oznacza: czuwanie, bycie gotowym. To również uroczysta wieczerza, do której zasiada się o zmroku w gronie najbliższych. Wigilia w naszej rodzimej tradycji to jeden z najważniejszych dni w roku, ciepły i wzruszający. Od pokoleń budzi wielkie emocje. Gromadząc się przy stole dokładano wszelkich starań, by znało się na nim wszystko, co przyniósł poprzedni rok, co urodziło się na polu, w sadzie i w ogrodzie. Pamiętano też o zwierzętach, które w tę właśnie noc miały przemówić ludzkim głosem, wynoszono im resztki ze stołu. To czego nie dało się zjeść zakopywano w sadzie. Pod obrusem kładziono siano, by w przyszłym roku zapewnić sobie urodzaj. Większość wigilijnych zwyczajów do dziś stanowi taką właśnie wróżbę na nowy rok. Nadal przygotowujemy tradycyjnie wigilijne potrawy. W zależności od regionu i tradycji rodzinnych wigilijne potrawy nieco się różnią, ale zwyczajowo na stole powinny być ich dwanaście. Aby zapewnić sobie szczęście na przyszły rok, spróbować należy każdej potrawy. Na stole stawiamy dodatkowe nakrycie, żeby obudzić w sercu myśl o tych, których wśród nas już nie ma. To również miejsce dla zbłąkanego gościa, bo nikt w ten wieczór sam nie powinien być. Wigilia jest w naszej tradycji wyjątkowym dniem w roku – to wieczór szczególnie rodzinny, uroczysty i wyjątkowo ciepły. Życzmy sobie w tę najbliższą Wigilię, aby tradycje jak najdłużej przetrwały, niezależnie od sytuacji, pandemii i zwariowanego tempa życia. Stawiajmy dodatkowe nakrycie dla gościa, którego może przyjdzie zaprosić nam do stołu.
Tego co możemy nie zostawiajmy na ostatnią chwilę
Naszym Klientkom, dziękujemy że były z nami w tym nie łatwym roku, że w porę zaplanowały przedświąteczną wizytę u nas. Skorzystały ze stałych zabiegów, ale często też sprawiły sobie miły prezent wybierając coś nowego dla siebie. Oferując dla Was różnego rodzaju zabiegi www.depillaser.pl wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma to, jak chwila relaksu w przedświątecznym zabieganiu.
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA – PROFESJONALNE OCZYSZCZANIE SKÓRY
Mikrodermabrazja diamentowa to jeden ze sposobów na oczyszczanie skóry. Wyróżnia się dużą skutecznością, lecz pamiętać należy, że skóra po zabiegu potrzebuje kilku dni na regenerację. Jeśli szykujemy się zatem, na jakieś wyjątkowe wyjście nie odkładajmy wizyty w salonie kosmetycznym na ostatnią chwilę i nie róbmy go przed imprezą lub wyjazdem.
Mikrodermabrazja to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, która polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Wyróżniamy kilka rodzajów mikrodermabrazji:
- diamentowa,
- korundowa,
- tlenowa.
Zabiegi różnią się rodzajem wykorzystywanego materiału ścierającego.
Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się naturalnych albo syntetycznych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Końcówka sprzętu do mikrodermabrazji diamentowej wyposażona jest w specjalny system podciśnieniowy, zasysający ścierany naskórek oraz „diamenty”. W trakcie trwania zabiegu głowice urządzenia jednocześnie zasysają skórę do filtra, który potem jest wymieniany.
Jaki efekt przynosi mikrodermabrazja diamentowa?
Efektem mikrodermabrazji diamentowej jest głębokie oczyszczanie. Martwy, złuszczany
w czasie zabiegu naskórek jest natychmiast zasysany pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega powstawaniu pyłu. Ten, dość mocny peeling stymuluje skórę do wzmożonego wytwarzania nowych komórek naskórka. Zabieg z powodzeniem wykonywać można na twarzy, dekolcie i plecach.
Kto może skorzystać z mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja to zabieg, z którego kobiety bardzo często korzystają w gabinetach kosmetycznych. Ten nieinwazyjny, mechaniczny mikro peeling wyraźnie poprawia wygląd skóry, jej koloryt i strukturę oraz pozbawia niedoskonałości. Mikrodermabrazję diamentową wykonywać można na większości typów skóry. Są jednak sytuacje, takie jak trądzik różowaty, gdzie zabieg skonsultowany powinien być z dermatologiem. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób z wirusową lub bakteryjną przejściową chorobą skóry. Wtedy zdecydowanie poczekać należy, aż zostanie ona wyleczona. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest wskazana dla cery naczyniowej i cery wrażliwej. Zabieg doskonale sprawdzi się w przypadku cery tłustej oraz łojotokowej. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg w głównej mierze polecany osobom, które zmagają się z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, przebarwieniami i ze zrogowaciałym naskórkiem. Zabiegowi nie mogą poddawać się kobiety w ciąży.
Jak długo trwa zabieg mikrodermabrazji diamentowej?
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej trwa krótko, około 30 minut.
Ile zabiegów należy wykonać, by efekty były zadowalające i widoczne?
Liczba zabiegów to kwestia indywidualna, zależnie od potrzeb skóry. Zaleca się wykonanie serii trzech zabiegów, przeprowadzanych dwa razy w roku. Kurację najlepiej odbyć w okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, kiedy słońce nie jest jeszcze zbyt intensywne.
Efekty zabiegu:
- likwidacja problemów skórnych, takich jak drobne zmarszczki, uszkodzenia, zanieczyszczenia,
- regeneracja skóry,
- pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
- wzrost wchłaniania składników aktywnych z kosmetyków,
- ochrona przed nowymi uszkodzeniami i starzeniem.
Bezpośrednio po poddaniu się zabiegowi skóra staje się odświeżona, gładka, przyjemna w dotyku. Odczuwalne jest wyraźnie uczucie lekkości. Wszystkie kosmetyczne zabiegi na skórę wymagają systematyczności wykonywania, nie inaczej jest z mikrodermabrazją diamentową, zatem wykonywana w regularnych, zalecanych przez specjalistę odstępach czasu gwarantuje efekt redukcji zmarszczek, rozstępów, przebarwień skóry i oczyszczenie porów skóry. Dodatkowo, poprzez działanie mikrodermabrazji diamentowej pobudzane zostają fibroblasty, dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna, wzrasta mikrokrążenie i wzmocnione zostają zdolności obronne skóry.
Pielęgnacja skóry po zabiegu:
- unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne przez okres 2 tygodni,
- stronienie od kąpieli w chlorowanej wodzie do 48 godzin po zabiegu,
- stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym,
- picie zwiększonej ilość wody mineralnej,
- nie zdrapywanie łuszczącej się skóry .
WAŻNE! Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem dość łagodnym, nie narusza delikatnej struktury naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry i jest całkowicie bezbolesna.
ZABIEGI KOSMETYCZNE NA JESIEŃ – postawmy na depilację laserową
Jesień to doskonała pora na wykonanie niektórych zabiegów kosmetycznych. Są to zabiegi, których nie należy, a wręcz nie można ich wykonywać latem, kiedy wystawiamy naszą skórę na promienie słoneczne. Peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, fotoodmładzanie czy depilacja laserowa to zabiegi, których wykonanie zaleca się właśnie jesienią.
Kiedy jest najlepszy czas na depilację laserową?
Depilacja laserowa to bez wątpienia najskuteczniejsza metoda pozwalająca na usuwania zbędnego owłosienia. I choć można wykonywać ją przez cały rok, to najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów przypada właśnie na jesień.
Depilacja laserem diodowym www.depillaser.pl uważana jest za najbardziej efektywną metodę usuwania zbędnego i niechcianego owłosienia. Emitowane prze laser wysokoenergetyczne impulsy świetlne pochłaniane są przez melaninę, barwnik zawarty w mieszku włosowym, a skumulowane ciepło uszkadza macierz włosa. Już pierwszy zabieg powoduje zniszczeniu nawet do 40% usuwanych włosów. Ażeby skutecznie usunąć niechciane owłosienie potrzeba jest seria zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta, ale w większości wykonuje się od 5 do 8 zabiegów.
Dlaczego właśnie jesienią najlepiej podjąć decyzję o zabiegu depilacji laserowej?
Depilację laserową rozpocząć można nie wcześniej, niż po upływie czterech tygodni od ostatniej kąpieli słonecznej. Skóra poddawana depilacji laserowej nie może być opalona. Pamiętać należy, że opalenizna to barwnik melaniny, który produkowany jest w skórze poprzez działanie promieni słonecznych. Melanina występuje także we włosach i światło lasera ma na celu zadziałanie właśnie na ten barwnik. W sytuacji, gdy skóra jest opalona, światło lasera natrafia na barwnik już w naskórku, nim zdąży dostać się do głębiej cebulki włosa. Doprowadzić może to do przebarwień i oparzenia naskórka, a co za tym idzie do obniżenia efektywności wykonanego zabiegu.
Depilacja laserowa wymaga serii zabiegów, które rozłożone muszą być w czasie.
Żeby efekty były zadowalające, wymagana jest cierpliwość i systematyczność. Depilacja laserowa to seria zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych cech pacjenta. Zależna jest od kilku cech, takich jak:
- fototyp
- kolor i grubość włosów
- stopień owłosienia.
Zabiegi przeprowadzane są w odstępach, przerwa między sesjami zależna jest od depilowanego obszaru. W związku, z tym pełny proces depilacji laserowej rozłożony jest w czasie i może trwać nawet do kilku miesięcy.
WAŻNE! Może trwać nawet do pół roku, dlatego tak ważne jest by depilację laserową rozpocząć jesienią, najlepiej w okresie od października do grudnia. Wyłącznie wówczas, zdążymy zakończyć cały cykl przed kolejnym słonecznym sezonem, kiedy to znów wystawimy nasze ciała na promienie słoneczne.
Co w trakcie trwania „przygody” z laserem?
Bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej oraz odpowiedzialna ochrona ciała w trakcie trwania „przygody” z laserem wymaga rezygnacji z wystawiania obszarów objętych zabiegiem na promieniowanie słoneczne. Rezygnacja ta, trwać musi przez całą sesję zabiegową, a potem nie mniej niż przez 4 tygodnie, po jej pełnym zakończeniu. Sezon jesienno-zimowy to znakomity czas na działanie w temacie depilacji laserowej, zdecydowanie łatwiejszy, w szczególności na tych obszarach ciała, które w sezonie letnim są mocno narażone na działanie promieniowania UVA i UVB. Nie dotyczy to wyłącznie kąpieli słonecznych, ale również zwykłego, codziennego funkcjonowania, gdzie wystawiamy na słońce: twarz, przedramiona czy łydki.
WAŻNE! Nie przestrzeganie powyższych zaleceń skutkować może powstaniem oparzeń i przebarwień.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego salonu na www.depillaser.pl Jesień to najlepsza pora, by poddać się depilacji laserowej. Rozpoczęcie sesji już teraz zwiększy skuteczność i bezpieczeństwo. Da wystarczająco dużo czasu, by w najbliższym sezonie letnim cieszyć się idealnie gładką skórą.
MASAŻ – RELAKS I WYCISZENIE
Masaż to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na twarz, a także na całe ciało. Wykonany w serii masaż potrafi zdziałać wiele dobrego. Ale również pojedynczy masaż doskonale poprawia wygląd oraz samopoczucie.
Dotyk rąk
Żaden zabieg mechaniczny nie spowoduje, tak doskonałego odczucia i takiego odprężenia jak dotyk rąk. Masaż ciała nie tylko zdejmuje stres i zmęczenie, ale również ujędrnia, zmniejsza cellulit, usuwa obrzęki, przyspiesza drenaż limfatyczny i wyszczupla. Tymczasem masaż twarzy działa dokładnie jak lifting i znakomicie poprawia koloryt cery. Dotyk rąk podczas wykonywania masażu poprawia nastrój i wycisza.
Co może zdziałać masaż twarzy?
Jeśli ktokolwiek już korzystał z profesjonalnego masażu twarzy wie doskonale, że oprócz efektów widzialnych, to przyjemność sama w sobie. Masaż twarzy to jeden z najstarszych sposobów uzdrawiania i leczenia. Masaż twarzy to zabieg, dzięki któremu zdecydowanie poprawić możemy stan naszej skóry. Każda kobiety zauważy to już po pierwszym zabiegu. Wykonywany systematycznie poprawia krążenie, spłyca zmarszczki, zapobiega powstawaniu nowych i ujędrnia skórę. Automasaż rozluźnia napięte mięśnie i wygładza rysy twarzy. W połączeniu z odpowiednimi preparatami do twarzy efekt będzie zniewalający. Taki automasaż potrafi zdziałać cuda. Można wykonywać go u specjalisty, jak również samodzielnie.
Najlepsza stymulacja
Dziś, kiedy medycyna estetyczna jest coraz powszechniejsza, przestała być doceniana rola masażu. Po ukończeniu 25 roku życia skóra każdej z nas produkuje mniej kolagenu, odpowiedzialnego za właściwe napięcie. I wtedy to pojawiają się pierwsze zmarszczki. Kiedy mięśnie twarzy są systematycznie stymulowane, wypełniają twarz od środka i napinają skórę. Masaż twarzy jest najlepszą jej stymulacją, która zapewnia dobre samopoczucie i promienny wygląd.
Masaż twarzy krok po kroku
Jak wykonać masaż twarzy?
Prawidłowe przygotowanie twarzy do masażu zacząć należy od dokładnego oczyszczenia cery. Na dobry początek dokładny demakijaż i do tego peeling.
Masaż twarzy najlepiej rozpocząć od niewielkiej rozgrzewki:
▪ kilka sprawnych ruchów masujących szyję od dołu do góry,
▪ partie twarzy od żuchwy ku policzkom,
▪ czoło od skroni do skroni.
Po tak wykonanym masowaniu wstępnym przystąpić można do właściwego masażu twarzy. Wskazanym jest, by do jego wykonania użyć kosmetyku do codziennej pielęgnacji.
Techniki masażu twarzy
Masaż twarzy metodą głaskania zawsze zaczyna się i kończy ruchami określanymi głaskaniem. Delikatne głaskanie sprawia, że skóra nabiera gładkości i elastyczności. Masaż twarzy metodą głaskania rozpoczyna się na mięśniach szyi, a kończy na mięśniach czołowych.
WAŻNE! W sytuacji, w której występują jakiekolwiek problemy z tarczycą, wskazane jest ominięcie tej część.
Masaż twarzy metodą rozcierania wykonywany powinien być okrężnymi ruchami, z siłą większą niż przy metodzie głaskania. Masaż twarzy metodą rozcierania rozpoczyna się od mięśni czołowych i kończy na mięśniach podbródka. Skupiony jest na mięśniach okrężnych oka, ust i mięśni czołowych, gdyż te właśnie okolice narażone są w pierwszej kolejności na pojawienie się zmarszczek.
Jak wyglądać powinien automasaż twarzy na jej poszczególnych obszarach?
Najłatwiejszy masaż twarzy, to automasaż techniką głaskania. Rezultaty masażu zależne są od prawidłowego wykonania, zaczynając od odpowiedniej kolejności:
▪ na twarz nakładamy kosmetyk, który spowoduje, że automasaż będzie przyjemny i relaksacyjny,
▪ masaż twarzy rozpoczynamy od brody i masujemy palcami wskazującymi w kierunku ust,
▪ okrężnymi ruchami masujemy mięśnie wokół ust,
▪ znajdujące się na policzkach mięśnie jarzmowe, śmiechowe i żwacze masujemy począwszy od kącika ust w kierunku skroni i ucha,
▪ masaż nosa wykonujemy od grzbietu nosa i idziemy w kierunku czoła,
▪ mięśnie oczu masujemy ruchami okrężnymi, zaczynając masaż od wewnętrznego kącika, przez łuk brwiowy,
▪ mięśnie czołowe masujemy całymi dłońmi od brwi do nasady włosów.
Główne zasady masażu twarzy
Masaż to przyjemność, rozluźnienie i wyciszenie. Pamiętajmy, o tym by nasza skóra czuła się komfortowo, nie szarpmy jej i nie rozciągajmy. Masujmy skórę twarzy palcami środkowym i wskazującym, ponieważ to one zapewniają równomierny nacisk. Właściwy kierunek masażu uzyskamy przesuwając palce od środka twarzy na zewnątrz, zawsze lekko do góry. To kierunek zgodny z kierunkiem mięśni twarzy.
Jakie efekty daje masaż twarzy?
Lista efektów jest pokaźna:
▫ pobudzenie mikrokrążenia,
▫ pobudzanie skóry do odnowy,
▫ dotlenienie skóry,
▫ zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,
▫ usuwanie martwego naskórka,
▫ działanie przeciwzmarszczkowe,
▫ pobudzanie układu limfatycznego,
▫ rozluźnianie mięśni,
▫ działanie przeciwzmarszczkowe,
▫ poprawa owalu twarzy.
Aby masaż skutecznie działał, najlepiej wykonywać go dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Jednak, nie zawsze jest to możliwe. Dostosujmy więc porę masażu dostosowując do swoich potrzeb i możliwości.
WAŻNE! Dzięki porannemu masażowi wchłanianie kremów na dzień będzie dużo lepsze i nada skórze promienny wygląd. Masaż wieczorny ujędrni skórę i pozwoli na dogłębne działanie serum lub kremu.
ZABIEGI KOSMETYCZNE NA LATO – SKÓRA NA WAKACJACH
Zbliża się czas urlopów, czas kiedy wybieramy miejsce wypoczynku. Powoli zaczynamy pakować walizki, z myślą co jeszcze dorzucić. W tym przedurlopowym szale warto pomyśleć, także o przygotowaniu do wyjazdu naszej twarzy. Wizyta u kosmetyczki pozwoli zadbać o naszą twarz tak, by na wakacjach i bezpośrednio po powrocie z nich nie martwić się przebarwieniami, poparzeniem czy przesuszeniem.
PRZEDURLOPOWY PLAN DZIAŁAŃ – KROK PO KROKU
Krok pierwszy – oczyszczanie
Najlepszy komfort i uczucie świeżości zapewni nam właściwe oczyszczenie twarzy. Gabinety kosmetyczne oferują bogatą gamę zabiegów oczyszczających.
Jakie to zabiegi?
▪ peeling kawitacyjny i oxybrazja,
▪ mikrodermabrazja i oczyszczanie manualne,
▪ kwasy – przekonanie, że kwasy latem są zabronione jest mitem, który należy obalić. Istnieje dużo łagodnych kwasów, niosących ze sobą mniejsze ryzyko powstania przebarwień. Jeśli podczas kuracji kwasami stosować będziemy wysokie filtry i unikać wystawiania twarzy na promienie słoneczne, nasza cera tylko na tym zyska.
Kiedy profesjonalny kosmetolog dobierze zabieg odpowiedni do stanu naszej skóry, oczekiwany efekt zawsze zostanie osiągnięty. Doskonałym i niezawodnym zabiegiem jest peeling kawitacyjny, który w szybki i skuteczny sposób pozbawia skórę zrogowaciałego naskórka. Kawitacja to kompleksowe oczyszczenie skóry – usuwa resztki makijażu, zrogowaciały naskórek, grzyby i bakterie. Kawitacja przeciwdziała rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Świetnie wpływa na krążenie krwi w obszarach poddawanych działaniu kawitacyjnemu, dotlenia skórę i przywraca jej sprężystość.
Krok drugi – nawodnienie
Skóra potrzebuje wody. Woda to główny składnik naszego ciała. By nasza uroda rozkwitała, potrzebujemy odpowiedniego nawilżenia. Po czym poznać, że skórze brakuje wody? Sygnały ostrzegawcze, że skórze brakuje wody to objawy pieczenia, szorstkość, pękanie oraz uczucie ściągania naskórka. O tym, że powinnyśmy wypijać 2 litry wody doskonale wszyscy wiemy. Woda nawilża naszą cerę od wewnątrz, co przekłada się na jej jędrność i blask. Ale samo picie wody, to zbyt mało. Warto, a nawet wskazanym jest poddanie się zabiegom silnie nawilżającym. W naszej ofercie na www.depillaser.pl znajdziecie Państwo wiele zabiegów, których celem jest także nawilżenie. Takie zabiegi, w tym maski sprawią, że cera będzie odświeżona, wypoczęta, a zmarszczki wyraźnie płytsze. Terapia nawilżająca może być wykonana zaraz po oczyszczeniu twarzy. Wzbogacić ja można dodatkowo masażem, który pobudzi produkcję kolagenu w skórze i wyciągnie wodę z głębszych partii skóry do płytszych. Do bardziej zaawansowanych zabiegów, dających wyższy stopień nawilżenia skóry należą te z użyciem nowoczesnych urządzeń, które wprowadzają kwas hialuronowy w jej głąb. Jonoforeza czy ultradźwięki to zabiegi silnie dotleniające i rozświetlające skórę.
Krok trzeci – gładkość
Jeśli zabiegi laserowe to jesienią.
Zatem, co teraz?
Przed urlopem wykonać można w gabinetach kosmetycznych profesjonalną depilację woskiem bądź pastą cukrową. Zabieg najlepiej jest wykonać na 2 dni przed urlopem, by nie podrażnić skóry wakacyjnym słońcem i nie doprowadzić do przebarwień.Po urlopie warto pomyśleć o jesiennej depilacji laserowej https://depillaser.pl/laseroterapia, która zapewni długotrwałą redukcję owłosienia na całym ciele.
Krok czwarty – spojrzenie
Piękny uśmiech, błysk w oku – wakacyjny flirt.
Jak zadbać o kuszące spojrzenie?
W tym sezonie warto postawić „Na trwałą na rzęsy” i dobór odpowiedniego do owalu twarzy kształtu brwi. Do tego czarna henna i lekkie muśnięcie rzęs tuszem. To doskonałe rozwiązanie na wakacje, zarówno nad morzem, jeziorem, jak i na basenie.
WAŻNE! Aby przedłużyć trwałość efektów zabiegów w salonie kosmetycznym, należy systematycznie, czyli regularnie i starannie stosować polecane przez kosmetyczkę preparaty oraz dbać o codzienną ochronę cery. Pamiętajmy, że o młodym wyglądzie naszej skóry decyduje dbałość o nią i zdrowy styl życia.
SKÓRA PODCZAS KUMULACJI NIEKORZYSTNYCH ZDARZEŃ
Epidemia koronawirusa COVID-19 wymusiła na nas zmiany i reorganizację w wielu dziedzinach życia. Przez długi czas zamknięte punkty gastronomiczne, zakłady pracy, galerie handlowe, a także salony usługowe, fryzjerskie i kosmetyczne.
Choć trwa stopniowe odmrażanie gospodarki i otworzyliśmy się już www.depillaser.pl na potrzeby naszych Klientów wiemy, że jeszcze nie wszyscy mogą nas odwiedzić. Pielęgnacja ciała w domowych warunkach nie zastąpi większości profesjonalnych zabiegów, ale warto ją stosować szczególnie, kiedy odwiedzenie nas jest jeszcze niemożliwe.
Jak korzystać z domowych sposobów na piękno?
PROGRAM NAPRAWCZY
Nasza skóra narażona jest na działanie wielu czynników. W obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa doszedł wzmożony stres, co z pewnością odbija się na naszej cerze. Kolejnym elementem, który ma o tej porze roku wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i na naszą cerę jest okres przejściowy z zimy na wiosnę. Zatem do dzieła, niech nasza skóra nie cierpi, ona potrzebuje naszej pomocy. Kwarantanna zmusza nas często do pozostania w domu, nawet krótki spacer, pobyt w ogródku czy na tarasie ma wpływ na kondycję naszej cery. Należy o nią odpowiednio zadbać. Do tego czas przejściowy z zimy na wiosnę, który jest najbardziej wymagającym czasem na przestrzeni całego roku.
Oto kilka czynników, które osłabiają naturalny mechanizm obronny skóry:
▪ różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz i w ogrzewanych pomieszczeniach,
▪ podrażnienie skóry przez czynniki atmosferyczne,
▪ nadmierny stres,
▪ niezdrowy tryb życia,
▪ brak odpowiednio dostosowanej do typu skóry ochrony w produktach pielęgnacyjnych.
CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA NASZEJ SKÓRY SPĘDZAJĄC CZAS W DOMU?
Nadmierny stres i niewystarczająca regeneracja, a często jej całkowity brak skutkują pierwszymi oznakami starzenia. Codzienna domowa pielęgnacja skóry jest nie mniej ważna, co jej pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym, a być może nawet ważniejsza. Słowo klucz – codzienna – czyli nie tylko od wizyty do wizyty u kosmetologa. Kilka ważnych zasad dotyczących codziennej pielęgnacji twarzy w domu:
- Oczyszczanie jest pierwszym elementem codziennej pielęgnacji. Nadmiar sebum, pozostałości martwego naskórka, brud, kurz i makijaż – wszystko to zanieczyszcza naszą skórę, nie pozwala jej oddychać i zaburza jej naturalną równowagę. Rano i wieczorem należy dokładnie oczyścić twarzy preparatem, który w zależności od typu skóry i jej potrzeb należy odpowiednio dobrać.
- Tonizowanie jest bardzo często pomijanym elementem codziennej troski o cerę. Po oczyszczeniu twarzy, jak i po każdym kontakcie z wodą naturalne, kwasowe pH skóry zostaje zaburzone i traci ona swoją barierę ochronną. Zadaniem toniku jest właśnie przywrócenie skórze naturalnego poziomu pH.
- Krem – dopiero oczyszczona i poddana tonizacji skóra jest gotowa do przyjęcia kremu bogatego w jego dobroczynne składniki. O jego nałożeniu pamiętajmy rano – kremu na dzień i wieczorem – kremu na noc.
- Peelingi i maski – wykonywane raz lub kilka razy w tygodniu zapewnią skórze właściwą pielęgnację.
- Regularny masaż twarzy, jeśli nie potrafimy, jego instrukcję krok po kroku znaleźć można na internetowych stronach.
- Zdrowy tryb życia – zbilansowana i zdrowa dieta, regularny sen, aktywność fizyczna i zminimalizowany stres, wespół z powyższymi zaleceniami pozwolą naszej skórze być piękną.
LASEROTERAPIA W KOSMETOLOGII
Laseroterapia to oferta zabiegów terapeutycznych wykonywanych przy użyciu aparatury laserowej. Niegdyś laseroterapia obejmowała zabiegi lecznicze, wykonywane przez lekarzy specjalistów. Z czasem jednak stała się jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Dziś zabiegi przy użyciu lasera znaleźć można w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. W Salonie Kosmetycznym DEPILLASER oferujemy Państwu zabiegi laserowe, takie jak:
▪ depilacja laserem diodowym,
▪ depilacja Elight IPL RF,
▪ fotoodmładzanie Elight IPL RF,
▪ likwidacja trądziku Elight IPL RF,
▪ likwidacja przebarwień Elight IPL RF.
Zastosowanie laserów w kosmetologii
Zabiegi laserowe potrafią usunąć wiele defektów skórnych i dlatego ze względu na swoją skuteczność zyskują coraz to nowe grono zwolenników. Zabiegi z użyciem lasera znalazły zastosowanie do usuwania nadmiernego owłosienia, zamykania rozszerzonych naczynek, przebarwień, rumieni, naczyniaków, zmian barwnikowych, rozstępów, tatuaży, do usuwania znamion i włókniaków brodawek, a także do zabiegów odmładzających i rewitalizujących skórę.
Działanie laseroterapii
Tkanki ludzkiego organizmu składają się z wielu substancji, mających różną zdolność pochłaniania energii. Substancje, o których mowa nazywają się chromoforami lub fotoakceptorami. W zabiegach z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej tkanką, w którą skierowana będzie wiązka lasera jest skóra. Podstawowe fotoakceptory znajdujące się w skórze to woda, melanina, hemoglobina oraz inne białka. Każdą z substancji cechuje potencjał do absorbowania energii o różnej długości fali. Większość zabiegów medycyny estetycznej z użyciem lasera opiera się na zasadzie selektywnej termolizy, czyli przekształcenia wiązki światła w energię cieplną. Terapie oparte na metodzie selektywnej termolizy, znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych, ponieważ wiązka światła emitowanego przez urządzenie ma niewielki wpływ na tkanki sąsiadujące z miejscem zabiegu.
Duża skuteczność
Niewątpliwie za sukces popularności laseroterapii w kosmetologii i medycynie estetycznej odpowiada wyjątkowa skuteczność metody. Terapia, na każde ze wskazań, pozwala osiągnąć na tyle wymierne efekty, że zainteresowanie tego rodzaju zabiegami coraz bardziej wzrasta. Wzrasta również świadomość pacjentów dotycząca korzyści płynących z laseroterapii. Zabiegi laseroterapii przynoszą wymierne efekty i pozwalają cieszyć się powrotem zdrowej skóry, pozbawionej zmian, tylko wtedy gdy wykonywane są przez specjalistę w dziedzinie kosmetologii i za pomocą profesjonalnego urządzenia, posiadającego odpowiednie certyfikaty i spełniającego normy.
Wskazania dla defektów kosmetycznych
Podkreślając szerokie spektrum działania laseroterapii, trudno wyobrazić sobie defekt kosmetyczny, w wypadku, którego zabieg z wykorzystaniem lasera nie miałby zastosowania. Lasery stosowane w gabinetach kosmetycznych wykorzystywane są przede wszystkim do usuwania:
▪ nadmiernego owłosienia
▪ blizn i rozstępów
▪ zmian naczyniowych
▪ zmian barwnikowych
▪ cellulitu
▪ tatuaży
Laser kosmetyczny jest urządzeniem bardzo uniwersalnym, dzięki któremu w zależności od długości fal możemy skutecznie wyeliminować wyżej wymienione defekty i inne zmiany skórne.
Przeciwwskazania do laseroterapii
Każdemu zabiegowi kosmetycznemu towarzyszą przeciwwskazania, nie inaczej jest zatem w przypadku użycia lasera. Są to:
▫ zmiany zapalne na skórze: wirusowe, bakteryjne, alergiczne
▫ skłonność do bliznowców
▫ używanie leków uwrażliwiających skórę na światło
▫ fotoalergie
▫ ciąża
▫ opalenizna
Korzystając z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego zapewnią sobie Państwo standard i bezpieczeństwo wykonywanych usług.
RÓŻNE OBLICZA MEZOTERAPII
Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry i poprawę jej jakości. Polega na jej głębokim odżywieniu poprzez podanie substancji aktywnych wgłąb skóry.
Mezoterapia – charakterystyka i rodzaje
Mezoterapia to metoda wykorzystywana w kosmetologii, dermatologii i medycynie estetycznej. Zabieg ma na celu dostarczenie w głąb skóry wybranych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych, mających na celu jej odmłodzenie, poprawienie kondycji oraz pozbycie się schorzenia. Biorąc pod uwagę aspekt biologiczny, skóra stanowi barierą ochronną, która zapobiega przenikaniu do naszego organizmu, mogących mu zaszkodzić bakterii i innych związków. Zatem, dzięki swojej budowie skóra nie przepuszcza także tych preparatów, które należałoby do niej wprowadzić. Mezoterapia jest zabiegiem, który pozwala pokonać tę barierę i dać skórze szansę na dobroczynne działanie potrzebnych jej substancji, poprzez przedostanie się ich przez skórę, w jej głąb. Zabieg polega więc na wstrzyknięciu lub wtłoczeniu do tkanki pacjenta, odpowiednio dobranych do potrzeb jego skóry substancji. W zależności od sposobu, w jaki podana zostanie skórze dawka niezbędnych składników wyróżnia się mezoterapię bezigłową, mikroigłową i igłową.
Mezoterapia igłowa
Zabieg wykonywany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są składniki wcześniej sporządzonego koktajlu, którego skład i rodzaj podawanej substancji dobiera się indywidualnie do skóry pacjenta. Zabieg gęstego ostrzykiwania skóry w odstępach około jednego centymetra, wykonywany jest po znieczuleniu pacjenta za pomocą kremu. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej najczęściej podaje się mało usieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy, antyoksydanty i witaminy. Nierzadko wykorzystuje się też osocze bogatopłytkowe, tj. pobraną i odwirowaną krew pacjenta, która doskonale przyspiesza odnowę komórkową. Zawarte w osoczu płytki krwi przyspieszają gojenie się ran i doskonale wpływają na prawidłową regenerację skóry. Odpowiednio dopasowane preparaty pozwalają głęboko nawilżyć, odżywić i wzmocnić skórę. Ich dobroczynne działanie stymuluje skórę do lepszej pracy i naprawy uszkodzonych lub chorych struktur.
Mezoterapia mikroigłowa
Jest mniej inwazyjna niż mezoterapia igłowa. Mechanizm działania mezoterapii mikroigłowej opierać się na wywoływaniu delikatnych urazów w tkance, poprzez mechaniczne jej uszkadzanie. W ten sposób wymusza się na skórze uruchomienie procesów gojenia i szybszą odnowę tkanki. Po takim zabiegu, komórki skóry pracują ze zwiększoną intensywnością. Mikrourazy wywołują obrzęk tkanek i uszkodzenia naczyń krwionośnych, jak również nieznaczne przedostawanie się płytek krwi z krwioobiegu do tkanki. Ulegające aktywacji płytki krwi rozpoczynają proces gojenia i odnowy w skórze, stymulując tym samym fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Ten rodzaj mezoterapii zapobiega starzeniu się skóry i wspomaga jej odnowę oraz przebudowę. W trakcie mezoterapii mikroigłowej możliwe jest wprowadzić w głąb skóry odżywczego koktajlu. Najczęściej wykonuje się to za pomocą urządzeń, takich jak dermapen czy roller. Mezoterapię mikroigłową można połączyć z zasysaniem skóry, oznacza to, że podczas wprowadzania mezokoktajlu jest ona delikatnie odciągana od nerwów i naczyń. Zabieg staje się wówczas mniej odczuwalny.
Mezoterapia bezigłowa
Najdelikatniejsza, aczkolwiek bardzo skuteczna mezoterapia bezigłowa pozwala na wprowadzenie do głębokich warstw skóry substancji odżywczych, bez konieczności naruszania ciągłości skóry. Ta wersja mezoterapii pozwala za pomocą mikroprądów otworzyć w skórze malutkie kanaliki, które mogą być do dziesięciu razy większe od tych występujących w skórze naturalnie. Tworzą one tunele, które pozwalają na podanie odżywczego koktajlu. Utworzone pory po kilku minutach wracają do normalnych rozmiarów. Mezoterapia bezigłowa dedykowana jest dla tych, którzy nie nie mogą bądź nie chcą korzystać z nakłuwania, a jednocześnie chcą dogłębnie odżywić i nawilżyć skórę.
O czym należy pamiętać przy zabiegu mezoterapii
▪ Każda forma mezoterapii bezwarunkowo wykonywany musi być po konsultacji ze specjalistą.
▪ Każdy rodzaj mezoterapii, jak również koktajlu odżywczego powinien być dobrany do problemów skóry i stanu zdrowia pacjenta.
KREM NA NOC – WSPARCIE DLA SKÓRY
Najlepszym kosmetykiem dla każdej kobiety jest sen – to prawda absolutna. Kiedy śpimy, skóra ciężko pracuje, wydala z organizmu toksyny, a dzięki zgromadzonym w ciągu dnia składnikom odżywczym regeneruje się i odnawia. Jenak, by regeneracja była możliwa, skóra musi być dobrze oczyszczona, a pory odblokowane. Krem do stosowania na noc powinien mieć lekką konsystencję i szybko się wchłaniać.
Bariera ochronna za dnia
W ciągu dnia skóra produkuje więcej sebum, to znaczy naturalnej bariery ochronnej. Broni się w ten sposób przed działaniem szkodliwych warunków zewnętrznych. Dzienna pielęgnacja cery powinna być lekka. Jej celem powinno być zagwarantowanie odpowiedniego nawilżenia oraz antyoksydacja, czyli zapewnienie witaminy C, E i beta-karotenu, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, redukują przebarwienia i stymulują produkcję kolagenu.
Pielęgnacja wieczorem
Podstawowa zasada wieczornej pielęgnacji to oczyszczanie i odblokowanie porów. Produkty do oczyszczania powinny być dostosowane do wieku i potrzeb skóry. Wieczorną pielęgnację twarzy zacząć należy od demakijażu. Do demakijażu używać można wielu różnych kosmetyków. Można zacząć od usunięcie makijażu mleczkiem bądź płynem micelarnym, który jet preparatem dość delikatnym dla skóry, a zawarte w nim micele pozwalają dokładnie oczyścić twarz. Kolejnym krokiem w wieczornej pielęgnacji twarzy jest dokładne jej umycie. Warto wypróbować kilka opcji, by odnaleźć tę, która będzie dla naszej skóry najlepsza. Wieczorne mycie twarzy jest niezwykle istotne, gdyż dzięki niemu pozbędziemy się ze skóry wszelkich zabrudzeń: kurzu, smogu, sebum i pozostałości makijażu. Do oczyszczenia twarzy można użyć też tradycyjnego żelu. Zaleca się także mycie twarzy pastami peelingującymi, jednak nie codziennie, gdyż częste pozbywanie się zrogowaciałego naskórka prowadzi do zmycia z twarzy warstwy ochronnej. Skóra, broniąc się przed takim działaniem, wydziela coraz więcej sebum, w efekcie czego mamy do czynienia z nieestetycznym błyszczeniem. Przed nałożeniem kremu nie zapominajmy o tonizacji. Używanie toniku po oczyszczeniu buzi. Używanie toniku po oczyszczeniu jest często pomijanym elementem w wieczornej pielęgnacji twarzy. Odpowiedni tonik pomaga w przywróceniu optymalnego Ph skórze i przygotowuje ją na przyjęcie kremu.
Optymalne nawilżenie
Nawilżenie i odżywienie twarzy to ostatni element w wieczornej pielęgnacji, nigdy o tym nie zapominajmy. To właśnie noc jest tym czasem, w trakcie, którego skóra gotowa jest na przyjęcie wszystkich składników regeneracyjnych. To właśnie w nocy skóra podlega procesom pełnej regeneracji, dlatego kremy na noc działają intensywniej i zdecydowanie silniej.
Kremy na noc:
▪ nie zawierają filtrów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV,
▪ nie są przeładowane składnikami ochronnymi,
▪ nie zawierają substancji matujących,
▪ zawierają za to sporo witamin, mikroelementów i moc składników odmładzających skórę.
Dzięki temu działanie nocnych kremów jest mocniejsze, od kremów przeznaczonych do dziennego stosowania. Nakładając krem pamiętajmy o szyi i dekolcie.
CZAS NA PEELING KAWITACYJNY
Czym jest peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to bardzo dogłębny sposób oczyszczania skóry. Choć działa na głębokie warstwy naskórka złuszczając go jest zabiegiem delikatnym. Peeling kawitacyjny zwany kawitacją jest zabiegiem oczyszczającym skórę, wykonywanym w salonach kosmetycznych. Sekretem zabiegu jest zjawisko fizyczne polegające na zmianie postaci ciekłej w gazową, mogące wystąpić dzięki zmniejszaniu ciśnienia. Dlatego na początku zabiegu skóra musi być wilgotna, co w zetknięciu z ultradźwiękami powoduje tworzenie się mikro-pęcherzyków, które potem ulegają rozpadowi. Kawitacja wspaniale sprawdza się stosowana na twarz, szyję i dekolt. To doskonały sposób na pozbycie się starego, zrogowaciałego naskórka, odsłaniając nowy.
Zalety peelingu kawitacyjnego
Zabieg stosowany jest również w celu lepszego wchłanialności produktów kosmetycznych, takich jak kremy, eliksiry, serum. Peeling kawitacyjny stanowi alternatywę dla peelingu manualnego, który również daje skórze wiele korzyści. Kawitacja to kompleksowe oczyszczenie skóry, podczas której usuwane są resztki makijażu, wszelkie grzyby i bakterie, zrogowaciały naskórek. Kawitacja przeciwdziała rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Świetnie wpływa na krążenie krwi w obszarach poddawanych działaniu kawitacyjnemu, dotlenia skórę i przywraca jej sprężystość.
Komu zalecany jest peeling kawitacyjny
Twarz, szyja, dekolt niezależnie od wieku czy rodzaju cery wymagają, co jakiś czas złuszczenia. Jest to zabieg wskazany dla każdej cery. Wspaniały dla cery tłustej, zmagającej się z trądzikiem, zaskórnikami, błyszczeniem. To jeden z wielu sposobów walki z uciążliwymi dolegliwościami i objawami cery tłustej i trądzikowej. Skóra po zabiegu kondycja skóry, w szybkim czasie znacznie się poprawi. Cera sucha, szara, pozbawiona blasku i kolorytu, także bardzo skorzysta na kawitacji. Już po pierwszym zabiegu skóra wyglądać będzie na wypoczętą. Regularne zabiegi będą także pomocne dla cery skłonnej do przebarwień. Zabieg kawitacji, tak jak wszystkie inne zabiegi wymaga systematyczności. Przecież dolegliwości nie pojawiają się z dnia na dzień, tak samo z dnia na dzień nie znikną. Skóra problematyczna wymaga cierpliwości. Cierpliwość + systematyczność = efekty. Niezależnie od tego, z jakim problemem zmaga się skóra peeling kawitacyjny jest bezbolesny. To zabieg idealny dla każdej kobiety, której zależy na pięknym wyglądzie. Na zadbanej i wypielęgnowanej skórze, kosmetyki do pielęgnacji lepiej się wchłaniają, a kosmetyki do makijażu pięknie podkreślają urodę i dłużej się utrzymują. Kawitacja jest zabiegiem dla wszystkich kobiet, które chcą wyglądać i czuć się pięknie w każdej sytuacji.
Piękno nie ma metryki
Peeling kawitacyjny, to także zabieg wygładzający zmarszczki. Nakładając przeciwzmarszczkowe preparaty, które wnikają bardzo głęboko w kolejne warstwy skóry. Komórki dostają porcję tlenu i odżywczych substancji, dzięki czemu otrzymujemy efekty spłycenia zmarszczek.Pamiętajmy, że peeling kawitacyjny, jak każdy inny zabieg wymaga konsultacji oraz wyboru profesjonalnego salonu kosmetycznego – zapraszamy na www.depillaser.pl
WYJĄTKOWA NOC – WYJĄTKOWA TY
W sylwestrową noc rządzi złoto i błysk. Modny makijaż na sylwestra to przede wszystkim blask i wyrazistość. Liczy się też szyk. Można zaszaleć z wyglądem, tak jak podpowiadają trendy na sylwestrową noc i karnawał 2020 roku.
Makijaż na sylwestra powinien być przede wszystkim trwały, dzięki czemu przetrwa noc pełną szaleństw na parkiecie. Jeśli planujesz sylwestrową noc w świetle dyskotekowych lamp, postaw na ciepłe kolory podkładu i pudru, by zneutralizować bladość wywołaną takimi światłami. Wspaniale sprawdzą się wtedy złociste, brzoskwiniowe i morelowe pigmenty. Jeżeli chcesz prezentować się świetnie przez całą noc wypróbuj kilka pomysłów.
Odważny i modny
Jeśli chcesz mieć odważny i modny makijaż sylwestrowy, postaw na glossy skin, który jest jednym z najgorętszych trendów 2019/2020. Opiera się na świetlistej cerze, która wygląda wręcz na mokrą oraz na policzkach, mocno podkreślonych rozświetlaczem.
Opalizujący makijaż oczu
Nanieś brązowy cień na górną powiekę, rozetrzyj go pędzelkiem powyżej jej zagłębienia. Lekko wychodząc za zewnętrzny kącik, obrysuj tym samym cieniem dolną powiekę. Opalizującym beżowym cieniem podkreśl wewnętrzne kąciki oczu oraz środek górnej powieki.
Połysk na policzkach
Bronzer ukośnie nanieś na kość policzkową i rozetrzyj odpowiednim pędzlem. Powyżej nanieś odrobinę różu i znów pędzlem go rozetrzyj, tak by połączył się z bronzerem, jednak nie zmieszał. Pudrem rozświetlającym delikatnie muśnij skronie, schodząc pod oko.
Ponętne usta
Wybierz pomadkę w nasyconym kolorze czerwieni, różu, cyklamenu lub koralu. Środek ust możesz podkreślić różową szminką, a boki czerwoną. Usta staną się zniewalające. Sylwester to dobra okazja, żeby zaszaleć z niezwykłym połyskiem ust. Zrobisz niemałe wrażenie, jeśli będą wyglądały, jakby były lakierowane na wysoki połysk.
Przyklejane kryształki
Przyklejane pod dolnymi powiekami maleńkie perełki to hit! Możesz też nakleić małe kryształki w zewnętrznych kącikach oczu. Ten trend fajnie sprawdzi się zarówno na wielkim balu, jak i na domówce wśród przyjaciół. Jeśli nie chcesz, zaproponowanych wcześniej oczu w odcieniach brązu, super efekt nowoczesnej syrenki stworzysz, malując dolne i górne powieki cieniami w morskich odcieniach błękitu, szmaragdu, zieleni, a w kącikach naklejając opalizujące, biżuteryjne naklejki.
Wyjątkowa Ty
Pamiętaj, że makijaż ma podkreślić Twój charakter i wyjątkowość. Nie kopiuj zatem wszystkiego, co mają gwiazdy i celebrytki. To ma być Twoja własna inwencja i styl. Ta wyjątkowa noc ma być Twoja. Błyszcz, baw się, tańcz.
Makijaż to część całości, element stylizacji, jaką dla siebie przygotowałaś. Dobierz go zatem odpowiednio. Jeśli postawiłaś na bogato zdobioną kreację, to dodatki, w tym makijaż są jedynie uzupełnieniem. Gdy kreacja jest subtelna i skromna możesz zaszaleć z dodatkami. Kreacja, biżuteria, piękny makijaż, świetny humor i dobrze dobrane towarzystwo to podstawa udanego sylwestra. Pamiętaj ta noc jest Twoja. Do Siego Roku 2020!
ZADBANE DŁONIE
Dłonie nieubłaganie zdradzają nasz wiek. Ze względu na stałe narażenia na działanie czynników zewnętrznych skóra dłoni jest szczególnie skłonna na starzenie się. Aby nasze dłonie z upływem lat, miały nadal ładny wygląd warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi na dłonie.
Dlaczego dłonie się starzeją?
Skóra dłoni jest narażona na codzienny kontakt z niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi, między innymi na:
▪ częste moczenie dłoni w wodzie,
▪ narażenie na działanie wysokich i bardzo niskich temperatur,
▪ ekspozycja na promieniowanie słoneczne.
Dodatkowo na kondycję dłoni negatywny wpływ ma postępujący zanik podskórnej tkanki tłuszczowej oraz spowolnienie syntezy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Zachodzące procesy sprzyjają utracie elastyczności skóry i jej przesuszeniu. Inne niepożądane, ale nie dające się ukryć zmiany na skórze dłoni to przebarwienia, szorstkość i zmarszczki. Dla utrzymania pięknego wyglądu warto zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację. Symetryczne stosowanie kosmetyków o działaniu odżywczym nawilża skórę i wspomaga procesy regeneracyjne. To jednak nie wystarczy. Narażone na działanie szkodliwych czynników dłonie wymagają specjalistycznej pielęgnacji. W wygląd dłoni warto zainwestować, poddając je profesjonalnym zabiegom, które umożliwiają odmłodzenie dłoni i redukcję niepożądanych zmian skórnych. Zabiegi takie mogą być stosowane także profilaktycznie.
Najskuteczniejsze zabiegi na dłonie
Aby dłonie zawsze miały zadbany wygląd i były naszą najlepszą wizytówką, warto poddać je stosownym zabiegom. Dedykowane dłoniom zabiegi odmładzające i odżywcze potrafią zapewnić spektakularny efekt. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na dłonie jest laseroterapia. Laser na dłonie pomaga na zredukowanie przebarwień, plam soczewicowatych, zmarszczek oraz utraconej elastyczności skóry. Zabiegiem stosowanym, także na dłonie o działaniu odmładzającym, odżywczym i regenerującym jest mezoterapia, a także osocze bogatopłytkowe. Mezoterapia dzięki wstrzykiwaniu preparatów odżywczych zwiększa przyswajalność substancji aktywnych i zapewnia ich skuteczne działanie. Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe polega na ostrzykiwaniu skóry dłoni materiałem pozyskanym z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe cechuje się wysoką zawartością płytek krwi, peptydów czy czynników wzrostu, które stymulują fizjologiczne procesy regeneracyjne skóry. Zabieg parafinowy wygładza i uelastycznia naskórek, odmładza i rozjaśnia przebarwienia skóry i poprawia stan paznokci. Zabieg zaczyna się od peelingu i nałożenia odżywczej maski. Zanurzenie dłoni w ciekłej parafinie powoduje rozszerzenie porów oraz lepszą penetrację w głąb skóry składników odżywczych. Po zdjęciu parafiny skóra jest idealnie wygładzona, miękka i elastyczna. W celu wygładzenia skóry dłoni i usunięcia powierzchniowych przebarwień można wykonać zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Kwasy na dłonie stosowane są zwłaszcza w przypadku dłoni przesuszonych, ze zmianami pigmentacyjnymi.
Kilka praktycznych wskazówek
Aby zażegnać kłopoty ze skórą dłoni warto zastosować się do kilku dodatkowych wskazówek. Przede wszystkim ręce należy myć w ciepłej, nigdy gorącej wodzie. Prace domowe wykonywać trzeba w jednorazowych rękawiczkach ochronnych. Latem stosować kremy z filtrem UV, które ochronią delikatną skórę przed promieniami słonecznymi i nadmiernym wysuszeniem, zaś zimą pamiętać o zakładaniu rękawiczek, które ochronią dłonie przed przemarznięciem.
IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO CIAŁA TO MASAŻ PRÓŻNIOWY
Masaż próżniowy jest metodą przeciwstarzeniową i redukującą tkankę tłuszczową poprzez mechaniczne stymulowanie komórek ciała. Masaż próżniowy to redukcja zmarszczek, lifting, poprawa elastyczności skóry. To nieinwazyjna i bezbolesna metoda dedykowana licznemu gronu odbiorców, uważana za jedną ze skuteczniejszych sposobów niechirurgicznego modelowania ciała. To dobry sposób wyszczuplania sylwetki i redukcji cellulitu. Wykorzystywany jest w niwelowaniu obrzęków limfatycznych. Może być doskonałym przygotowaniem dla mięśni sportowców do treningu. Podczas zabiegu przeprowadza się masaż całego ciała lub konkretnych partii.
Zalety masażu próżniowego
Masaż zyskuje coraz większe grono sympatyków i trudno się temu dziwić, gdyż jest unikalną metodą walki z miejscową otyłością, brakiem jędrności skóry, cellulitem oraz zmarszczkami. Zintegrowana technologia multipolarnej fali radiowej, podciśnienia oraz światła LED pozwala na wykonanie niezwykle skutecznych zabiegów.
Czym jest masaż próżniowy?
Masaż próżniowy jest zabiegiem, w którym wraz z mechanicznym uciskiem wykorzystuje się podciśnienie, w wyniku którego powstaje próżnia. W tym celu używana jest specjalna aparatura zasysająca skórę do środka. Aparat wyposażony jest w końcówki w kształcie kielicha, które często wyposażone są w system rolek umieszczonych w hermetycznej komorze. Przesuwanie głowicy po ciele ułatwia specjalny kostium, w który ubrana jest poddająca się masażowi osoba. Masowany przybiera pozycję leżącą na specjalnym łóżku, co sprzyja dotarciu do newralgicznych miejsc.
Efekty zabiegu
Masaż próżniowy daje liczne pozytywne efekty. Główną korzyścią jest redukcja cellulitu i rozstępów oraz lokalnych otłuszczeń, najczęściej skupiających się na ramionach, plecach, brzuchu, biodrach, pośladkach czy udach. Zabieg prowadzi do ujędrnienia skóry i usprawnia metabolizm, sprzyja zagęszczeniu skóry i stymulacji komórek, pobudzając kolagen oraz elastynę do odbudowy fibroblastów. Zabieg zdecydowanie poprawia samopoczucie i poprawia jakości tkanki, przeciwdziała oznakom starzenia. Redukuje problem zwiotczałej luźnej skóry, podwójnego podbródka. Sukcesywne poddawanie się masażowi sprzyja likwidacji bruzd i zmarszczek, wygładza i zwiększa ukrwienie skóry, dzięki czemu likwiduje zasinienia i przebarwienia. Zabieg pomaga poprawić napięcie skóry po liposukcji.
Komu jeszcze przyda się masaż
Zabieg stosowany jest także u osób zmagających się z obrzękami pourazowymi i limfatycznymi, tworzącymi się w przebiegu chorób reumatycznych. Masaż poprawia mikrokrążenie na obwodzie układu żylnego i limfatycznego. Zabieg usprawnia pracę systemu immunologicznego. Masaż próżniowy to doskonała propozycja dla uprawiających sport, jako forma przygotowania mięśni do treningu i regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Masaż wykorzystywany jest w terapii kontuzji, uszkodzenie więzadeł, ścięgien, mięśnia, nadwyrężenia, skurcze i zakwasy.
Wskazania do masażu próżniowego
Nadwaga, otyłość, cellulit, detoksykację, obrzęki kończyn, zespół ciężkich nóg, zaburzenia pracy układu limfatycznego, poprawa wyglądu skóry, rozluźnienie mięśni, zwiększenie ich siły oraz rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
Są też przeciwwskazania
Problemy krążeniowe i związane z naczyniami krwionośnymi, popękane naczynka, skłonności do siniaków, zła kondycję skóry, żylaki, zapalenie żył, zaburzenia krzepliwości krwi, występowanie przepukliny i tłuszczaków, menstruacja, ciąża, padaczka, choroby nowotworowe.
NATURALNY MAKIJAŻ ZACZYNA SIĘ OD DOBRZE DOPASOWANEGO PODKŁADU
Mocny makijaż, to look zdecydowanie na wieczorowe wyjścia. Na co dzień najlepiej wybierać prostsze rozwiązania oraz produkty, które podkreślą naturalne piękno.
Każda kobieta jest piękna. Nie każda jednak zdaje sobie sprawę z własnego piękna i atrakcyjności. Autentyczna siła tkwi w pewności siebie. Oczywiście makijaż to indywidualny wybór i potrzeba każdej z nas. Jednak ten subtelny, nie zasłaniający urody zwróci uwagę i zachwyci, a spojrzenie w lustro sprawi nam samym niebywałą przyjemność. Wybierajmy odpowiednie kosmetyki, które nie zaszkodzą naszej skórze. Współczesne kosmetyki do makijażu nie tylko podkreślić mają kobiecą urodę, mają także poddać ją właściwej pielęgnacji. Nasz makijaż wykonany musi starannie, tylko wtedy będzie estetyczny i piękny.
Podkład w harmonii z naturą
Wybór podkładu najczęściej przesądza o końcowym efekcie makijażu. Twarz z efektem maski? Nigdy. Aby makijaż wyglądał naturalnie sięgnąć należy po produkty, które gwarantują matowe wykończenie, przy jednoczesnym zachowaniu efektu naturalnego wyglądu cery. Wiele nowej generacji produktów do makijażu, od podkładów począwszy w swoim składzie ma potrzebne skórze witaminy i minerały. Pamiętajmy, że nasz makijaż ma być pełen tego, co dobre oraz wolny od tego, co szkodzi.
Wyzwania, jakim musi sprostać nasza skóra
Ważnym jest, aby sięgając po produkt wybierać ten przyjazne dla skóry. Skóra twarzy radzić musi sobie z bardzo wieloma wyzwaniami. Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, zła dieta, a także stres wpływają na kondycję naszej cery. Do tego, źle dobrane kosmetyki będą dla niej dodatkowym obciążeniem. Aby naturalny makijaż wyglądał dobrze i przyniósł oczekiwany efekt, należy używać kosmetyków, które przede wszystkim wspierać będą zdrowy wygląd skóry.
Podkreślaj, nie maskuj
Podstawową ideą naturalnego makijażu jest wydobywanie, na pierwszy plan największych zalet naszego wyglądu. Jeżeli decydujemy się na naturalną stylizację, z pełną świadomością zrezygnować musimy z agresywnego konturowania twarzy i ostrych kolorów. Nie oznacza, to jednak rezygnacji z dodatkowych kosmetyków koloryzujących. Poza podkładem i pudrem, w naturalnym makijażu równie dobrze sprawdzają się cienie do powiek. Nie powinny one, jednak kolorystycznie obciążać ostatecznego efektu. Najlepiej wybrać takie, których efektem jest rozświetlenie oraz podniesienie powieki. Zadaniem naturalnego makijażu jest dodanie twarzy świeżości. Wyraźniejsze oko, czy nasycone ostrym kolorem usta oraz wszelkie inne kolorystyczne wariacje zostawmy na inne okazje. Pastelowe, ciepłe odcienie będą równie dobrze przyciągać spojrzenie innych i zachwycać wyglądem. Zaopatrując się w paletę kolorów, pamiętajmy, by były one naturalne, a ich skład przyjazny skórze. Podkreślając brwi, także zachowajmy umiar. Ich przerysowanie obciąży twarz.
W kwestii makijażu naturalnego warto kierować się maksymą – mniej znaczy więcej.
GDY ZACZYNA BRAKOWAĆ NAM SŁOŃCA
Dni stają się coraz krótsze, doskwiera brak słońca i spada temperatura – to znaczy, że jesień w pełni. Często narzekamy na samopoczucie i jesienną chandrę. Tymczasem sama natura zorganizowała to tak, że jesienią noce są dłuższe. Warto zatem ten czas wykorzystać właśnie na to, aby zadbać o zdrowy sen i dobrze się zregenerować, by potem na wiosnę znów z radością czerpać więcej energii.
W okresie jesienno-zimowym na tapetę wysuwa się brak słońca, niska temperatura i krótsze dni. W konsekwencji tych zjawisk często odczuwamy senność, osłabienie organizmu, niechęć do wszelkiej aktywności oraz rozdrażnienie, a zdarza się, że i stany depresyjne.
Recepta na złe samopoczucie
W okresie jesiennym wskazane są wszystkie aktywności fizyczne – to one mogłyby podnieść jakość naszego życia. Warto wdrożyć na ten czas teorię endorfin, które określane są jako „hormony szczęścia”. Nie bez powodu, gdyż to właśnie dzięki nim możemy odczuwać przyjemność, a nawet euforię. Do tego endorfiny redukują poziom stresu oraz znoszą bodźce bólowe. Wiemy, że endorfiny odpowiedzialne są za przyjemne doznania, doświadczane podczas wysiłku fizycznego.
Dobrze dobrana jesienna dieta
Nasz organizm przystosowany jest do tego, żeby na okres zimowy kumulować tłuszcz. Dlatego zrozumiałe jest, że w okresie jesiennym częściej przychodzi chęć na łakocie. Warto pomyśleć nad tym, by jesienno-zimowa dieta była wyposażona w cukry złożone, które wolniej rozkładają się w organizmie i powodują, że organizm dłużej jest w stanie z nich korzystać.
Krótsze dni – brak naturalnego światła
Ograniczenie dostępu do naturalnego światła powoduje odczuwalny przez organizm jego niedobór. Taki brak prowokuje organizm do produkcji zwiększonych ilości melatoniny, czyli „hormonu snu”, „hormonu ciemności”, tak bardzo odpowiedzialnego za regulację dobowego cyklu snu i czuwania. Zwiększone stężenie melatoniny w organizmie może być powodem ospałości, potrzebę dłuższego snu, a także problemy z porannym wstawaniem. Na produkcję melatoniny ma też wpływ sztuczne światło. Natura tak nastawiła zegar i cały ten jesienny czas, że noce są dłuższe i warto wykorzystać je na to, żeby o ten zdrowy sen zadbać. Jesień i zima są właśnie po to, by nasz organizm miał szansę się zregenerować. A wszystko to po to, żeby na wiosnę móc znów czerpać więcej energii. Jest to proces zgodny z cyklem natury. Już od chwili pojawienia się na świecie, jesteśmy w tym cyklu osadzeni.
Brak słońca
Ten stan skutkuje zmniejszoną produkcją serotoniny, czyli „hormonu szczęścia”. Niski poziom serotoniny również obniża chęć podejmowania jakiejkolwiek aktywności, a jednocześnie może przyczyniać się do rozwoju chronicznego smutku. W efekcie, przesilenie jesienne może zastąpić jesienna depresja. Brak słońca w znacznym stopniu wpływa na depresję, dlatego też najczęściej odczuwalna jest ona jesienią. Depresja często objawia się u osób z niższym poziomem witaminy D, a najlepszym sposobem uzyskania tej witaminy jest przebywanie na słońcu. Niestety, wraz z nadejściem jesieni pojawiają się depresje, znużenie i nudności. Dlatego do naszej diety wprowadzić powinniśmy produkty bogate w witaminę D.
OBUDŹ SIĘ MŁODSZA I PIĘKNIEJSZA
Kiedy czas działa na naszą korzyść? Z pewnością podczas snu. Nie na darmo, mówi się, że sen jest najlepszym kosmetykiem, a nawet lekarstwem. Jeśli jednak zaniedbamy wieczorne rytuały, wcale nie wstaniemy rano piękniejsza.
Zbliża się zmiana czasu na zimowy i przestawienie zegarków, a co za tym idzie dłuższe noce. To dla kobiet idealny czas, trzeba wykorzystać go maksymalnie. Zatem do dzieła. Wcześniejszy sen, a przed nim nałożenie na twarz kremu. Gdy śpimy, skóra zaczyna pracować. To właśnie podczas snu skóra intensywnie regeneruje się i oczyszcza z wszelkich toksyn. Nocą skóra najlepiej wchłania kosmetyki i właśnie dlatego warto dobrze przygotować ją do odnowy.
Wieczorowy lifting
Po całym dniu pracy, każdemu marzy się relaks. Naszej skórze zdecydowanie należy się odpoczynek. Przez cały dzień, musiała zmagać się ze szkodliwymi dla niej warunkami atmosferycznymi, klimatyzacją w pracy czy spalinami wdychanymi na ulicy. Wieczorem zatem czas na naprawienie szkód. Późnym wieczorem, gdy skóra zaczyna się rozluźniać wiązania między komórkami słabną. I tak do północy, bo po tym czasie zaczyna intensywną odbudowę i oczyszczenie z toksyn. Noc to szczególny moment na odmładzanie skóry. Po jej dokładnym oczyszczeniu, przed snem przychodzi pora na nałożenie kremu. Nie należy jednak stosować tego, który nakładamy na twarz w ciągu dnia, ale sięgnąć po ten przeznaczony na noc, najlepiej po krem bogaty w peptydy. To właśnie ten składnik, jako jeden z niewielu faktycznie ujędrnia skórę i wygładza drobne zmarszczki. Idealnym wyborem będzie też krem zawierający probiotyki, spowalniające proces starzenia się skóry. Kremy zawierające olejki sprawią, że rano skóra będzie elastyczniejsza i gładsza.
Odpowiednie nawilżanie
Szara i zmęczona skóra dodaje lat. Skóra potrzebuje wody, dlatego tak ważne dla jej odnowy będzie stosowanie kremów na noc z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym. To taka nocna mezoterapia. Dzięki temu składnikowi woda nie ucieka z wnętrza skóry, co sprawia, że twarz będzie rano bardziej wypoczęta. Noc to także doskonały moment na lecznicze kuracje, czyli zastosowanie odpowiedniej maseczki. Łagodzącej dla skóry wrażliwej, z zawartością witaminy C dla skóry z przebarwieniami. Witamina C zatrzymuje też proces starzenia się skóry i pozwala cerze odzyskać blask.
Niczym medycyna estetyczna
Podczas nocnej pielęgnacji warto zastosować kosmetyki złuszczające, których działanie jest jak zabieg medycyny estetycznej. Takie preparaty dedykowane są na trudne problemy – blizny po trądziku czy przebarwienia. Tu z pomocą przyjdzie kwas glikolowy lub mlekowy. Preparat rozświetli skórę, poprzez złuszczenie matowej powierzchni. Jednocześnie oczyszcza pory, działając jak połączenie peelingu z kremem. Świetną propozycją dla blizn i przebarwień będzie połączenie kwasu ferulowego i witaminy C, pomoże przywrócić równomierny koloryt.
Wysoka półka
Duża koncentracja powyższych składników zapewni szybszą regenerację i lepsze przygotowanie skóry na kolejne zmagania, których dostarczy jej nowy dzień. Jak widać, warto mieć na swej półce odpowiednie, wysokiej jakości kosmetyki przeznaczone do stosowania wyłącznie na noc.
ZATRZYMAJ CZAS – MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA
Mezoterapia najskuteczniej i najbardziej naturalnie pozwala zatrzymać czas. Aby skóra była piękna na długo nie wystarczą same kosmetyki, dla najlepszych efektów należy dodać do nich mezoterapię.
Mezoterapia bezigłowa bezinwazyjnie i bezboleśnie dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych. W trakcie zabiegu nasze ciało poddane relaksowi, staje się coraz młodsze i coraz piękniejsze.
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem, który nazwać można alternatywą względem klasycznej mezoterapii igłowej, podczas której pod skórę wprowadzane są za pomocą tysięcy mikronakłuć substancje aktywne. Choć mezoterapia igłowa jet metodą bardzo skuteczną, nie wszyscy mogą się jej poddać, z pewnością do takich należą osoby bardziej wrażliwe. Mezoterapia bezigłowa także daje świetne efekty, jednak w jej trakcie nie ma potrzeby nakłuwania skóry.
Jak działa mezoterapia bezigłowa
Aparaty do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, zachodzące w komórkach skóry. Impulsy elektryczne o natężeniu dopasowanym do wymagań klienta wywołują zjawisko elektoportacji, w wyniku której dochodzi do transmisji substancji odżywczych. Zabieg zalecany jest w celu likwidacji zmarszczek, kurzych łapek i obrzęków, poprawy elastyczności skóry, przy skórze naczyniowej i suchej. Impulsy elektryczne sprawiają, że przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, gdyż znajdujące się w nich kanały hydrofilowe otwierają się. To właśnie nimi preparaty aktywne docierają w głąb skóry.
Wskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej
▪ zwiotczenie skóry
▪ profilaktyka przeciwzmarszczkowa
▪ widoczne zmarszczki
▪ przebarwienia
▪ rozstępy
▪ cellulit
▪ blizny
▪ oznaki starzenia się skóry
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej
▫ ciążą
▫ skóra nadwrażliwa
▫ stany zapalne skóry
▫ choroby serca
▫ obecność w tkankach metalicznych implantów (rozrusznik serca, aparat ortodontyczny)
Efekty mezoterapii bezigłowej
Po zabiegu mezoterapii bezigłowej skóra staje się wyraźnie wygładzona. Zmarszczki mimiczne są spłycone, zaś blizny zredukowane. Zdecydowanie poprawia się stan skóry, staje się nawilżona, plamy rozjaśniają się, następuje redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie oraz przede wszystkim zwiększa się podatności skóry na wnikanie preparatów odżywczych i leczniczych. Mezoterapii bezigłowej można poddać nie tylko twarz, ale także innych części ciała, co spowoduje jeszcze bardziej zadowalających efektów. Redukcja cellulitu, ujędrnienie biustu, czy zredukowanie rozstępów, to tylko niektóre z zalet poddania się temu nieinwazyjnemu zabiegowi. Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje żadne uczucie dyskomfortu, poza lekkim mrowieniem. Dzięki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapię do progu odczuwania klientki. W trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, i nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, niezbędne są odpowiednio dobrane preparaty z substancjami aktywnymi, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.
DEPILACJA LASEROWA – NAJSKUTECZNIEJSZA METODA DEPILACJI
Depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod zabiegów, których efektem może być trwałe usunięcie owłosienia. Polega na przemianie energii świetlej w skoncentrowane ciepło powodujące niszczenie komórek macierzystych w skutek czego włoski wypadają wraz z cebulkami w przeciągu 2 tygodni. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.
Skuteczna metoda
Trwała depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą depilacji niechcianych włosków. Zabieg ten szturmem podbija serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg depilacji laserowej w Salonie Depillaser na zawsze zlikwiduje problem nadmiernego owłosienia i zwiększy komfort życia. Pozwoli zapomnieć o ciągłym goleniu się i związanymi z tym niedogodnościami. Naszą specjalnością są profesjonalne zabiegi laserowe wykonywane z zastosowaniem lasera diodowego Nexus oraz lasera E-light (IPL+RF). Depilacja laserowa zalecana jest osobom, u których występuje skłonność do wrastania włosów oraz tworzenia stanów zapalnych skóry. Zabieg ten nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę. Największą zaletą depilacji laserowej jest całkowite lub bez mała całkowite usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
Przed zabiegiem nie można opalać skóry, przynajmniej przez trzy tygodnie. Taki sam okres bezpieczeństwa zachować należy już po zabiegu. W równej mierze dotyczy to zażywania naturalnych kąpieli słonecznych, jak i wizyt w solarium. Wykonanie zabiegu wymaga, by skóra była gładka, ogolona, nieposmarowana żadnym balsamem ani antyperspirantem. Zabieg dyskwalifikuje osoby z poważnymi problemami skórnymi natury dermatologicznej, cierpiące na raka skóry, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Podczas wywiadu przed zabiegiem nie można nic zataić. Zażywane leki, wypijane ziółka mogą stanowić istotne przeciwwskazania. Do zabiegów depilacji laserowej potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu zależne są z reguły od zdrowia danej osoby oraz koloru i jakości włosów.
Jak działa depilacja laserowa
Laser wyłapuje melaninę znajdującą się we włosie i jego cebulce, a następnie wypala włos wraz z cebulką. Zostaje ona uszkodzona w efekcie czego włoski nie odrastają. Jednocześnie, nie podgrzewa sąsiadujących tkanek, dlatego jest zabiegiem bardzo bezpiecznym.
Częstotliwość zabiegu
Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, gdyż włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu, to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe, będące w fazie uśpienia, których mieszki mają za mało melaniny, nie reagują w tym czasie na laser. Zabieg powtarza się z reguły co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, rzadko zdarza się usunąć włosy w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi.
DERMA ROLLER – MIKRONAKŁUWANIE SKÓRY
Zabieg Derma Roller to zabieg podczas, którego za pomocą wielu mikronakłuć wprowadzane są w głąb skóry składniki aktywne. W zależności od długości igły nakłucie sięgać może od warstw powierzchownych, aż do warstw głębokich skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki są zredukowane.
Nawet najlepsza domowa pielęgnacja skóry, z wykorzystaniem wysokiej jakości kosmetyków, nie zastąpi profesjonalnych salonowych zabiegów. Tylko niewielka ilość aktywnych składników dostarczanych z balsamami, kremami czy żelami jest w stanie przeniknąć w głąb naszej skóry.
Bardzo profesjonalny zabieg
Derma Roller to zabieg w trakcie, którego przez naskórek, poddającego się zabiegowi przeniknie znacznie więcej dobroczynnych substancji. Derma Roller to mikronkłuwanie skóry, które jest doskonałym zabiegiem skutkującym odmłodzeniem skóry oraz poprawieniem jej kondycji.
Działanie Derma Rollera, czyli mikronakłuwania:
► uruchomienie procesu regeneracyjnego w głębszych warstwach skóry
► rozjaśnienie i rewitalizacja skóry
► pobudzenie aktywności fibroblastów
► zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny
► zwiększenie transportu substancji aktywnych w głąb skóry
► spłycenie zmarszczek.
Zabieg Derma Roller polecany jest osobom borykającym się z problemem rozstępów, cellulitu. Derma Roller stosowany jest także przy usuwaniu zasinień pod oczami, czy też usuwaniu blizn potrądzikowych.
O zabiegu
Podczas zabiegu naruszona zostaje ciągłość naskórka. Zabiegi z użyciem rollera muszą być poprzedzone bardzo dokładnym oczyszczeniem skóry oraz jej dezynfekcją. Zapobiegnie to przedostaniu się zanieczyszczeń znajdujących się na jej powierzchni. Dla lepszego efektu warto wykonać delikatne złuszczenie, najlepiej przy użyciu mieszanki kwasów owocowych, które zmiękczą i rozpulchnią warstwę komórek rogowych, zwiększając przy tym jej możliwości absorpcyjne. Następny etap to aplikacja dobranego do potrzeb skóry koktajlu. Ważne jest wsmarowanie serum przed rozpoczęciem zabiegu, by produkt z łatwością dostał się do wnętrza. W taki sposób przygotowana skóra gotowa jest na perforację rollerem. Zabieg wykonywany jest na całej powierzchni twarzy, ze szczególną koncentracją w miejscach o nasilonych oznakach starzenia oraz okolicach oczu i ust. Skóra rolowana jest poziomo i pionowo, kilka razy w jednym miejscu, aż do powstania odczynu. Gdy pojawi się zaczerwienienia należy przejść na sąsiedni obszar.
Terapie łączone
Aby osiągnąć lepszą skuteczność przeprowadzanych zabiegów, zastosować można łączone terapie zabiegowe. Pozwala to na bardziej spektakularne efekty poprawy jakości skóry. Przy nakłuwaniu skóry najlepiej stosować łączenie mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego. Przynosi to lepsze efekty w przypadku blizn potrądzikowych i nierówności skóry. Peelingi chemiczne łączone z perforacją skóry stanowią najlepszą propozycję w przypadku osób posiadających skórę dojrzałą, wymagającą intensywnej odnowy.
Zabiegi Derma Roller to gwarancja poprawy jakości skóry, skuteczność i zadowolenie. A czy jest coś lepszego od satysfakcji. Zapraszamy do skorzystania z zabiegu w naszym Salonie Kosmetycznym Depillaser.
ENZYMY W AKCJI
Enzymy i ich zastosowanie w świecie pielęgnacji skóry znane są od lat. Na ich przestrzeni zmieniała się tylko wiedza na temat ich pełnego działania, a także na temat produktów, które dla zwiększenia skuteczności można stosować razem z nimi.
Co to jest enzym?
Enzym to białko pochodzące z warzyw, owoców, nabiału lub zwierzęcia działające jak biologiczny katalizator, który przyspiesza lub wytwarza chemiczną zmianę. Dla skóry, ta chemiczna zmiana działa bezpośrednio na keratynę, która także jest białkiem. Enzymy znajdują się we wszystkich obszarach organizmu: w komórkach oraz przestrzeni pozakomórkowej, w tkankach, w narządach i w ich świetle. To jakie katalizatory produkowane są przez daną tkankę, decyduje o jej specyficznych właściwościach i o roli pełnionej w organizmie. Co więcej, enzymy pomagają tworzyć inne enzymy, stymulujące namnażanie komórek.
Jaka jest rola enzymów?
W medycynie estetycznej kosmetyki z enzymami stasowane są celem zmiękczenia i wygładzenia powierzchni skóry. Zamierzony efekt osiągnąć można dzięki wielu składnikom, jednak najlepszy głównie dzięki zastosowaniu papai. Enzymy zawarte w owocu papai (nazwa techniczna papaina) od lat cieszą się popularnością w gabinetach kosmetycznych i salonach spa. Papaina jest najczęściej stosowanym składnikiem enzymatycznym w pielęgnacji skóry.
Jak działa enzym?
Zabiegi z wykorzystaniem enzymów stosowane są głównie w celu ułatwienia procesu złuszczania skóry. Poprawia to jej kondycję, cera zyskuje młodzieńczy i świeży wygląd. Niestety, wraz z wiekiem szybkość naturalnej eksfoliacji spada, a martwe korneocyty, zlokalizowane w warstwie rogowej naskórka zaczynają zalegać na powierzchni skóry. Niekorzystne efekty tego procesu objawiają się poprzez zwiększoną widoczność zmarszczek, nierównomierny koloryt skóry, a niekiedy nawet trądzik. Naturalne enzymy pochodzące z owoców wspomagają proces złuszczania się skóry, co pozwala na odzyskanie przez nią młodego i promiennego wyglądu.
Sukcesywnie powtarzane delikatne zabiegi złuszczające pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji.
Jak stosować enzymy?
Woda reguluje poprawia każdą aktywność enzymów. Aby tej aktywności nabrać, muszą być one w formie płynnej. Temperatura i poziom pH produktu również wpływać będą na siłę działania enzymów. Peeling enzymatyczny wykonany pod wapozonem kosmetycznym wyraźnie zwiększy aktywność składników złuszczających. Gorąca para zmiękcza skórę i otwiera jej pory, a wtedy to składniki aktywne łatwiej przeniknąć mogą w głąb skóry. Enzymy naturalnie występujące w skórze aktywują się pod wpływem wody, zatem jeśli skóra nie jest odpowiednio nawilżona, zachodzi naturalne zakłócenie procesów jej złuszczania. Proces złuszczania można wspomóc wykonując zabiegi bogate w naturalne enzymy z owoców.
Efektywne działanie
Zależą od odpowiedniego doboru zabiegów i produktów, oczywiście po uprzedniej analizie skóry, uwzględniającej liczne czynniki, włącznie z wiekiem klientki. W zależności jakie składniki zostaną użyte, działania enzymów połączyć można z trochę silniejszym działaniem chemicznych substancji złuszczających. Dzięki temu efekty zabiegu będą szybsze i bardziej zauważalne.
Pamiętajmy, by wszystkie te zabiegi, łączenia i mieszanie metod wykonywane były w profesjonalnym gabinecie oferta zabiegów dostępna na depillaser.pl pod fachowym okiem specjalisty.
BEZPIECZNE ZABIEGI NA LATO
Lato w pełni, zatem warto skorzystać z kilku zabiegów w gabinecie kosmetycznym, oddać się w ręce profesjonalisty i zrelaksować. Należy jednak pamiętać, że lato to czas, w którym trzeba być szczególnie ostrożnym. Niektóre zabiegi, które bezkarnie wykonać możemy zimą, z pewnością nie przysłużą się nam w letnie upały. Słoneczne kąpiele przy nierozważny zachowaniu, mogą być nieodwracalne w skutkach. Nie chodzi tu tylko o zaczerwienioną i piekącą skórę. Promienie słoneczne silnie oddziałujące na skórę uprzednio poddaną kosmetycznemu zabiegowi doprowadzić mogą do powikłań, takich jak przebarwienia skóry czy większe ryzyko oparzeń.
Oto kilka propozycji:
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla wszystkich inwazyjnych zabiegów, których celem jest głębokie nawilżanie skóry oraz dostarczenie jej wartości odżywczych, wygładzanie zmarszczek, rewitalizacja oraz lifting. Zaletą mezoterapii bezigłowej jest przede wszystkim skuteczność oraz brak jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie zabiegu, dlatego to metoda idealna dla osób wrażliwych oraz lenią porą. Mezoterapia bezigłowa polega na bezbolesnym wtłoczeniu preparatów odżywczych do wnętrza skóry właściwej. Impulsy elektryczne o natężeniu dopasowanym do wymagań klientki wywołują zjawisko elektoportacji, w wyniku której dochodzi do transmisji substancji odżywczych.
Zabieg nawilżający z kwasem hialuronowym i witaminą E
Zabieg intensywnie nawilżający, który odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka oraz uzupełnia niedobory wilgoci. Kwas hialuronowy zapewnia zwiększenie nawilżenia skóry do 30 %. Witamina E neutralizuje zaś wolne rodniki i wpływa na polepszenie kondycji naszej cery. Tak nawilżający zabieg zmniejsza zmarszczki i łagodzi podrażnienia.
Peeling kawitacyjny
Zabieg peelingu kawitacyjnego poprzez wykorzystanie wibracji ultradźwiękowych i mikromasażu służy bezbolesnemu oczyszczaniu skóry. Pozwala na usunięcie wągrów, zaskórników i bakterii. Działa kojąco i regenerująco oraz wygładza powierzchnię skóry działając na nią odmładzająco. Jest zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery, bez względu na wiek.
Odpowiedni dobór zabiegu i produktów zależy od właściwie przeprowadzonej analizy skóry. Uzupełnieniem tych letnich zabiegów z pewnością będzie stylizacja oprawy oka, wtedy twarz oprócz promienistej cery osiągnie wyrazisty kontur i nabierze charakteru
Henna brwi i rzęs oraz regulację brwi
Brwi stanowią niezwykle ważny element twarzy, nadając rysom harmonię i charakter. Dzięki profesjonalnie wykonanej hennie opartej na doskonałej jakości preparatach można uwydatnić, przyciemnić i skorygować kształt brwi oraz sprawić, że rzęsy będą bardziej wyraziste. Dzięki hennie możemy zrezygnować z codziennego malowania brwi i rzęs, co w letnie upalne dni, szczególne podczas urlopów i plażowania stanowi olbrzymią wygodę.
Panie nastawione na większe i bardziej spektakularne zmiany „sięgnąć” powinny po lifting rzęs, dzięki któremu rzęsy są wydłużone, podniesione, zagęszczone i bardziej podkręcone. Zabieg nie jest skomplikowany, zaś jego rezultaty są naprawdę olśniewające. Lifting rzęs sprawi, że będą one wyglądać zachwycająco, a jednocześnie naturalnie. Taka zmiana może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni.
CZYSTOŚĆ,ORZEŹWIENIE,HARMONIA- PIELĘGNACJA TWARZY
Zdrowa i pełna blasku cera, to podstawa dobrego samopoczucia każdej kobiety. Gdy jest zadbana, jej wygląd jest zachwyca zarówno bez makijażu, jak i z nim. Zasady codziennej pielęgnacji są proste, a podstawą jest systematyczność i dokładność. Kierując się tymi wskazówkami, należy pamiętać o trzech podstawowych krokach.
Demakijaż
Bez starannego demakijażu dalsza pielęgnacja cery, będzie stanowić mało skuteczne i niewiele znaczące zabiegi. Tyko dobrze oczyszczona z makijażu cera jest w stanie wchłonąć składniki odżywcze serwowane jej w kosmetykach, takich jak serum, kremy czy maseczki. Usunięcie makijażu z twarzy, szyi i dekoltu potrzebuje odpowiednich środków, takich jak mleczka kosmetyczne, żele, płyny micelarne czy dwufazowe. Preparaty do demakijażu warto stosować również na rozpoczęcie dnia, pomoże to oczyścić cerę z resztek preparatu nałożonego na noc, kurzu oraz sebum. Takie poranne odświeżenie dobrze wpłynie na wstęp do dalszej pielęgnacji. Na szczególnie delikatne oczyszczanie zasługują okolice oczu. Z kosmetykami stosowanymi do demakijażu oczu doskonale poradzą sobie dwufazowe płyny do demakijażu bądź płyny micelarne z dodatkiem olejków.
Oczyszczenie
Dobre oczyszczenie, potrzebuje odpowiednich środków. Najpopularniejszą formą preparatów wykorzystywanych do mycia twarzy są żele. W szczególności przeznaczane są do cery tłustej, ze skłonnościami do trądziku. Żele do mycia twarzy posiadają w swym składzie liczne, bardzo cenne składniki oczyszczające dopasowane do rodzaju cery. Żele w szczególności polecane są dla osób ze skórą tłusta czy trądzikową. Im delikatniejsza jest skóra, tym łagodniejszy powinien być preparat do jej mycia. Dla cery wrażliwej, ze skłonnościami do zaczerwienienia i przesuszenia najlepsza będzie pianka. Stosując żel lub piankę rano usuwamy resztki sebum, zaś wieczorem, by pozbyć się makijażu i zanieczyszczeń.
Tonizowanie
Niezbędnym elementem, a tym samym ostatnim krokiem kończącym codzienny pielęgnację jest tonizowanie. Mycie twarzy i demakijaż usuwają warstwę ochronną, jaką jest płaszcz hydrolipidowy, który odgradza skórę, między innymi od bakterii, chroniący ją przed utratą wody. By wesprzeć i przyspieszyć odnowę płaszcza ochronnego, a skórze przywrócić równowagę, niezbędny jest tonik, który odświeża skórę i przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Bez jego użycia, działanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych oraz ich wchłanialność są ograniczone. Wybierając tonik, pamiętać należy, by był odpowiedni dla naszej cery. Tonik do cery dojrzałej powinien zawierać składniki przeciwzmarszczkowe i nawilżające, witaminy E i C, kwas hialuronowy. Tonik do cery problematycznej – trądzikowej zawierać powinien substancje przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i usuwające nadmiar sebum. Tonik do cery suchej ma za zadanie likwidację uczucia ściągnięcia i zawierać powinien np. kwas hialuronowy. Tonik najlepiej stosować go dwa razy dziennie – rano i wieczorem.
PIERWSZE SŁONECZNE KĄPIELE
Długi majowy weekend, i jeśli będzie piękna słoneczna pogoda, oznacza dla wielu z nas doskonałą okazję do zażywania pierwszych w tym roku słonecznych kąpieli. Mądre korzystanie ze słońca, pozwoli uniknąć poparzeń skóry i dobrze przygotować ją do lata.
Ważne informacje na początek
Jeszcze wiosenne – majowe słońce, może przyczynić się do pięknej opalenizny, i spowodować, że skóra nabierze pięknej złocistej barwy. Może być jednak przyczyną pierwszych słoneczny poparzeń. Ładna opalenizna to mądra opalenizna – symbol udanego urlopu. Przed rozpoczęciem opalania, należałoby jednak wiedzieć, z czym ono się wiąże i z jakimi konsekwencjami należy liczyć się, gdy skóra nie będzie zabezpieczona w trakcie ekspozycji jej na słoneczne promieniowanie. W czasie zażywania kąpieli słonecznych na skórę oddziaływają trzy typy promieni słonecznych:
▪ Promieniowanie UVA działa na odkryte partie ciała przez cały rok. Jego intensywność jest jednakowa przez cały dzień, i jest to niezależne od pogody i pory roku. Promieniowanie to przenika najgłębiej przez warstwy skóry i uszkadza włókna kolagenowe, powodując tym samym efekt foto-starzenia się skóry. Na działanie promieniowania UVA szczególnie narażone są twarz, dekolt oraz dłonie. Ten typ promieniowania stymuluje syntezę barwnika skóry – melaniny i spowodować może reakcję alergiczną. Odpowiada za powstanie opalenizny natychmiastowej, ale jednocześnie krótkotrwałej.
▪ Promieniowanie UVB działa na powierzchowne warstwy skóry. Ten rodzaj promieniowania odpowiada za piękny i długotrwały kolor opalenizny. Pozytywnym efektem jego działania jest synteza witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości. W okresie letnim już 15 minut ekspozycji na słońce dziennie, będzie wystarczające do wytworzenia niezbędnej ilości „witaminy słońca”. Niestety, promieniowanie to odpowiada także za powstawanie poparzeń słonecznych.
▪ Promieniowanie UVC pozostaje praktycznie bez wpływu na skórę, ponieważ jest niemal całkowicie absorbowane przez warstwę ozonową. Opalanie bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry może prowadzić do poparzeń słonecznych, szybszego starzenia się skóry i nieodwracalnych zmian.
Przygotowanie skóry do opalania
Na kilka dni prze majówką/urlopem warto wykonać peeling, który pozwoli na pozbycie się zrogowaciałego naskórka i zapewni trwalszą i równomierną opaleniznę. Niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry preparatami do opalania, zawierającymi filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB oraz o optymalne nawodnienie – należy zwiększyć spożycie wody do 2-3 litrów dziennie.
Pielęgnacja skóry po opalaniu
Odpowiednio zabezpieczona skóra przed i podczas kąpieli słonecznej, ma szansę na piękną i długotrwałą opaleniznę. Po opalaniu stosować należy preparaty nawilżające, które zawierają w swoim składzie: panthenol, alantoinę i witaminę E – działające łagodząco i regenerująco na skórę oraz zapobiegające podrażnieniom.
Opalenizna wyglądać będzie pięknie, jedynie po odpowiednim zabezpieczeniu skóry.
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…
Wszyscy czujemy już jej powiew. Powoduje to, że chcemy czuć się lepiej i lepiej wyglądać. Cudowny zapach wiosennego powietrza, powrót ciepła i coraz dłuży dzień sprawiają, że więcej chce się wychodzić, spacerować, wystawiać twarz do słońca. Wiosna to czas, który daje niczym nieograniczone możliwości kosmetyczne. To czas, który wyzwala chęć zmian oraz potrzebę odnowy.
Na dobry początek
Zabiegiem pielęgnacyjnym, od którego należy rozpocząć wiosenną kurację kosmetyczną niech będzie oczyszczenie twarzy. Po zimie skóra potrzebuje zastrzyku energii. Odpowiednio dobrana oczyszczająca kompozycja zabiegowa to z pewnością dobry początek. Nasza zaufana kosmetyczka na pewno stworzy dla nas pakiet niezbędnych zabiegów.
W skład zabiegów wchodzą kosmetyki bogate w substancje nawilżające i odżywcze, zapewniające właściwości regenerujące i rewitalizujące dla naszej skóry.
Zabieg oczyszczający skórę twarzy, szyi i dekoltu
Oczyszczanie cery jest najważniejszym zabiegiem kosmetycznym. Wiosnę zaczynamy zatem od oczyszczania i nawilżania skóry. Skóra to barometr naszego zdrowia oraz naszej urody, pełni bardzo wiele ważnych funkcji. Pracuje między innymi jako narząd wydalniczy. Gdy obciążona jest zanieczyszczeniami, niestety nie może funkcjonować we właściwy sposób. Tworzące się na skórze zaskórniki są symptomem wskazującym, że nasza cera próbuje pozbyć się nieczystości. Do właściwego funkcjonowania niezbędne jest skuteczne oczyszczenie. Zanieczyszczona skóra wykorzystuje wyłącznie część składników aktywnych dostarczanych jej w postaci kosmetyków. Aby cera prawidłowo mogła wchłaniać dostarczane jej składniki, a drogocenne minerały i witaminy zawarte w kosmetykach nie marnotrawiły się, cerę należy oczyszczać kompleksowo.
Zabiegi pielęgnacyjne na wiosnę
Skóra po zimie jest często zszarzała i matowa. Blask przywrócą jej zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym. Wiosną warto wykonać w szczególności:
▪ mikrodermabrazję diamentową polegającą na mechanicznym złuszczaniu zewnętrznej warstwy skóry za pośrednictwem głowic pokrytych diamentami różnej gradacji połączonych z pompą zasysającą i usuwającą zrogowaciały naskórek. Zabieg dobry do likwidowania blizn, przebarwień, rozstępów, prosaków, zaskórników, zmian potrądzikowych, zmarszczek z okolic oczu, ust i szyi;
▪ peeling kawitacyjny to zabieg, który poprzez wykorzystanie wibracji ultradźwiękowych i mikro-masażu służy bezbolesnemu oczyszczaniu skóry. Pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, działa kojąco i regenerująco oraz wygładza powierzchnię skóry. Umożliwia pozbycie się nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych;
▪ mezoterapię bezigłową będącą nowoczesną metodą wtłaczania preparatów odżywczych do wnętrza skóry właściwej. Zabieg zalecany jest w celu likwidacji zmarszczek, kurzych łapek i obrzęków, poprawy elastyczności skóry, przy skórze naczyniowej i suchej. Wiosennych zabiegów kosmetycznych jest wiele.
Pamiętajmy, że każdy z nich musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb, oczywiście z uwzględnieniem przeciwwskazań. Już teraz Twoja zmęczona po zimie skóra potrzebuje kosmetycznej konsultacji i zabiegów.
PIERWSZA WIZYTA U KOSMETYCZKI
Pierwsza wizyta u kosmetyczki nasuwa na ogół wiele pytań i wątpliwości. Aby je rozwiać i prawidłowo pielęgnować młodą cerę, nie należy się tej wizyty obawiać i odwlekać, wszakże o wygląd, a co za tym idzie dobre samopoczucie należy dbać od samego początku.Nie odwlekajmy zatem przestąpienia progu profesjonalnego gabinetu, tym bardziej, że wiosna tuż, tuż.
Wiele kobiet już jako nastolatki regularnie odwiedza salony kosmetyczne. Nie istnieje jednak żadna ściśle określona granica, od której rozpocząć należałoby profesjonalną pielęgnację. Rzec można, iż jest to sprawa indywidualna, uzależniona od potrzeb i stanu naszej skóry.
Osobom, które nie mogą same poradzić sobie z problemami skórnymi, zarówno kobietom, jak i mężczyznom z pewnością przyda się wizyta u kosmetyczki. Wpłynie to, z pewnością na samoocenę i samopoczucie. Niech wskazaniem do odwiedzenia gabinetu w młodym wieku, nie będzie tylko trądzik, przebarwienia i pękające naczynka. Również zdrowa skóra potrzebuje wskazówek oraz odpowiedniej troski i pielęgnacji.
Lepiej wcześniej, niż później
Pierwsza wizyta u kosmetyczki wiąże się najczęściej z chęcią uzyskania fachowej porady, w jaki sposób prawidłowo dbać o urodę. Każdy typ cery potrzebuje innej pielęgnacji i ochrony. Profesjonalna kosmetyczka, nie tylko wskaże odpowiednie zabiegi w gabinecie, doradzi również w jaki sposób troszczyć się o swoją skórę na co dzień i jakie preparaty stosować. Pamiętajmy, że odpowiednie zabiegi kosmetyczne będą miały wpływ na zachowanie młodego wyglądu na dłużej. Nasza skóra przestaje produkować kolagen już w wieku 25 lat, a pierwsze zmarszczki pojawić mogą się jeszcze wcześniej. Zatem, lepiej wcześniej pobudzać ją do produkcji kolagenu, odpowiednio nawilżać i ujędrniać.
Dobrze trafić, czyli profesjonalnie
Rzadko zdarza się, by wybór gabinetu kosmetycznego, był przypadkiem. Na ogół działa to przez polecenie. Zadowolona klientka działa, jak najlepsza reklama. Przed podjęciem decyzji warto podpytać, zatem znajomych o polecenie sprawdzonej kosmetyczki. Gdy kosmetyczka, już przy pierwszej wizycie zdobędzie nasze zaufanie, zazwyczaj korzystanie z jej usług to proces długotrwały.
Za drzwiami gabinetu
Niezależnie od wieku, pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym zaczyna się zawsze tak samo. Na początek szczegółowy wywiad, staranne przyjrzenie się twarzy i dokładne określenie rodzaju cery, stworzenie karty klienta. Dopiero potem dobór odpowiednich zabiegów i preparatów oraz wytyczne co do pielęgnacji. Profesjonalistka powinna doradzić, jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty i odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości. Do niej należy poinformowanie o wszystkich przeciwwskazaniach i możliwych reakcjach po zabiegu. Nie bez znaczenia jest oczywiście zaplanowanie kolejnych wizyt w gabinecie. Sukcesywne zabiegi i stosowanie się do zaleceń to klucz do sukcesu.
Pamiętajmy, że wizyta w salonie kosmetycznym to chwila dla nas. Może nie zawsze przyjemna, ale efekty końcowe z pewnością będą pozytywnie zaskakują.
WPŁYW SMOGU NA SKÓRĘ
Stan naszego powietrza jest fatalny. Odczuwamy to zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, kiedy znacznie więcej palimy w piecach, zbyt często stosując opał złej jakości, powodujący ogromne zanieczyszczenia. Jednak, źródła zanieczyszczeń powietrza są różne. Do tego dochodzą spaliny samochodów, które zwłaszcza w wielkich miastach sprawiają, że oddycha nam się coraz gorzej.
Wszelkie zanieczyszczenia, czy to wody, czy powietrza, bardzo niekorzystni i negatywnie wpływają na kondycję naszej skóry. Smog, bo o nim dziś mowa, wpływa rakotwórczo na nasz organizm, jest częstą przyczyną astmy, problemów z układem krążenia i bezpośrednio wpływa na nasz nastrój i złe samopoczucie. Wpływ smogu na nasz organizm często zauważalny jest dopiero po pewnym czasie, kiedy stężenie zanieczyszczeń jest bardzo duże. Natomiast, jego wpływ na skórę daje się we znaki znacznie szybciej, niekorzystnie wpływając na kondycję naszej skóry, co staje się widoczne gołym okiem.
Jak smog wpływ na skórę?
▪ skóra staje się szorstka i niemiła w dotyku, gdyż osiadające na niej zanieczyszczenia przyczyniają się do niedotlenienia,
▪ skóra, której brakuje świeżego powietrza i nieustannie ma kontakt z zanieczyszczeniami staje się szara i pozbawiona blasku,
▪ na skórze częściej pojawia się pokrzywka, gdyż natężenie pyłu i skażeń w powietrzu powoduje większy kontakt z alergenami,
▪ skóra staje się podrażniona i bardziej wrażliwa, bo naruszona jest jej bariera ochronna, wtedy też silniej reaguje na niekorzystne warunki atmosferyczne,
▪ przyspiesza proces starzenia, wolne rodniki uszkadzają błony komórkowe, niszczą kolagen i elastynę, co powoduje powstawanie nowych zmarszczek,
▪ skóra traci jędrność i sprężystość, gdyż organizm gorzej produkuje kwas hialuronowy, dodatkowo coraz większe zanieczyszczenia zaburzają naturalne procesy odnowy i regeneracji skóry,
▪ na skórze występują ciemne plamy, ma to związek ze zwiększoną ekspozycją na dwutlenek azotu, występujący w smogu miejskim.
Skóra sucha
Smog posiada toksyczne związki, stąd też wpływa negatywnie na funkcje obronne skóry, jaki i na jej regenerację. Zatruwający nasz organizm smog sprawia, że skóra jest silnie zanieczyszczona, szorstka, szara, ma nierównomierny koloryt i jest silnie przesuszona. Powoduje to, że wyglądamy starzej, a nasza twarz przejawia oznaki zmęczenia. Skóra wolno się regeneruje.
W jaki sposób poprawić kondycję skóry?
W sytuacji, gdy nasza skóra narażona jest na smog, powinnyśmy otoczyć ją szczególna opieką. Niezbędna jest złożona jej pielęgnacja, na którą składać się będzie dogłębne, jednakże delikatne oczyszczenie. Dobrze sprawdzi się w tej sytuacji peeling kawitacyjny. W codziennym oczyszczaniu pomoże płyn micelarny. Sucha skóra twarzy potrzebuje również silnego nawilżenia kwasem hialuronowym. Zmęczoną i zanieczyszczoną cerę pokrzepi nawilżające serum i krem odpowiedni dla naszej cery, bogaty w składniki regenerujące. Jeżeli jest to możliwe, należy ograniczyć przebywanie na powietrzu podczas smogu. Wskazane są wyprawy do lasu, gdzie powietrze nieskażone jest zanieczyszczeniami. Wizyta w salonie kosmetycznym i poddanie się odpowiednim zabiegom, będzie doskonałym prezentem dla naszego organizmu.
URODOWE POSTANOWIENIA NOWOROCZNE
Rozpoczęcie nowego roku to dobry czas na zmiany. Warto wcielić w życie kilka nowych postanowień, które poprawią samopoczucie i wygląd. Styczeń to miesiąc, w którym jest w nas więcej energii i motywacji. Mogą one dotyczyć różnych dziedzin życia. Jedną z nich jest z pewnością uroda. Zatem początek roku to idealny moment do kosmetycznych zmian lub wprowadzenia nowości. Nasz skóra jest o rok starsza i nie zawsze wystarczają jej dotychczasowe działania.
Postanowienia na rok 2019:
▪ Zadbam o demakijaż
Dokładny demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu. Niewłaściwy demakijaż, bądź jego brak nie pozwoli skórze na należyty wypoczynek i regenerację w nocy. Po całym dniu cera potrzebuje oczyszczenia z resztek makijażu, potu i kurzu. Nieodpowiedni demakijaż będzie skutkować zatykaniem się porów, wypryskami, wysuszeniem i przedwczesnym starzeniem się skóry.
▪ Zadbam o przeciwsłoneczną ochronę
Używanie kremów z filtrem jest niezbędne o każdej porze roku. Promienie UV przyspieszają proces starzenia się skóry, nie tylko latem. Dodatkowo wkładając przeciwsłoneczne okulary z filtrem UV ochronimy oczy przed nadmierną ekspozycją na słońce.
▪ Zadbam o regularny sen
Dobry i regularny sen jest konieczny, by nasza cera wyglądała młodo i promiennie. Zarywanie nocy nie służy ani zdrowiu, ani urodzie.
▪ Będę stosować maseczkę raz w tygodniu
Prawidłowo dobrana maseczka nawilży odwodnioną skórę, zwalczy nadmierne wydzielanie sebum, zredukuje widoczność porów i wiele więcej.
▪ Będę stosować peeling do ciała
Stosowanie peelingu do całego ciała, co najmniej dwa razy w tygodniu sprawi, że skóra będzie rozświetlona i gładka. Ponadto stosowanie peelingu sprawi, że skóra będzie lepiej przyswajać składniki odżywcze z maseczek, balsamów i kremów.
▪ Będę codziennie stosować krem pod oczy
Skóra pod oczami i wokół nich jest znacznie delikatniejsza i najszybciej pojawiają się na niej oznaki starzenia, dlatego trzeba o nią dbać szczególnie. Poza tym dobry krem do pielęgnacji okolic oczu zlikwiduje zasinienia i opuchliznę.
▪ Będę nakładać wieczorem krem do rąk i stóp
Przed pójściem spać, dobrze jest posmarować ręce i nogi grubą warstwą dobrego nawilżającego kremu. Krem będzie miał wtedy czas, by się wchłonąć i dobrze nawilżyć skórę.
▪ Będę pić 1,5 litra wody dziennie
Żadne z używanych kremów i balsamów nie będą dobrze spełniać swojej roli, jeśli organizm nie będzie wystarczająco nawodniony. Dodatkowo picie wody ułatwia zachowanie ładnej sylwetki oraz oczyszcza organizm z toksyn.
▪ Nie będę jeść co najmniej na 3 godziny przed snem
Pozwoli to na uniknięcie kłopotów z zasypianiem i nocnymi koszmarami. Stosując regularnie tą zasadę, można schudnąć bez dodatkowych wyrzeczeń. Jeżeli już trzeba oszukać głód, sięgnij po coś nisko kalorycznego np. sok. Nie przybędzie nam z tego powodu zbyt wiele kalorii, zaś rano obudzimy się z poczuciem lekkości.
▪ Będę częściej odwiedzać Salon Kosmetyczny
Inwestycja w samą siebie, to najlepsza inwestycja. Zatem częściej korzystajmy ze profesjonalnych zabiegów, nowoczesnych technologii oraz specjalistycznych preparatów.
NIEZWYKŁA MOC PEELINGU
Peeling to podstawowy zabieg pielęgnacji ciała, z łatwością można wykonać go w domu. Oczyszcza, złuszcza i regeneruje, nadaje skórze ładniejszy koloryt i promienny wygląd. Stosowany systematycznie, pozwoli nam każdego dnia poczuć się lżej i piękniej.
Odpowiednio dobrany peeling sprawi, że nasza skóra będzie lepiej ukrwiona, gładsza, bardziej promienna, pory zostaną odblokowane, a zmarszczki mniej widoczne. Skóra dużo lepiej przyswajać będzie składniki aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych. Jednak, tylko właściwie dobrany rodzaj peelingu, będzie miał dobroczynny wpływ na naszą skórę. Peelingi ujędrniają, natłuszczają, dotleniają tkanki, poprawiają strukturę skóry i jej ukrwienie, pobudzają procesy odnowy. Na przykład połączone z masażem mogą stanowić skuteczną bronią w walce z cellulitem. Pamiętajmy, że dopiero po złuszczeniu martwego naskórka, nasza skóra gotowa jest na przyjęcie innych preparatów. Stosowane minimum raz w tygodniu, przyniosą z pewnością oczekiwane efekty.
Naturalne złuszczanie
Złuszczanie się skóry jest naturalnym procesem zachodzącym nieustannie w naszym organizmie. Nasza skóra przez cały czas poddawana jest procesowi powstawania i obumierania komórek. Nowe komórki przemieszczają się ku powierzchni naskórka, tworząc tam warstwę ochronną dla skóry przed wysuszeniem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Komórki te następnie obumierają i złuszczają się, a w głębokich warstwach naskórka, znajdujących się pod skórą właściwą, powstają żywe komórki. Cykl taki trwa około 28 dni. Z upływem czasu, nasza skóra coraz częściej wydaje się być przesuszona, szara i szorstka. Aby, pozbyć się tych zmian, pomóc można skórze stosując rożnego rodzaju zabiegi złuszczania naskórka, zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i podczas pielęgnacji domowej.
Rodzaje peelingów do ciała
Żele do mycia z peelingiem – idealne do stosowania każdego dnia. Podczas porannej kąpieli pod prysznicem, zawarte w żelu drobinki delikatnie złuszczają martwy naskórek i przyjemnie pobudzają. Pozwalają na dokładne oczyszczenie porów.
Peeling mechaniczny – polega na mechanicznym ścieraniu górnych warstw skóry i naskórka przy pomocy substancji złuszczających. Jest jedną z najprostszych, lecz wcale nie najmniej efektywnych metod złuszczania. Peeling mechaniczny może mieć wymiar domowy. Wybrany przez nas preparat peelingujący może zawierać drobinki ścierne, takie jak zmielone pestki, cukier, sól. Można też sięgnąć po kosmetyki z grubymi ziarnami, dla mocniejszego peelingu.
Przy profesjonalnym peelingu mechanicznym naskórek jest usuwany dzięki nakierowanemu nań strumieniowi kryształków, które uderzają w naskórek z dużą prędkością. Złuszczane są zarówno martwe komórki jak i zanieczyszczenia.
Peelingi chemiczne – najlepiej robić go zimą. To najlepszy czas na wykonywanie peelingów chemicznych, których zadaniem jest między innymi rozjaśnienie skóry. Jeśli po lecie pozostały nam pamiątki w postaci przebarwień, piegów lub plam i chcemy się ich pozbyć, to powinniśmy zrobić to zimą lub wczesną wiosną. Peelingowi chemicznemu należy poddać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jedną z propozycji jest peeling kwasem migdałowym, który polega na chemicznym złuszczaniu powierzchownych warstw naskórka. Zalecany jest w przypadkach przebarwień, trądziku, fotostarzenia, zmarszczek, poszerzonych porach, skóry o nierównej pigmentacji.
IDEALNE BRWI NA CO DZIEŃ
Oczy i ich oprawa w dużym stopniu decydują o naszym wyglądzie, a zatem i o samopoczuciu. Podkreślają naszą urodę, dlatego tak ważne jest dbanie o nie. Podstawą dobrego wyglądu są podkręcone i wydłużone rzęsy, ale nie zapominajmy o brwiach. Brwi są tak samo ważne jak rzęsy i usta.
Właściwie wyregulowane i przyciemnione mogą wymodelować kształt twarzy, wyeksponować oczy i spowodować, że twarz nabierze młodszego wyglądu. Aby tak się stało i nasze brwi miały odpowiedni kształt i wyrazisty kolor, należy skorzystać z wizyty u kosmetyczki, która zrobi to w sposób dokładny i profesjonalny. Rzęsy i brwi zyskają piękny wygląd, który utrzyma się w każdej sytuacji. Bez zadbanych brwi twarz wygląda jak rama bez obrazu.
Idealny kształt
Kontur twarzy i osadzenie oczu, powinny być wyznacznikiem nadania idealnego kształtu brwi, czyli grubości, długości i łuku. Źle dobrany zarys brwi może zmienić wyraz twarzy.
Farbowanie brwi i rzęs oraz regulacja brwi subtelnie podkreślają urodę każdej kobiety. Brwi dopasowane powinny być do kształtu twarzy, powinny jednak zachować pierwotną linię. Koloryzacja brwi przy użyciu henny i odpowiednia korekcja łuku brwiowego pozwala optycznie zmienić kształt twarzy oraz brwi w sposób, który pięknie wyeksponuje oczy.
Stylizacja brwi
Linia brwi wymodelowana powinna być zgodnie z kształtem twarzy, mierzona indywidualnie za pomocą trzech punktów odniesienia. Należy zwrócić uwagę, że bujne szerokie brwi nadają twarzy groźny wygląd i postarzają. Jednak poddane zbyt intensywnej depilacji, stają się nienaturalnie cienkie. Zbyt wyregulowane w obrębie łuku brwiowego mogą nadać twarzy inny wyraz i spowodować, niezbyt korzystny wygląd.
Regulacja brwi
Regulacja brwi powoduje, że twarz nabiera nowego, świeżego wyglądu. Eleganckie, właściwie wymodelowane brwi nadają kobiecie charakteru, podkreślają naturalny kontur twarzy, a co za tym idzie doskonale współgrają z codziennym makijażem. Gdy brwi są zarośnięte zasłaniają oko i powiekę, co przyciągają wzrok innych, i potrafi popsuć nawet idealnie wykonany makijaż. Pamiętajmy jednak, że wszystkie mamy indywidualny obrys brwi i zbytnia ingerencja wywoła efekt odwrotny od oczekiwanego. Prawidłowo wykonana depilacja brwi koryguje ich zarys i nadaje twarzy atrakcyjny wyraz.
Urzekające spojrzenie – henna
Kolor henny, podobnie jak kształt brwi, nie powinien być przypadkowy. Musi być dopasowywany do typu urody, zależny od karnacji i koloru włosów. Poza nadaniem brwiom odpowiedniej barwy, henna utwardza włoski i sprawia, że zyskują zdrowy, naturalny połysk. Henna jest idealnym barwnikiem dla rzęs i brwi. Daje zdecydowanie lepszy efekt od kredek do oczu, czy tuszów do rzęs. Nadany przez nią kolor, odpowiedni do typu urody, utrzyma się przez kilka tygodni. Henna idealnie podkreśla kształt i kolor oczu.
Poddając się zabiegowi stylizacji w profesjonalnym gabinecie sprawimy, że nasze rzęsy będą gęstsze i dłuższe, zaś brwi nabiorą odpowiedniego kształtu. Nasze spojrzenie będzie piękne i wyraziste.
WITAJĄC ZMARSZCZKI
Cera dojrzała wymaga specjalnego traktowania. Dbałość o nią w momencie, gdy zaczynają się hormonalne zmiany jest bardzo ważna. Wymaga dokładnego przyjrzeniu się jej, kosmetycznych konsultacji i zmian w pielęgnacji.
Około 50. roku życia u kobiet wygasa czynność jajników. Zanika miesiączka, pojawia się menopauza. Oznacza to hormonalne niedobory. Deficyt estrogenów ma niekorzystny wpływa na metabolizm komórek skóry. Cera staje się sucha, mniej elastyczna i mniej napięta. W efekcie powstają zmarszczki i zmienia się owal twarzy. Pod wpływem mniejszej produkcji kolagenu i elastyny, jak również zaniku kwasu hialuronowego, skóra staje się cieńsza. Duży wpływ na powstające zmiany ma również tkanka tłuszczowa, która w pewnych miejscach zanika, w innych zaś się gromadzi. Z czasem rozluźnieniu ulegają wiązadła łączące skórę z mięśniami i kośćmi. Wszystko to powoduje zmianę owalu twarzy i efekt obwisłej skóry. Tkanka kostna przebudowuje się, zanika żuchwa, powiększają oczodoły. W tym przypadku okazuje się, że duża ilość tkanki tłuszczowej stanowi podporę dla skóry, jest naturalnym wypełniaczem. Zatem kobiety o nieco pełniejszych kształtach wolniej się starzeją, a ich skóra jest bardziej nawilżona.
Jak dbać?
Zmarszczki zaczynają tworzyć się już w granicach 25. roku życia. Oznacza to, że o skórę należy dbać, zanim pojawią się pierwsze oznaki upływu czasu. Pielęgnacja i systematyczność oraz odpowiednio dobrane do cery kosmetyki to podstawa, już podczas profilaktyki. Zmiana przyzwyczajeń jest nader ważna. Jeśli do tej pory używałyśmy jednego kremu na wszystko, trzeba to koniecznie zmienić. Wprowadzamy zatem mleczko, tonik, krem na dzień, krem na noc i pod oczy, serum oraz własnoręczny masaż skóry twarzy i szyi. Naszą pielęgnację dopasowujemy do rodzaju cery oraz problemów skóry.
Po co masaż?
Stosowanie kremu w połączeniu z dość mocnym masażem, pomoże wchłonąć się substancjom aktywnym, uaktywnić drenaż limfatyczny, pobudzić krążenie, odprowadzić metabolity. Jedną z podstawowych przyczyn starzenia się twarzy jest pogarszające się ukrwienie w obrębie tkanek głębokich. Zapobiec może temu stymulacja poprzez masaż.
Jakie kosmetyki dla złotego wieku?
Z upływem czasu możliwość regeneracji skóry, zdecydowanie się zmniejsza, stosować należy zatem kosmetyki odpowiednie do wieku. Tylko takie przedłużyć mogą naturalne metody naprawcze skóry. Kosmetyki te zawierać muszą antyoksydanty, takie jak witaminy A, C, E, B3, kwas alfa-lipidowy i koenzym Q10. W przypadku, gdy skóra jest naczyniowa, a często staje się nią w dojrzałym wieku, wdrożyć należy kosmetyki specjalnie dla niej przystosowane.
Jak ratować punkty najbardziej narażone na zmarszczki?
Okolice oczu i ust mają najcieńszą warstwę podściółki tłuszczowej, narażone są na ciągłe działanie aktywnych mięśni. Ich ciągłe ruchy przy mówieniu, czy przy marszczeniu oczu utrwalają zmarszczki w skórze. Stosowanie kosmetyków przeznaczonych do skóry wokół oczu, pomaga odbudować barierę lipidową naskórka i regeneruje go.
I co dalej?
Pamiętajmy, że z czasem nasza skóra będzie zmieniać się coraz bardziej, będzie mniej odporna na bodźce zewnętrzne, zmniejszy swą reaktywność i zwiększy wrażliwość. Stosujmy zatem kosmetyki odpowiednie do wieku i potrzeb skóry, czyli jej problemów. Dbajmy o nawilżanie i natłuszczanie, pamiętajmy o masażu. Skóra, włosy i paznokcie stają się z wiekiem delikatniejsze i wrażliwsze.
PRZYWRÓCIĆ BLASK
Rozjaśniają przebarwienia, intensywnie nawilżają i wygładzają zmarszczki. Zarówno kosmetyki, jak i zabiegi z kwasami są najlepszym sposobem na to, by przywrócić skórze młodość i promienny wygląd.
Jesień to doskonała pora na stosowanie kosmetyków i zabiegów z kwasami. To pora, kiedy słońce nie grzeje już tak mocno i ryzyko powstawania przebarwień jest znikome. Odpowiednio dobrane kwasy złuszczają naskórek, skutecznie usuwają przebarwienia, spłycają pory, działają odmładzająco i nawilżająco.
Domowa pielęgnacja
Zabiegi z kwasami prowokują skórę do skuteczniejszego wchłaniania i pokonywania bariery naskórkowej przez składniki aktywne zawarte w używanych, na co dzień kosmetykach. O mocy kwasu decyduje jego stężenie i odczyn pH. Zatem kwasy stosowane w kosmetykach używanych w domu, z uwagi na mniejsze stężenie i bardziej zasadowe pH są bardzo lekkie, zaś ich działanie ograniczone jest do delikatnego wygładzania, rozświetlania oraz nawilżania. Warto jednak używać ich regularnie, choćby ze względu na wymienione już nawilżanie skóry oraz wyrównywanie jej kolorytu. Stosowane między kolejnymi zabiegami z pewnością przedłużą ich trwałość.
W gabinecie kosmetycznym
Zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym, pod okiem wykwalifikowanego specjalisty będą zdecydowanie skuteczniejsze. W zależności od intensywności spowodować mogą jednak przejściowe podrażnienie i złuszczanie skóry. Mimo to, warto się na nie zdecydować, gdyż w rezultacie przyniosą długotrwałe efekty.
Zabiegi wykonywane muszą być z uwzględnieniem potrzeb cery. Z dobroczynnej mocy peelingów skorzysta zarówno cera odwodniona, naczyniowa, jak i skłonna do podrażnień. A wszystko to, za sprawą odpowiednich składników aktywnych i antyoksydantów, których celem jest także stymulacja procesów naprawczych. I tak np.:
▪ kwas retinowy – stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej, odmładza oraz rozjaśnia przebarwienia,
▪ kwas mlekowy – intensywnie nawilża,
▪ kwas salicylowy – działa przeciwzapalnie, złuszcza warstwę rogową skóry, usuwa zaskórniki i rozpuszcza zalegające sebum.
Profesjonalne peelingi chemiczne podrażniają skórę i powodują stany zapalne. Jednak w wyniku ich działania dochodzi do intensywnego pobudzenia fibroblastów, które odpowiadają za powstawanie nowych włókien kolagenu i wydzielanie kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżanie i młody wygląd skóry.
Intensywna kuracja
Zabieg złuszczania powoduje, że skóra po jego wykonaniu doskonale przyswaja zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych składniki. Zafundujmy jej, więc wtedy intensywną kurację zawierającą witaminy, antyoksydanty i peptydy.
Dala lepszego efektu
Zabiegi można łączyć. Dlatego też nie tylko witaminowo-peptydowa bomba tuż po peelingu, ale np. klasyczna mezoterapia igłowa, której zadaniem jest intensywne nawilżenie i regeneracja. I tak, w trakcie jednego zabiegu uzyskać można doskonałe efekty rozjaśnienia, odmłodzenia i poprawy napięcia skóry. Efekty murowane!
Z GŁOWĄ, CZYLI PIELĘGNACJA WŁOSÓW
Z pielęgnacją włosów jest jak z dbałością o skórę. Wymaga odpowiednich dla siebie kosmetyków i zabiegów. Tak jak różne są typy naszej cery, tak różne są rodzaje skóry głowy oraz stan włosów.
Niekiedy zwykła pielęgnacja włosów za pomocą szamponu i odżywki może być niezbyt wystarczająca. Wzmocnieniem naszej kuracji będą m.in. dodatkowe zabiegi, systematyczność, różnorodność i dieta.
Pilingi do skóry głowy. Mają za zadanie złuszczenie martwego naskórka, dotlenienie skóry i włosów, pobudzenie mikrokrążenia. Takie oczyszczenie głowy powoduje odblokowanie niedrożnych mieszków włosowych, ułatwiając tym samym penetrację substancji aktywnych, które zawarte są w stosowanych przez nas preparatach. Zabieg taki wykonać powinno się raz w tygodniu. Wystarczy zatem wmasować pilingujący preparat w wilgotną skórę głowy i po trzech minutach spłukać obficie wodą. Następnie umyć włosy szamponem.
Maski. Działają znacznie intensywniej niż odżywki, gdyż zawierają substancje aktywna. Substancje, które wnikając w naskórek i włosy, łagodzą, odżywiają, nawilżają, wygładzają i odtłuszczają. Pamiętajmy, jednak o tym by typ maski dostosować do rodzaju naszych włosów.
Olejki. Na kondycję włosów niezwykle pozytywnie wpływa regularne stosowanie odpowiednich olejków do włosów, olejku ze słodkich migdałów czy olejku kokosowego. Naturalne oleje to źródło wielu witamin, minerałów i substancji odżywczych, które wygładzają, nawilżają włosy oraz wzmacniają ich strukturę i pobudzają je do wzrostu.
Systematyczność. Jeśli chcemy mieć piękne włosy bardzo ważną rolę odgrywa systematyczność. Dbałość o piękno naszych włosów jest procesem, który trwa całe życie.
Różnorodność. Oznacza, to że musimy dostarczać naszym włosom różnego rodzaju składników: witamin, protein, emolientów czy też ekstraktów roślinnych, z zachowaniem odpowiednich dla naszych włosów proporcji.
Odżywiaj od wewnątrz. Bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze dla zdrowia naszych włosów jest zadbanie o odpowiednią dietę. W naszej diecie powinno znaleźć się dużo dobrej jakości białka: chude mięso lub ryby oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Postawmy także na oliwę, orzechy i pestki.
Włosy jako martwa struktura potrzebują regularnego oczyszczania, wygładzania oraz ochrony. I taka właśnie jest rola kosmetyków przeznaczonych do ich pielęgnacji. Jednak pamiętać trzeba, że bez zdrowej skóry głowy nie może być mowy o ładnych włosach. Dlatego tak ważnym jest działanie kompleksowe,a także podejmowanie rozsądnych decyzji przy zakupie kosmetyków oraz odpowiednim ich stosowaniu. Zadbane i zdrowe włosy stanowią nieodzowny atrybut każdej kobiety. Nie tylko pozwalają błyszczeć w towarzystwie, ale też czuć się pewniej w każdej sytuacji. Prawidłowe dbanie o włosy nie jest łatwe, ponieważ wymaga sporo czasu i energii. Należy dbać o nie tak, by wydobyć ich naturalne piękno.
PRZYGOTUJ SKÓRĘ NA JESIEŃ
Wielkimi krokami zbliża się jesień, oznacza to trudny czas dla naszej skóry. Właściwie zadbana i przygotowana do zmian w pogodzie, z pewnością odwdzięczy nam się zdrowym wyglądem. Jeśli o nią nie zadbamy bądź zadbamy niewłaściwie, stanie się podatna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, jakie jesienna aura niesie za sobą.
Po upalnym tegorocznym lecie, gdzie słońce mocno nas rozpieszczało, a termometry często wskazywały ponad 30OC w cieniu przestawić musimy się na zmiany. Dotyczą one przede wszystkim naszej cery. Musimy o nią zadbać i pomóc przejść przez trudny okres wilgotnej, wietrznej i zdecydowanie chłodniejszej pory roku, jaką jest jesień. Nasza skóra przyzwyczaić musi się do mniej sprzyjających warunków. I choć staramy się nie myśleć o tym czasie, właśnie już teraz należałoby zatroszczyć się o naszą skórę, tak aby przygotować ją na to wyzwanie Jesień to czas dla naszej skóry szczególnie trudny. Wrażliwa na zmiany temperatur, źle znosi gdy z zimna wchodzimy do ciepłych pomieszczenia, gdzie czeka na nią suche powietrze. Szkodzą jej także długie gorące kąpiele. Dodatkowo opatulamy ją podrażniającą skórę odzieżą – czapki, szaliki. Czynniki te sprawiają, że dbałość o naszą skórę u progu jesieni jest niezwykle istotna. Zatem, aby zachowała ona zdrowy wygląd potrzebna jest jej odpowiednia pielęgnacja, podczas której nie zapominajmy o delikatniejszej skórze szyi i dekoltu. Ona tak samo potrzebuje nawilżenia i regeneracji. Zatem do dzieła:
Odpowiednie środki oczyszczające
Zadaniem środków myjących i oczyszczających jest nie wysuszanie cery, nawet tej tłustej. Pamiętajmy, że cera tłusta wydziela dużą ilość sebum – to brak odpowiedniego nawilżenia. Dodatkowe jej osuszanie spotęguje jedynie efekty i doprowadzi do zniszczenia płaszcza lipidowego skóry, odpowiedzialnego za hamowanie wyparowywania wody z naskórka, prowokując skórę do produkcji większej ilości warstwy tłuszczowej.
Dobór kremów
Nasza skóra jesienią potrzebuje bardziej odżywczych kremów, które zapewnią jej dodatkową ochronę. Zwróćmy więc uwagę na kremy z dodatkiem ceramidów, masła shea, oleju z wiesiołka, gliceryny, oleju arganowego, skwalanu z oliwek oraz kwasów Omega 3 i 6. Pamiętajmy również o wyborze kremu odpowiedniego do rodzaju naszej cery. To bardzo ważne.
Jesienny peeling
Złuszczanie starego naskórka z pewnością pomoże naszej skórze, w lepszym i szybszym wchłanianiu kremów. Zabieg ten przyspiesza proces odnowy naskórka, wygładza ją i odświeża. Dostosować należy jednak rodzaj złuszczania do rodzaju cery. Nie zapominajmy, że po lecie warto odwiedzić zaprzyjaźniony salon kosmetyczny. Tam poddać się odpowiedniemu zabiegowi, dowiedzieć o kondycji naszej skóry po lecie i przyjąć wskazówki co do dalszej pielęgnacji.
Nawilżające maski
Wizyta u kosmetyczki z pewnością dobrze zrobi naszej rozgrzanej latem skórze, dostanie najlepsze i odpowiednio dobrane składniki. Działając w domu, raz lub dwa razy w tygodniu zastosujmy intensywnie nawilżającą maskę. Znów pamiętajmy o tym, by odpowiednio ją dobrać. Możemy korzystać z tych gotowych bądź pokusić się o stworzenie mieszanki produktów idealnych właśnie dla nas.
Woda i dieta
Nawilżanie tylko i wyłącznie od zewnątrz będzie mało skuteczne. Należy pić wodę, która również zadba o stan naszej skóry. Do tego zdrowa, zbilansowana i zróżnicowana dieta mająca znaczny wpływ na regenerację skóry po lecie.
Stosując powyższe wskazówki z pewnością nasz organizm i nasza skóra łagodniej przejdą etap zmian atmosferycznych związanych z nadejściem jesieni.
IDEALNY ORGANIZER
Dobre kosmetyki stanowią połowę sukcesu. Równie istotne są akcesoria do ich nakładania i zmywania oraz ich przechowywanie i pielęgnacja.
Porządek
Kosmetyki i akcesoria do makijażu przechowywane powinny być w przystosowanym do tego celu pojemniku z przegródkami. Tak przechowywane produkty, pozwolą na szybkie odnalezienie tego co jest nam potrzebne. Pędzle postawione powinny być do góry włosiem, tak aby ich przechowywanie było higieniczne.
Aplikacja
Dzisiejsze aplikatory kosmetyków są niezwykle ekonomiczne. Pozwalają nałożyć produkt w ilości jaka potrzebna jest do zrobienia dobrego makijażu. Sylikonowa, niechłonna gąbka to idealny aplikator podkładu, bronzera, różu czy też rozświetlacza. Powinna być jednak odpowiednio wyprofilowana. Jej spiczasta końcówka ukryje punktowe niedoskonałości, zaś ścięty bok pozwoli na dokładne dopracowanie makijażu okolic oczu i nosa, a zaokrąglone brzegi pokryją kosmetykiem czoło i policzki. Do tego dołączmy dobrej jakości pędzle, z gęstym sprężystym włosiem, może być naturalne bądź sztuczne.
Utrwalenie
Profesjonalne utrwalacze, w postaci sprayu utrwalającego makijaż chronią go przed ścieraniem i rozmazywaniem się. Przy cerze ze skłonnością do przetłuszczania się i świecenia niezbędne są jednorazowe delikatne bibułki bądź wchłaniające nadmiar sebum, nie niszczące makijażu chusteczki. Aby skóra odzyskała matowy wygląd wystarczy delikatnie przyłożyć je do twarzy.
Demakijaż
Do oczyszczenia skóry najlepiej stosować przeznaczone do tego celu kosmetyki do demakijażu. Wybór preparatu do zmywania uzależniamy od tego czy do makijażu użyliśmy zwykłych czy wodoodpornych kosmetyków. Przy ich wyborze kierować trzeba się typem cery. W tej przegródce znaleźć powinno się mleczko, żel, preparat do demakijażu oczu, płyn micelarny, tonik oraz akcesoria odpowiednie do nakładania tychże preparatów. Tu niezbędne będą waciki, szczoteczki, gąbki czy rękawice wielokrotnego użytku, które nie tylko pozwolą oczyścić twarz, ale również wzmocnić barierę hydrolipidową skóry, gdyż codziennie ją pilingują.
Gdy cera jest już dokładnie oczyszczona potrzebuje wyłącznie nawilżenia. Nakładamy ulubiony krem do twarzy, krem pod oczy i ewentualnie serum do rzęs.
Higiena
Nie ma możliwości, by na gąbkach i pędzlach nie zostały resztki kosmetyków oraz sebum. Na jakość i żywotność pędzli wpływ ma sposób i częstotliwość ich prania, dobór preparatów do czyszczenia i dezynfekcji, sposób suszenia oraz ich przechowywania. Bez względu na rodzaj włosia do czyszczenia pędzli znakomity jest delikatny szampon dla niemowląt bądź tradycyjne mydło w kostce. Nawilżonym i namydlonym pędzlem wystarczy wykonać kilka ruchów w prawo i lewo po wypustach płytki. Do prania pędzli wykorzystać można specjalną silikonową łapkę, ułatwiającą wypłukanie zanieczyszczeń zgromadzonych wewnątrz włosia pędzla. Po umyciu odcisnąć trzeba z pędzla nadmiar wody w kierunku czubka i przeciągnąć włosie przez okrągłe wyżłobienie. Pędzel suszymy na leżąco, by wilgoć nie dostała się do trzonu pędzla.
DOBOWY RYTM SKÓRY
Biologiczny zegar skóry podlega dobowym cyklom przemian biochemicznych oraz fizjologicznych. Komórki skóry nie są w stanie wykonywać wszystkich swoich funkcji równocześnie. Procesy komórkowe zaprogramowane są w czasie, a zatem podlegają cyklom dobowym. Znajomość tego rytmu pozwoli poznać zapotrzebowanie skóry w określonej porze dnia i odpowiednio o nią zadbać. W ciągu całego dnia skóra narażona jest na silne czynniki zewnętrzne. Są to między innymi: słońce, bakterie, chłód, wiatr, zanieczyszczenia. Dlatego podczas dnia jej podstawową funkcją jest ochrona, a nocą kiedy występowanie szkodliwych czynników zewnętrznych jest ograniczone regeneracja.
5:00 – 8:00 nasza skóra jest odżywiona, wrażliwa, blada
Zaraz po przebudzeniu na naszej skórze zalegają toksyny, które są wydalane po regeneracji nocnej. W jej komórkach nagromadziło się również sporo wody, w związku z czym pod oczami pojawić może się opuchlizna. Do prawidłowego funkcjonowania podczas dnia nasza skóra potrzebuje odpowiedniego startu. Na początek przygotować musimy ją do pielęgnacji. Zaraz po przebudzeniu pozbawić trzeba ją resztek potu, sebum oraz pozostałości nałożonych wieczorem kosmetyków. Chłodny i orzeźwiający prysznic, a przy tym masaż całego ciała i twarzy pobudzi krążenie. Teraz pora na nawilżenie twarzy tonikiem, by przywrócić jej równowagę biologiczną. Gdy tonik się wchłonie, na twarz nakładamy wybrany krem.
8:00-10:00 nasza skóra wygląda zdrowo i świeżo
Krążenie wraca już do normy. Skóra nabiera kolorów i staje się promienna. To najlepszy czas na wykonanie makijażu.
10:00-13:00 nasza skóra może zacząć się błyszczeć
W tym czasie funkcja ochronna skóry osiąga szczyt. Gruczoły łojowe pracują najaktywniej, toteż skóra może zacząć się błyszczeć. Specjalne bibułki matujące pozwolą na usunięcie nadmiaru łoju.
13:00-17:00 nasza skóra może okazywać oznaki zmęczenia
Pora poobiednia powoduje, że znaczna część energii przekierowana zostaje na procesy trawienne. Ciśnienie krwi spada i limfa krąży wolniej – skóra jest gorzej dotleniona i nawilżona, traci zdrowy koloryt i pojawiają się bardziej widoczne zmarszczki, pory zaczynają się rozszerzać. Nasza skóra potrzebuje nawilżenia i dotlenienia. Dobrze sprawdzają się w tym czasie wody termalne czy mgiełki, które odświeżą, nawilżą skórę i ściągną pory. To dobra pora na krótki, dotleniający spacer.
17:00-22:00 nasza skóra jest najmniej wrażliwa, dobrze chłonie kosmetyki
Skóra powoli zaczyna przestawiać się na regenerację. Wzrasta ciśnienie krwi i temperatura ciała. To moment, w którym skóra jest najmniej podatna na podrażnienia, zaś rozszerzone pory umożliwiają chłonięcie kosmetyków. To najlepszy czas na wizytę u kosmetyczki, silniejsze zabiegi oczyszczające i testowanie nowych produktów. Skóra zabiera się za wydalanie toksyn nagromadzonych w ciągu dnia. Oczyszczenie twarzy z makijażu przed 20:00 ułatwi skórze regenerację. Na oczyszczoną skórę nakładamy krem lub serum na noc – bogate w składniki odżywcze i regenerujące.
22:00-5:00 nasza skóra intensywnie się regeneruje, oczyszcza i odżywia
Dla naszej skóry noc to najbardziej wytężony okres pracy. Wtedy zachodzą w ciele procesy intensywnej regeneracji. Następuje regeneracja naskórka, oczyszczanie z toksyn, odbudowa włókien kolagenowych i elastyny, podwyższenie poziomu przeciwutleniaczy. W okolicach godziny piątej nasza skóra znów przestawia się na tryb dzienny, uruchamiając funkcje obronne. I tak, od nowa rozpoczyna się kolejny cykl dobowy.
Pamiętajmy, że w ciągu dnia skóra nastawiona jest na ochronę, a w nocy na regenerację. Każdy człowiek ma swój indywidualny biorytm. Zatem, poszczególne fazy mogą różnić się w zależności od trybu życia, płci, diety, stanu zdrowia, gospodarki hormonalnej. Obserwując swoją skórę, poznajemy jej indywidualny cykl dobowy i dopasowujemy do niego odpowiednią pielęgnację.
PIĘKNA SKÓRA TO ZDROWA SKÓRA
Na kondycję naszej skóry wpływ ma wiele czynników. Są to czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne to między innymi niewyspanie, stres, czynniki genetyczne oraz starzenie się organizmu. Zewnętrze to smog, promienie UV oraz niezdrowe nawyki żywieniowe.
Nasza skóra traci z wiekiem kolagen i elastynę, wiotczeje i traci jędrność. Gdy nie jest odpowiednio zaopiekowana, zaczyna nie radzić sobie z wolnymi rodnikami. Konsekwencją czego są uszkodzenia, a z czasem nawet choroby.
Przeciwdziałanie zanieczyszczeniom
Możliwości są liczne. Absolutną podstawę stanowią zabiegi regeneracyjne, które potrafią wpłynąć na bardzo głębokim poziome na funkcje skóry i spowodować impuls do odnowy. Zabiegi regeneracyjne dla skóry, to zbiegi zarówno profilaktyczne, jak i naprawcze, których celem jest zadbanie o jakość naszej skóry.
Po pierwsze profilaktyka
Istotną kwestią jest podtrzymanie naturalnego potencjału skóry, wzmacnianie jej możliwości naprawczych w taki sposób, by sama potrafiła bronić się przed szkodliwymi dla niej czynnikami. Aby nasza skóra była piękna musi być zdrowa. Aby była zdrowa trzeba o nią dbać, czyli regularnie ją oczyszczać, odwiedzać dermatologa i profesjonalne gabinety kosmetyczne korzystając z oferowanych tam zabiegów.
Wybór specjalisty
Spotkanie ze specjalistą, który podejdzie do nas indywidualnie i dobierze odpowiednią pielęgnację, nie tylko w gabinecie, ale i w domu to pierwszy krok. Jednak, jak wybrać dobrego specjalistę? Z pewnością należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie, dowiedzieć się czy wciąż się szkoli i jest na bieżąco z innowacjami. Dziedzina medycyny i kosmetologi rozwijaja się tak szybko, że to co jeszcze wczoraj było niemożliwe, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Dobry specjalista zadziała także na lęk, który towarzyszyć może takiej wizycie.
Przejdźmy to zabiegów
Zabiegi regeneracyjne to podstawa dbania o skórę. Czeka tu na nas sporo możliwości. Indywidualna konsultacja pomoże zdiagnozować stan naszej skóry. Podczas takiej wizyty dowiemy się też jaką pielęgnację stosować w domu. Każda skóra ma inne potrzeby, zatem nie wskazanym jest stosowanie przypadkowych kosmetyków. Gdy to już wiemy, pora na zabiegi w gabinecie. Różnorodność zabiegów jest ogromna, również tych nieinwazyjnych, które wystarczą gdy w porę zadbamy o wygląd i kondycję naszej skóry. Absolutną podstawą jest oczyszczenie skóry, czyli peeling chemiczny. Polecanym zabiegiem jest również mikrodermabrazja diamentowa polegająca na mechanicznym złuszczaniu zewnętrznej warstwy skóry, najlepiej wykonana w zaleconych przez specjalistę cyklach.
Każdy jest inny
Zabiegów kosmetycznych jest cała masa. Jednak każdy jest inny i nie ma jednego uniwersalnego zabiegu, preparatu czy kosmetyku idealnego dla wszystkich. Prowadzimy różny tryb życia, inaczej się starzejemy, wreszcie mamy też inne geny i inne potrzeby.
Biorąc to wszystko pod uwagę traktujmy naszą skórę z należytą jej uważnością. Możliwości jest wiele. Zacznijmy od tych podstawowych pamiętając, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dajmy zatem naszej skórze to, na co zasługuje.
DOBROCZYNNE WŁAŚCIWOŚCI KOLAGENU
Kolagen jest niczym innym, jak naturalnym rusztowaniem dla naszych tkanek, utrzymującym ich elastyczność. Jako zasadniczy składnik tkanki łącznej stanowi on 30% całkowitej masy ludzkiego białka i aż 70% masy białka skóry. Największe jego ilości występują w skórze, tętnicach, sercu, mózgu, narządzie wzroku, ścięgnach, kościach, więzadłach i chrząstkach.
Wraz z wiekiem, a dzieje się to nawet już po 25 roku życia jego produkcja zaczyna spadać, włókna kolagenowe słabną, rozciągają się, w następstwie czego skóra traci elastyczność i sprężystość. Jednocześnie każdorazowy niedobór witaminy C i odpowiednich aminokwasów dodatkowo zakłóca syntezę kolagenu. Z upływem czasu w organizmie spada też poziom witamin oraz minerałów wspomagających naturalną odnowę włókien kolagenowych. W ten sposób kolagenowe rusztowanie naszych tkanek staje się osłabione, poluzowane i zaczyna się rozpadać.
Niestety wszyscy ulegamy procesowi starzenia
Niedobór kolagenu powoduje z czasem utratę elastyczności tkanek, jak również spowolnienie utratę zdolności ich regeneracji. Następstwami czego są: zmarszczki, cellulit czy osłabienie włosów.
To jednak nie wszystko, gdyż właśnie to białko w postaci kolagenu nie tylko wpływa na naszą urodę, ale również na stan zdrowia. Pełni również ważną rolę w układzie odpornościowym, a mianowicie ogranicza dostęp patogenów, czyli czynników chorobotwórczych do naszego ciała.
Moc kolagenu …
Kolagen nie bez powodu nazywany jest białkiem młodości. Kojarzy się przede wszystkim z kremami czy medycyną estetyczną. Zdolność organizmu do produkcji kolagenu wpływa na utrzymanie młodości wszystkich naszych organów. Odpowiednia suplementacja kolagenu jest zatem nie tylko zabiegiem na ładną buzię, pozwala także na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Kolagen jest obecny w licznych produktach spożywczych, jednak ze względu na jego niską zawartość w pożywieniu oraz trudną przyswajalność przez organizm codzienna dieta nie wystarcza na uzupełnienie jego niedoborów.
… w kosmetykach
Kolagen odmładza i rozświetla skórę, wygładza nierówności i zmarszczki, nawilża i spowalnia proces starzenia, ujędrnia i polepsza budowę tkanek skóry. Kremy i balsamy z kolagenem istotnie pomagają w odbudowie włókien kolagenowych, dzięki czemu staje się ona bardziej sprężysta i jędrna. Po prostu zaczyna wyglądać młodziej. Kolagen bardzo często łączony jest z witaminą C, która wspomaga jego produkcję, zwiększając tym samym jego ilość w organizmie.
… i kosmetologii
Kolagenowe zabiegi pielęgnacyjne stanowią bardzo cenioną i skuteczną formę walki z objawami upływającego czasu, mają właściwości nawilżające, wygładzające oraz poprawiające kondycję skóry. Zabiegi z użyciem kolagenu bardzo wyraźnie zmniejszają głębokość zmarszczek i zapobiegają wiotczeniu skóry. Skóra odzyskuje właściwą gęstość i sprężystość. Zabieg w profesjonalnym gabinecie wyraźnie odmłodzi, złagodzi rysy, jak również poprawi owal twarzy. Sprawi, że skóra stanie się jędrna i sprężysta oraz dłużej zachowa młodzieńczy wygląd już po pierwszym zabiegu.
KOBIECOŚĆ W LETNIEJ ODSŁONIE
Niewątpliwie atutem lata są wysokie temperatury i dużo słońca. Każdą wolną chwilę wykorzystujemy wówczas na odpoczynek, kąpiele słoneczne, oczywiście przy odpowiednim przygotowaniu do nich naszej skóry (pisaliśmy o tym w poprzednich artykułach, do których warto zajrzeć na https://depillaser.pl/). Nasza skóra nabiera pięknej złocistej barwy, do tego zaopiekowana przez nas nawilżającymi balsamami wygląda pięknie. Teraz należy subtelnie podkreślić nasz piękny wygląd. Odpowiednio dobrane zwiewne stroje i biżuteria z pewnością będą elementami dodającymi kobiecości, pewności siebie oraz akcentującymi urok zdrowo opalonej skóry.
Zmysłowa elegancja
Kolory bliskie naturze, zwiewne i delikatne tkaniny, złota lub piękna pastelowa biżuteria odpowiednio dobranymi do całości. Do tego lekkie sandałki bądź klapeczki, które idąc brzegiem plaży możemy zdjąć. Te letnie inspiracje dodadzą nam świeżości i zmysłowej elegancji.
Rodem z Lazurowego Wybrzeża
Kreacje utrzymane w klimacie słonecznego południa Francji z pewnością emanować będą zmysłowym wdziękiem, subtelnością i nienachalnym seksapilem. Przewiewne, lekkie tkaniny, choćby len czy bawełna, nieopinające sylwetki fasony, klasyczne motywy inspirowane ponadczasowymi trendami lat 60. i nade wszystko ciepła paleta barw są kwintesencją śródziemnomorskiej elegancji, gracji i szyku. Do tego proponowana już złota biżuteria w jakże bogatych dziś wzorach, która najpiękniej podkreśla opaleniznę. Jednak nie oznacza to, że te z nas które nie przepadają za złotymi dodatkami zmuszone są z biżuterii zrezygnować. Oferta elementów uzupełniających letnią garderobę jest tak duża, że z pewnością każda z nas dobierze odpowiednie dodatki.
Naturalnie czy we wzory?
Z pewnością sięgajmy po to w czym same będziemy czuły się dobrze, kobieco i pociągające. Nośmy wzory i fasony odpowiednie do naszych upodobań, pamiętając że nie zawsze i nie wszystko należy mocno wyeksponować. Zachowajmy odrobinę tajemniczości.Długie zwiewne sukienki uzupełnione słomkowym kapeluszem i pokaźną bransoletą, szorty połączone z topem lub piękną bluzką z falbanami i ponętne kolczyki, inspirowany hipisowskimi elementami i cygańskimi motywami styl boho … Pamiętajmy, że nasze buty i torebka to także dodatki, więc cała stylizacja powinna ze sobą grać. Lato to wygoda, odkryjmy więc nasze stopy (koniecznie odpowiednio do tego przygotowane). Łączmy kolory bliskie naturze, bawmy się nimi i wykorzystujmy atuty tej pięknej pory roku.
Świetlisty makijaż
Nasz look uzupełnijmy odpowiednim makijażem. Im delikatniejszy i bardziej świetlisty, tym lepiej. Ponadczasowy element podkreślający opaleniznę z pewnością stanowić będzie czerwona szminka – i to tyle z mocnych akcentów wakacyjnego makijażu. Wystarczy bowiem balsam ze złocistymi drobinkami i delikatnie podkreślone oczy.
W ten sposób do naszej letniej stylizacji zawita niepowtarzalny słoneczny klimat. Klimat nie zależy od miejsca, w którym zamierzamy spędzić nasz urlop.
PRZYGOTUJ SKÓRĘ DO OPALANIA
Jeśli lubimy wystawiać się na promienie społeczne i chcemy, by nasze ciało nabrało pięknej opalenizny, pamiętajmy o złuszczeniu naskórka. Przed wystawieniem ciała na słońce, nie zapominajmy o używaniu kremów z filtrem, jak również o odpowiednim nawilżaniu skóry.
Plusy i minusy opalania
Wysuszona, pomarszczona, szorstka, tak może wyglądać w przyszłości nasza skóra, jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać i chronić zażywając słonecznych kąpieli. Pamiętajmy zatem o umiarze i przestrzeganiu kilku zasad.
Promienie słoneczne stymulują wytwarzanie witaminy D. Te same promienie wzmacniają kości oraz poprawiają humor, gdyż wpływają na wydzielanie endorfin, pod warunkiem jednak, że odpowiednio je dawkujemy. Nadmiar promieni słonecznych, może doprowadzić do zaczerwienienia skóry czy poparzeń. Może również wyrządzić dużo poważniejsze szkody, powodując na przykład zaburzenie funkcji komórek i naczyń krwionośnych, a nawet przyczynić się do powstania czerniaka.
Domowa pielęgnacja
Radość ze złocistego odcienia skóry będzie pełniejsza, jeśli odpowiednio przygotujemy się do opalania. Przed sezonem nie zapominajmy o peelingach, pomagających usunąć zrogowaciały naskórek. Po takim zabiegu opalenizna będzie równomierna. Latem powinniśmy zadbać o właściwe nawilżenie ciała. Podstawa to domowa pielęgnacja, czyli regularne nawilżanie i delikatne natłuszczanie skóry.
Wizyta w gabinecie kosmetycznym
Przed wystawieniem się na promienie słoneczne zafundować można sobie także profesjonalne nawilżanie, w gabinecie kosmetycznym, gdzie oferowane są między innymi zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – naturalnej i niezwykle nawilżającej substancji. Mezoterapia bezigłowa z użyciem preparatów zawierających kwas hialuronowy jest metodą pozwalającą dogłębnie odżywić skórę, także głębsze warstwy, do których kremy nie docierają.
Promienie pod kontrolą
Latem przede wszystkim pamiętać należy o kremach ochronnych. Nasza skóra wymaga całodziennej pielęgnacji ochronnej, nie tylko podczas plażowania. Istotnym jest, nakładanie kremu z filtrem nawet wtedy, gdy słońce jest za chmurami oraz w momencie gdy siedzimy w cieniu pod plażowym parasolem, bowiem promienie słoneczne odbijają się od wody i piasku. Wybierając kosmetyk sprawdźmy należy zwłaszcza, jaki ma filtr SPF oraz czy chroni zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Im wyższy filtr, tym lepiej. Nie należy żałować sobie kremu i nakładać jego grubą warstwę, inaczej nie będzie nas właściwie chronił. Z nałożeniem kosmetyku nie czekajmy do momentu, gdy znajdziemy się na plaży lecz około 15-20 minut przed wyjściem z domu, powtarzając tę czynność regularnie. Należy pamiętać o ochronie twarzy nakładając na nią warstwę kremu. Nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych, które pomogą chronić nie tylko oczy, ale i delikatną skórę wokół nich.
Wracając z plaży
Po powrocie z plażowania trzeba wziąć solidny prysznic, by oczyścić skórę z potu, piasku czy morskiej soli. Następnie nakładamy balsam po opalaniu, który nawilży i ochłodzi skórę po słonecznej kąpieli.
SŁOŃCE POD KONTROLĄ – UV i HORMONY
Rzadko kiedy kobiety kojarzą przebarwienia z zawirowaniami hormonalnymi. Jednak wysoki poziom estrogenów we krwi może przyczynić się do ich powstawania. Pamiętajmy, że hormony są rozprowadzane przez krew, rzeczą naturalną jest więc fakt, że docierają do skóry. Właśnie tam zwabione przez światło, stymulują komórki barwnikowe do większej aktywności.
UV, hormony i przebarwienia
Podczas miesiączki kobiety przede wszystkim unikać powinny opalania. Właśnie to wtedy jajniki wytwarzają największą ilość estrogenów. W tej fazie cyklu staranniej niż zwykle, chronić trzeba skórę kremami z filtrami. Na te comiesięczne wahania hormonów nakładają się dodatkowo zaburzenia w ich wydzielaniu spowodowane np. chorobami tarczycy czy menopauzą. Następną przyczyną jest przyjmowanie leków hormonalnych.
Ryzyko powstawania przebarwień zwiększają, także pigułki antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza zalecana w okresie przekwitania, różnego rodzaju terapie stosowane przez endokrynologów w leczeniu problemów skórnych bądź leczeniu przy kłopotach z zajściem w ciążę. Terapie te zwykle polegają na przyjmowaniu dużej dawki estrogenów, których obecność łagodzi wahania nastroju, zwiększa szansę na zapłodnienie, korzystnie wpływa również na stan skóry, jednak powoduje także powstanie niechcianych plam na skórze.
Pomocna ulotka
Sprzymierzeńcem światła słonecznego są wspomniane powyżej terapie zalecające przyjmowanie pigułek o niszczycielskim działaniu na naszą skórę, powodującym przebarwienia. Na ulotkach dołączanych do wszelkiego rodzaju specyfików i lekarstw, powinno zamieszczone być ostrzeżenie, że mogą one wchodzić w reakcję światłouczulającą. Jednak mało kto ulotki czyta, a o tym skutku ubocznym dowiaduje się dopiero po fakcie.
Przebarwienia a napięcie, czyli stres
Ważnym czynnikiem powstawania na skórze przebarwień jest stres. Pod wpływem stresu dojść może do nadprodukcji hormonu MSH, pobudzającego pracę melanocytów. Zazwyczaj melasa, zwana potocznie ostudą, jest przebarwieniem kojarzonym z hormonami. Ma ona miejsce w czasie ciąży, kiedy to organizm produkuje dużo estrogenów. Ujawnia się wtedy w postaci rozległych ciemnych plam na twarzy, szyi i dekolcie. Ostuda jest zjawiskiem całkiem normalnym i zwykle przyjmuje się, że w przypadku plam powierzchownych – barwnik utrzymuje się w naskórku, po porodzie sama ustąpi. W przypadku przebarwienia mieszanego, może jednak nie ustąpić tak łatwo.
Skuteczna ochrona filtrów
Dwa najistotniejsze to filtry chemiczne i mineralne. Do filtrów chemicznych należą, na przykład oxybenzon i mexoryl, które pochłaniają promieniowanie słoneczne. Zdarza się jednak, że powodują one podrażnienia, dlatego też osobom ze skórą naczynkową, wrażliwą czy z przebarwieniami oraz dzieciom zalecane są kremy z filtrami mineralnymi, takie jak z dwutlenkiem cynku czy dwutlenkiem tytanu. Mają one zdolność odbijania i rozpraszania promieni. W kremach o dużym współczynniku ochrony na ogół stosuje się mieszaninę obu rodzajów filtrów. Stopień ochrony przeciwsłonecznej zależy od ilości filtrów zawartych w kosmetykach, zaś stopień ochrony oznaczony jest na opakowaniach jako SPF.
AFRODYZJAKI W KOSMETYKACH
Walentynki to cudowny Dzień Zakochanych, kiedy ukochanej osobie prócz walentynkowej kolacji pełnej afrodyzjaków, najlepiej podarować zabieg w gabinecie kosmetycznym. A do tego, jeśli znajdzie się wśród zabiegów taki ze składnikami o właściwościach afrodyzjaków to prezent murowany … dla dwojga.
Afrodyzjak swą nazwę zawdzięcza Afrodycie – bogini miłości zmysłowej, pięknej i wdzięcznej. Afrodyzjaki są substancjami, które powodują zwiększony popęd płciowy oraz wpływają na potencję. Zwiększają przewodnictwo dopaminergiczne i modyfikują poziom hormonów płciowych. Często są to pokarmy, napoje, eliksiry, a także kosmetyki. W przemyśle kosmetycznym afrodyzjaki używane są do produkcji perfum, olejków do ciała i innych kosmetyków. W gabinetach kosmetycznych afrodyzjaki stosuje się celem wywołania lepszego nastroju, poprawy wyglądu skóry oraz głębokiej relaksacji.
Czekolada
Hitem salonów w całej Europie są zabiegi z czekoladą. Zabieg z prawdziwą czekoladą to komfort i absolutny relaks dla umysłu, ciała i ducha. Czekolada gorzka, słodka, biała czy czarna jest źródłem mnóstwa aktywnych składników: soli mineralnych, antyoksydantów, polifenoli i witamin. Czekolady nie trzeba zjadać, skóra zostaje nią nasycona w trakcie masażu. Rozgrzana czekolada z dodatkiem olejku ze słodkich migdałów pobudzi zmysły podczas relaksacyjnego masażu. Nie ma nic bardziej zmysłowego od unoszącego się zapachu pobudzający do pracy serotoninę i endorfiny. Czekoladowy masaż poprawia nastrój, redukuje napięcie i odżywia ciało. Czekolada użyta do zabiegu wyszczuplających oprócz soli mineralnych i witamin posiada substancje aktywne, które rozpuszczają zgromadzoną tkankę tłuszczową i drenują ciało.
Ambra
Wyjątkowy aromat ambry kojarzony jest z orientem. Ambra pozyskiwana jest z wnętrzności wielorybów, zwłaszcza kaszalota. Charakteryzuje się silnym, słodkim zapachem zbliżonym do piżma. Dzięki swoim afrodyzjakalnym właściwościom znalazła swe zastosowanie do produkcji perfum i w miłosnej magii. Orientalny zapach ambry przyprawić może o przysłowiowy zawrót głowy.
Lawenda
Olejki lawendowe lub wywar z suszonych ziół pozyskiwane z kwiatów lawendy wykorzystywane są w przemyśle perfumeryjnym i farmaceutycznym. Dodane do kąpieli uspokajają i wyciszają. Lawenda podawana jako herbata ułatwia zasypianie, łagodzi stres i napięcie, wspiera pracę układu pokarmowego i serca. W kosmetologii lawenda używana jest jako składnik kremów o właściwościach gojących, jak również do zabiegów relaksacyjnych. Właściwości uspokajające nadają lawendzie miano afrodyzjaku.
Figi
Figi pobudzają zmysły… i to nie tylko przez swe naturalne kształty. Już w starożytności uznawane były za symbol miłości i płodności, toteż znalazły się na liście afrodyzjaków. Są bardzo bogate w sole mineralne. W preparatach kosmetycznych wspomagają zdolności komórek skóry do walki z niekorzystnymi czynnikami środowiska zewnętrznego i wewnętrznego.
W zabiegach kosmetycznych istotną rolę odgrywają również: ylang-ylang, żeńszeń, imbir i bazylia, gruszki, banany, brzoskwinie, ananasy, które bardzo często dodawane są do kosmetyków. afrodyzjaki, choć można je również stosować jako maseczki i okłady.
MASAŻ DOBRY NA WSZYSTKO
Dobry masaż sprawia, że znika napięcie, ciało się rozluźnia , krew i limfa zaczynają sprawniej krążyć, znika stres, emocje ulegają wyciszeniu, skóra pięknieje i wracają siły witalne. W Indiach prawie każdy Hindus rozpoczyna dzień od masażu. Masaż stanowi klucz do utrzymania odpowiedniej higieny ciała i umysłu. Masaż ciała, stóp oraz głowy zapobiegać ma chorobom, leczyć, przywracać spokój ducha i poprawiać urodę.
Na liście zabiegów oferowanych przez salony, gabinety kosmetyczne czy ośrodki Spa bardzo dużym uznaniem cieszą się masaże kosmetyczne. Technik masażu jest niezwykle dużo, różnią się jednak sposobem wykonania, jak również wpływem na organizm osoby masowanej. Nie należy wybierać go przypadkowo, zaleca się aby wybór ten był skonsultowany z profesjonalistą.
Czego spodziewać się po masażach?
Masaż relaksacyjny zapewnia odprężenie, jest zbawienny dla ciał i umysłu, służy wyciszeniu, uspokojeniu myśli. Bardzo często podczas masażu relaksacyjnego wykorzystywane są olejki zapachowe, by dzięki aromaterapii stworzyć w gabinecie bardziej odprężającą atmosferę.
Masaż leczniczy ma korzystny wpływ na poszczególne części ciała. Opiera się na pobudzeniu zakończeń nerwowych, powiązanych z określonym narządem. Podstawowym celem masażu leczniczego jest leczenie określonych zaburzeń w organizmie.
Masaż szwedzki (klasyczny) to połączenie cech masażu leczniczego i relaksacyjnego. Jego celem jest utrzymanie organizmu na odpowiednim poziomie fizycznym i psychicznym. Seria masaży klasycznych zapewni pożądane efekty. Zniknie stres, a całe ciało znajdzie się w lepszej formie.
Masaż limfatyczny zwany drenażem usprawnienia krążenie chłonki w układzie limfatycznym. Drenaż usuwa toksyny, niepotrzebne produkty przemiany materii, likwiduje obrzęki, udrażnia węzły chłonne. To masaż niezbędny przy kuracji antycellulitowej.
Masaż antycellulitowy to technika łącząca technikę masażu limfatycznego z masażem dynamicznym. Zabieg wykonać można z użyciem podciśnieniowej bańki chińskiej.
Masaż gorącymi kamieniami działa leczniczo, przywraca witalność, likwiduje bóle mięśniowe oraz napięcia, relaksuje, dodaje energii. Kamienie pochodzenia wulkanicznego wykorzystywane do zabiegu łączą termoterapię, drenaż, akupresurę, aromaterapię.
Masaż ajurwedyjski stanowi jeden z elementów całościowego systemu medycyny naturalnej. Ajurweda to nauka o życiu. Istota masażu wiąże się z ruchem energii w ciele. To połączenie masażu klasycznego i akupresury.
Według potrzeb
Masaż to cudowna gimnastyka dla skóry. Pobudzona dotykiem skóra, dotleniona, nawilżona odpowiednimi preparatami staje się elastyczna i jędrna, odporniejsza na cellulit czy rozstępy. Adekwatnie do potrzeb dobrany masaż, upodobania, profesjonalna obsługa, a nawet pora dnia wykonywania masażu dopasowana do naszego biologicznego rytmu zdziałać mogą cuda.
PIĘKNA NA SYLWESTRA
Sylwestrowa noc to wyjątkowa noc. To noc, kiedy każda kobieta chce wyglądać olśniewająco, zachwycać swym wyglądem innych, ale i sama ze sobą czuć się dobrze. Aby, tak było należy wcześniej zaplanować kilka szczegółów.
Zadbana cera
Aby nie pojawiły się nieprzewidziane problemy z cerą, należy dać jej po prostu odpocząć. Mile widziane są wizyty i specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym. Ale to nie wszystko. Pamiętać należy, że skóra przede wszystkim powinna oddychać. Nie czekajmy z tym do nocy, jeżeli po przyjściu z pracy nigdzie się już nie wybieramy, zróbmy staranny demakijaż. To uwolni naszą skórę od zanieczyszczeń i pozwoli wcześniej zacząć oddychać. Jeżeli to możliwe zrezygnujmy na jeden dzień z makijażu. Zadbajmy o właściwe odżywienie i nawilżenie skóry. Zimą, gdy powietrze jest suche i chłodne pamiętajmy o stosowaniu kremów ochronnych, co uchroni naszą skórę przed uszkodzeniami. Kiedy nasza skóra będzie gładka, sprężysta i pełna blasku, sylwestrowy makijaż z pewnością podkreśli jej atuty.
Rozsądny makijaż
Trzeba pamiętać, iż nadmiar nie da w tym przypadku pożądanego efektu. Sylwestrowy makijaż wykonać można korzystając z usług profesjonalnej makijażystki. Jeśli pewne jesteśmy swoich umiejętności możemy wykonać go same. Jednak tego wieczoru najlepiej nie eksperymentować. Najbezpieczniejsze i najlepsze będą wcześniej już przetestowane kosmetyki. Makijaż przede wszystkim powinien być tej wyjątkowej nocy trwały, to przecież długa noc. Zaakcentujmy oczy lub podkreślmy usta. Pozostały makijaż nie powinien niczym szczególnym się wyróżniać, powinien być subtelny, tak by sprawiać wrażenie lekkiego muśnięcia. Jeżeli zaakcentujemy usta, w tym sezonie modne, a do tego bardzo trwałe są szminki matowe w intensywnych kolorach, nasze oczy pozostać powinny w cieniu ust. I odwrotnie, jeżeli postawimy na oko w stylu femme fatale, to nasze usta potraktujmy delikatnym muśnięciem szminki np. w odcieniu nude.
Sylwestrowa fryzura
Fryzura stanowi dopełnienie całości kreacji. Sylwestrowa impreza wymaga, by była ona efektowna, a jednocześnie swobodna. Powinna być dopasowana do owalu twarzy oraz wysokości czoła. Uczesanie powinno być również dostosowane do charakteru imprezy. Ważne jest, aby fryzura wyglądała naturalnie, nadmiar lakieru doprowadzić może do efekt kasku. Z pewnością warto na to wyjście skorzystać z usług sprawdzonego stylisty fryzur.
Piękne dłonie
Manicure jest uzupełnieniem wszystkich wcześniej poczynionych starań. Nadal modne są metaliczne paznokcie. Nie zaszkodzi, jeśli nasze paznokcie zdobić będą mieniące kryształki bądź brokat. Zdobiąc paznokcie nie zapominajmy jednak o towarzyszącej naszej kreacji biżuterii. Jeżeli jest ona dość bogata, paznokcie pozostawmy pomalowane lakierem o odpowiedniej tonacji.
Jeśli na sylwestra wybieramy odkryte buty, pamiętajmy również o pedicure. Nie tylko dłonie przyciągają spojrzenie.
Uśmiech na twarzy
Nawet idealna sylwetka i piękna kreacja nie sprawią, że ostatnia noc roku będzie tą najlepszą, jeśli będziemy zmęczone. Zadbajmy zatem o zabiegi poprawiające urodę, a przede wszystkim o relaks i sen. Aby zabłysnąć tego wieczoru postawmy na uśmiech i dobry humor – to połowa sukcesu. Nie podążajmy ślepo za panującymi trendami, bądźmy po prostu sobą, a wtedy z pewnością poczujmy się wyjątkowe i piękne.
URODA NA ŚWIĘTA
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to gorący czas dla każdej z nas. Nie od dziś wiadomo, że o piękny wygląd podczas wigilijnej kolacji należy zadbać na kilka dni wcześniej. By cieszyć się z efektu kilku prostych zabiegów nie trzeba będzie długo czekać.
Każda z nas chce pokazać się w święta jak z najlepszej strony. I nie mowa tu o przygotowaniu świątecznych potraw i dekoracji, a o własnym wyglądzie. Makijaż, fryzura, manicure. Dlatego ważnym jest, by o urodę zadbać parę dni wcześniej.
Przedświąteczna pielęgnacja twarzy
Podstawą czarującego wyglądu jest promienna cera oraz wypoczęta twarz. Odpoczynek i sen w odpowiedniej ilości zbawiennie działają na wygląd twarzy niezależnie na okazję. O spokojny i wystarczający czas na sen należy dbać zawsze, jeśli tego nie robimy, to chociaż przez kilka dni przed świętami postarajmy się wysypiać. Jednocześnie nie należy zapominać, że trwa zima i jest to szczególna pora na dobre nawilżanie twarzy. Smarowanie twarzy odpowiednimi dla tej pory roku i naszej cery kremami nie tylko zapobiegnie spierzchnięciu się skóry, ale doda jej blasku. Odżywcze maski regenerujące i nawilżające są ekspresową metodą pielęgnacji skóry przed każdym ważnym wydarzeniem.
Opuchnięte powieki
Na opuchnięte powieki i zmiany pod oczami tzw. worki najlepiej zastosować kilka wypróbowanych metod. Mogą to być chłodzące, żelowe okulary bądź okłady na oczy ze schłodzonych plasterków zielonego ogórka lub ziemniaka, okłady z herbatki z rumianku. Może to być także bardzo prosty i skuteczny okład z kostek lodu umieszczonych w bawełnianej ściereczce.
Pielęgnacja ciała
Nie ma nic piękniejszego, niż dobre samopoczucie we własnej skórze. Na kilka dni przed świętami wskazane jest wykonanie ujędrniającego skórę peelingu całego ciała. Pamiętajmy też o depilacji, przed którą przyda się dla rozszerzenia porów i ułatwienia depilacji gorąca kąpiel. Do kąpieli warto dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Konieczne zabiegi kosmetyczne połączmy z odrobiną luksusu. Na koniec nie zapomnijmy o głęboko nawilżającym balsamie. To zabiegi, które powinny wprowadzić nas w dobre samopoczucie i wystarczyć na kilka dni intensywnych przedświątecznych przygotowań.
Manicure przed świętami
Idealny manicure wykonać można już na kilka dni przed świętami. Niezależnie od tego czy zrobimy go same czy korzystając z usług profesjonalistki. Doskonały manicure wykonać można nawet tydzień przed Bożym Narodzeniem. Pamiętać jednak należy, by do wszystkich prac porządkowych bądź kulinarnych zakładać gumowe rękawice. Zapobiegnie to wysuszeniu skóry dłoni i uszkodzeniu manicure. Po każdorazowym umyciu rąk, wcierajmy w skórę doni krem, na suchą skórę doskonale podziała też kąpiel w oliwie z oliwek.
Makijaż i fryzura
Tu warto zachować umiar, by nie konkurować ze świątecznymi dekoracjami. Przy specjalnych okazjach takich, jak święta nie zawsze wskazane jest eksperymentowanie. Po prostu czujmy się dobrze we własnej skórze.
DŁONIE ODPORNE NA MRÓZ
Podczas gdy temperatura na dworze spada poniżej zera, a w mieszkaniu grzeją kaloryfery, nasze dłonie bardzo łatwo się przesuszają. Aby mimo tych niesprzyjających warunków dłonie były miękkie i gładkie, przestrzegać należy kilku zasad.
Codzienna pielęgnacja dłoni nie musi stanowić wielkiego wyzwania. Chlorowana woda, detergenty, wiatr, mróz, przesuszenie – trudno tego uniknąć. Jeśli jednak wyrobimy w sobie kilka pożytecznych nawyków, nasze dłonie będą się cieszyć pięknym, gładkim i zadbanym wyglądem. Będą cieszyć nie tylko nasze oko, ale również przyciągać spojrzenia innych.
Wystrzegaj się gorącej wody
Gorąca woda wypłukuje substancje lipidowe ze skóry, co powoduje pierzchnięcie dłoni. Skóra rąk umyta w letniej wodzie z użyciem nawilżającego mydła z dodatkiem olejów roślinnych nabiera miękkości. Pamiętać należy o tym, by nie myć rąk bezpośredni przed wyjściem na mróz, gdyż wilgotna skóra może popękać.
Noś rękawiczki
Rękawiczki, zakładać należy jeszcze przed wyjściem na dwór. Zapobiegnie to nawet chwilowemu wystawieniu dłoni na działanie mrozu. Wcześniej dla odporności przed chłodem, posmarować należy dłonie gęstym i tłustym kremem.
W trakcie zmywania chroń dłonie
Warto do zmywania używać specjalnych ochronnych rękawiczek, a płyny do mycia naczyń zawierać powinny składnikami pielęgnacyjne.
Domowe sposoby na regenerację dłoni
- Nawilżająca maseczka. Gdy skóra dłoni jest bardzo sucha, przede wszystkim należy użyć kremu nawilżającego z kolagenem lub wzmacniającego pantenolem, można też posmarować je na noc grubą warstwą maseczki nawilżającej do twarzy.
- Odżywczy kompres. Po posmarowaniu dłoni kremem lub maseczką do twarzy, zakładamy cieniutkie foliowe rękawiczki i na około 10 minut wkładamy dłonie pod lekko rozgrzaną poduszkę elektryczną lub termofor.
- Masaż. Smarujemy dłonie olejkiem do masażu. Okrężnymi ruchami masujemy każdy palec, następnie jedną dłonią masujemy grzbiet drugiej. Na koniec wykonujemy ruchy, adekwatne do zacierania rąk. Taki masaż z pewnością odpręży i pobudzi krążenie.
Pielęgnacja dłoni w gabinecie
Spa dłoni z parafiną, to zabieg regenerujący zarówno paznokcie, jak i przesuszoną skórę dłoni. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym z pewnością uzyskamy zabiegi odpowiednie do stanu naszych dłoni i ich potrzeb. Dowiemy się jak o nie dbać, co robić by zachwycać ich wyglądem. Warto skorzystać z takiej oferty, to czas dla nas, pełen relaksu i odprężenia, nie tylko dla naszych dłoni, ale i całego organizmu. To czas, w którym dowiedzieć się można jak jeszcze zadbać o nasze ciało, by przetrwało ten niezbyt przyjazny dla skóry zimowy okres.
JAK PRZYCIĄGNĄĆ SZCZĘŚCIE?
Czy swój szczęśliwy los można wygrać na loterii życia? Może i można, ale czy warto usiąść i czekać? Może dość tych znaków zapytania. Bierzmy sprawy w swoje ręce, a wtedy nasz świat nabierze wyglądu naszych marzeń. Szczęście to niesamowita, często przemijający siła. To my sami w dużym stopniu jesteśmy odpowiedzialni, czy los nam sprzyja. „Kluczem do szczęścia jest posiadanie marzeń, kluczem do sukcesu jest ich realizacja” (James Allen)
Na co zwrócić należy uwagę, aby zostać życiowym szczęściarzem?
Wykorzystaj każdą szansę
Przede wszystkim wiara w siebie, jeśli ją mamy to nie musimy się martwić. Jej brak podcina nam skrzydła. Nie martwmy się jeżeli brak nam wiary w siebie. Po prostu się jej nauczmy. Codziennie zapisujmy, co dobrego nas spotkało. Pojawiające się niepowodzenia też należy zapisać, zapisując obok pozytywne zakończenie sytuacji, do której mamy dystans i obawiamy się złego zakończenia. Tym samym powstanie scenariusz, jak możemy sobie poradzić z daną sytuacją i zapanować nad ewentualnymi przeciwnościami. Dostając od losu szansę tak naprawdę to od nas zależy, czy i jak ją wykorzystamy.
Bądźmy otwarci na innych ludzi
Ludzie nie stają na naszej drodze by ich omijać. Pojawiają się w naszym życiu po coś. Nauczmy się ich słuchać. Rozmawiając z nimi nie narzucajmy swojej racji. Podzielmy się własnym doświadczeniem w podobnej sytuacji, ale nie układajmy im życia. Wesprzyjmy ich, bądźmy otwarci i wrażliwi. Nasze oczy powinny być szeroko otwarte. Nie wpadając w rutynę wykorzystujemy swoje szanse. Spotykani na naszej drodze ludzie mają różne zainteresowania, dzięki czemu sami możemy poszerzać nasze horyzonty oraz się wzbogacać. Ludzie szczęśliwi rozmawiają z wieloma osobami, dbają o relacje i utrzymanie kontaktu. Międzyludzkie relacje sprzyjają również poznawaniu samego siebie, swoich zalet, wad, potrzeb, marzeń, etc.
W poszukiwaniu okazji
Życie składa się z sukcesów i porażek. Nauczmy się z tych drugich wyciągać wnioski, co zwiększy szanse na sukces w przyszłości. Bowiem nawet w porażkach upatrywać można okazję na przeistoczenie ich w powodzenie. To działanie na nasze emocje. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie naszym zachowaniom, dojrzymy, że może to nasze wady charakteru wzięły górę nad emocjami i negatywnie wpłynęły na niekorzystny dla nas finał danej sytuacji. Nad wadami charakteru możemy pracować, wtedy okaże się, że zarówno z nich, jak i z naszych zalet zbudować możemy szczęście.
Szczęście potrafi być ulotne. Dlatego pielęgnujmy każdą szczęśliwą chwilę, tak aby cieszyć się nim jak najdłużej. „Szczęście jest wynikiem wykorzystania naszego potencjału poprzez robienie czegoś, co jest dla nas ważne i znaczące” (Saa Wasmund)
WITAMINA C NA TWARZ
Witamina C ma doskonały wpływ na skórę. O jej aktywności na wielu płaszczyznach świadczy fakt, iż zwalcza wolne rodniki, hamując tym samym proces starzenia się skóry. Wspiera zwalczanie zmian skórnych, pomaga w terapii trądzikowej oraz w leczeniu cery łojotokowej. Warto pamiętać, że witamina C ma działanie nawilżające i przeciwzapalne.
Jak i kiedy stosować witaminę C i kosmetyki ją zawierające?
Bezpośrednie stosowanie witaminy C jest znacznie bardziej skuteczne, niż przyjmowanie jej doustnie. Ponieważ witamina C działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia, preparaty z nią polecane są również dla osób o cerze wrażliwej (o ile jej stężenia nie przekracza 10 %), inaczej spowodować mogą podrażnienia. Kosmetyki zawierające witaminę C pomocne są dla osób z cerą wrażliwą o tendencji do pękania naczynek krwionośnych i zaczerwienień. Jako że kwas askorbinowy uszczelnia ściany naczyń krwionośnych oraz je wzmacnia, jej stosowanie zapewni cerze poprawę jej stanu. Kosmetyki zawierające witaminę C przyjazne są również dla osób borykających się z cerą trądzikową. Nie licząc ograniczeń w przypadku zmian łojotokowych, kwas askorbinowy koryguje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia i plamy. Kosmetyki zawierające w swym składzie witaminę C przyspieszają gojenie się zmian chorobowych.
Właściwości odmładzające
Witamina C posiada również właściwości odmładzające skórę. Używanie preparatów z witaminą C prowadzi do doskonałego nawilżenia i rozjaśnienia cery, napięcia, jędrności i promienności. Stosowanie kosmetyków z witaminą C do swego rodzaju zastrzyk młodości dla naszej skóry. Witamina C jest silnym antyutleniaczem, przeciwstawiającym się wolnym rodnikom przyspieszającym starzenie się skóry. Również w lecie, gdy cera narażona jest na zwiększoną dawkę promieni słonecznych kosmetyki zawierające witaminę C chronią ją przed szkodliwym promieniowaniem i skutkami nadmiernego opalania.
Zabiegi na twarz z witaminą C
Niezależnie od stosowania kosmetyków zawierających witaminę C, udać można się do salonu kosmetycznego na zabieg wzmacniający naczynka, rozświetlający, opóźniający proces starzenia i pobudzający skórę do produkcji kolagenu. W naszym salonie kosmetycznym Depillaser wykonać można zabieg z witaminą C dla skór naczyniowych, w którego skład wchodzą: peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja diamentowa, sonoforeza z ampułką ACNE, nałożenie maseczki algowej. Po zabiegu skóra staje się elastyczna, gładka jak również aksamitna w dotyku. Pamiętać trzeba, iż zabiegi z użyciem witaminy C zapewnią skórze maksymalne odżywienie, pobudzanie procesów oddychania komórkowego oraz ochronę przed negatywnym wpływem środowiska. Kwas askorbinowy jest niezbędnym składnikiem przyczyniającym się do zachowania młodego i zdrowego wyglądu skóry.
CIENIE I OBRZĘKI POD OCZAMI – jak je zlikwidować?
Nasze oczy, niestety nie zawsze mają piękny wygląd. Przemęczenie, choroba, stres, a często też uwarunkowania genetyczne przyczyniać się mogą do zmian w ich okolicach. Jeśli pojawią się opuchlizna, nieestetycznych cienie, czy też zaczerwienienia z pewnością znaleźć można odpowiedni patent na ich likwidację. Oto kilka z nich:
Zimna woda
Z samego rana często odświeżamy twarz zimną wodą. Jednak, gdy nasze oczy są z rana spuchnięte, możemy zmoczyć ściereczkę w zimnej wodzie, a następnie zrobić okład położywszy ją na oczach. Zimna woda spowoduje, że opuchlizna i zaczerwienienie zmniejszą się.
Schłodzone łyżki
Zimną wodę zastąpić możemy schłodzonymi w lodówce łyżkami. Po kilku minutach na oczach zadziałają w podobny sposób, co zimna woda.
Schłodzony ogórek
Patent ten już od kilku lat, uważany jest za domowy sposób redukujący opuchliznę oczu. Ogórki zawierają przeciwutleniacze i flawonoidy, zmniejszające zaczerwienienia, obrzęki i podrażnienia. Po plasterku schłodzonego wcześniej w lodówce ogórka, położyć należy na każdym oku i pozostawić na około pół godziny.
Surowy ziemniak
Zamiast ogórka użyć można plasterki surowego ziemniaka, również wcześniej schłodzone w lodówce. Okład taki zadziała na skórę ściągająco i pomoże usunąć zatrzymaną pod oczami wodę.
Mleko
Ulgę i zmniejszenie opuchlizny pod oczami, przyniesie również zwykłe lub sojowe mleko. Waciki kosmetyczne zanurzyć należy w zimnym mleku, a następnie położyć je na kilkanaście minut na zamkniętych powiekach.
Zielona lub czarna herbata
Herbata zawiera kofeinę działającą obkurczająco na naczynia krwionośne wokół oczu. Poza tym herbata bogata jest w garbniki stymulujące krążenie krwi. Aby metoda zadziałała, dwie torebki herbaty umieścić należy w kubku gorącej wody. Po ich wyjęciu, torebki należy wystudzić do temperatury pokojowej, a następnie umieść je na oczach i pozostawić tam na 20-30 minut.
Rumianek
Rumianek posiada antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości, co sprawia, iż w przypadku spuchniętych oczu może zdziałać cuda. Przez około 10 minut zaparzamy dwie torebki rumiankowej herbaty w filiżance pod przykryciem, a następnie kładziemy je na kwadrans na powiekach. Naparem z rumianku przemywamy okolice oczu, co zmniejszy zaczerwienienie wokół nich i spowoduje ich zdrowy wygląd.
Żel aloesowy
Żel aloesowy pomocy jest nie tylko przy oparzeniach. Aloes zawiera 18 aminokwasów, posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Koi i nawilża skórę w okolicach oczu oraz zapobiega zmarszczkom.
Oczar wirginijski
Oczar wirginijski znany jest ze swych ściągających właściwości. Okłady z wody oczarowej to świetny i sprawdzony sposób na obrzęki i zaczerwienienia. Zamoczone w oczarowej wodzie waciki umieścić należy na powiekach na około 5 minut.
Jednak, gdy obrzęki i cienie pod oczami utrzymuje się dłużej należy udać się na konsultację lekarską lub poradę kosmetyczną.
JAK DBAĆ O SKÓRĘ JESIENIĄ?
Zmieniająca się temperatura, chłód, wiatr, mniej słońca i wilgoć w powietrzu niejednokrotnie odciskają piętno na naszej twarzy. Warunki atmosferyczne mogą również odbić się na naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Cierpi na tym skóra, która jeszcze do niedawna korzystała z kąpieli słonecznych. Jesienny czas to idealny moment na zregenerowanie skóry po lecie, jak również pozbycia się powstałych w trakcie wakacji skórnych zmian, choćby takich jak szorstkość i nierównomierny koloryt.
Jesienią cera często staje się poszarzała, podrażniona i przesuszona. O wiele częściej pojawiają się problemy i niedoskonałości, których do tej pory nie było.
Jak przygotować cerę na zbliżające się miesiące, by cieszyć się jej pięknym i zdrowym wyglądem?
Należy pamiętać o trzech podstawowych kwestiach: regeneracja, ochrona, pielęgnacja.
Regeneracja. Skórę poddać można regeneracji w każdym SPA czy gabinecie kosmetycznym. Można znaleźć tam zabiegi przygotowujące skórę do zimy i jednocześnie pielęgnując ją już podczas ich trwania. Taką regenerację przeprowadzić też można w domowym zaciszu. Aby była ona efektowna, szybko poprawiła wygląd skóry, jednocześnie ją odżywiając i nawilżając stosować należy maseczki do twarzy. Zanim jednak nałożymy maseczkę złuszczyć należy naskórek na twarzy, stosując peeling. Maseczkę stosować należy co najmniej raz w tygodniu.
Ochrona. Jesienią nasza skóra potrzebuje odpowiedniego na tę porę roku kremu do twarzy. Powinien on zawierać zatrzymujący wodę w naskórku kwas hialuronowy, filtry ochronne UV oraz uszczelniające naskórek i zapobiegające utracie wody ceramidy. Nasza skóra jesienią i zimą potrzebuje kremów odżywczych, zapewniających jej dodatkowe zabezpieczenie przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi: zimnem, gwałtownymi zmianami temperatury i suchym powietrzem w pomieszczeniach.
Pielęgnacja. Cera o tej porze roku potrzebuje odpowiednio dobranych kosmetyków. Preparaty do demakijażu nie powinny zawierać alkoholu, gdyż wypłukuje on ceramidy, a skóra robi się sucha i podatna na podrażnienia. Jesienią idealne będą delikatne płyny micelarne, płyny do mycia twarzy oraz mleczka.
Jednak dbanie o skórę jedynie poprzez czynniki zewnętrzne nie wystarczy. Jesienią bardzo często doświadczyć można spadku nastroju i energii. Najlepsza zarówno dla całego organizmu, jak i pielęgnacji skóry jest przede wszystkim odpowiednia dieta. Jadłospis wzbogacić należy o owoce, warzywa, witaminy A, C i E, witaminy z grupy B, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz żelazo, selen i jod. Dla lepszego efektu do diety dołączyć należy ćwiczenia i długie spacery, dzięki czemu szybciej krążyć będzie krew, która trafi do warstw skóry, poprawiając jednocześnie jej wygląd.
UWODZICIELSKIE SPOJRZENIE
Są ozdobą i symbolem kobiecości, ale również chronią nasze oczy przed bakteriami i kurzem. Aby nasze rzęsy, bo o nich mowa były piękne i gęste, należy odpowiednio je pielęgnować. Nie wszystkie kobiety są zwolenniczkami domowych sposobów na długie rzęsy i pielęgnację brwi. Wiele pań woli kupić sobie gotową odżywkę lub skorzystać z wizyty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
Co zatem zrobić, by rzęsy były piękne, długie i gęste?
Po pierwsze – nie szkodzić. Fundamentalnym grzechem przeciw rzęsom jest niestaranny demakijaż oczu. Pozostawienie nawet odrobiny tuszu do rzęs przyczynić się może do łamania i kruszenie się włosków, co znacznie osłabi strukturę rzęs.
Jakie zabiegi w domu?
Panie lubiące domowe sposoby pielęgnacji urody, zamiast kupować odżywki wydłużające rzęsy i brwi, spokojnie wykorzystać mogą olejek rycynowy. Aplikując go sobie przez kilka tygodni, co wieczór nie tylko zyskać można wydłużenie, ale dodatkowo rzęsy i brwi delikatnie się przyciemnią.
Czego szukać w składzie gotowych odżywek, żeby terapia okazała się skuteczna?
Codzienną pielęgnację urody doskonale uzupełni dbałość o oprawę oczu. Coraz bardziej doceniane stają się gotowe odżywki do rzęs i brwi. Na efekty ich stosowania czekać trzeba kilka tygodni, gdyż dopiero wtedy widać różnicę. Aby osiągnąć wymagany efekt odżywka stosowana musi być regularnie. Duża dostępność i szeroka oferta często sprawiają, iż wybór jest trudny. Aby terapia okazała się skuteczna w recepturze produktu powinny znajdować się składniki powodujące zarówno wzrost jak i zagęszczenie. Są to m.in. kwas hialuronowy, witamina E, prowitamina B5, wyciąg z nagietka, lnu i aloesu oraz odpowiedzialny za wzrost włosków bimatoprost.
Czy warto stosować sztuczne rzęsy?
Rzęsy można przedłużyć i zagęścić korzystając z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Obecnie sztuczne rzęsy są najpopularniejszą metodą podkreślania oczu. Jednak nieprofesjonalne zagęszczenie rzęs skończyć się może zakażeniem. Stąd pytanie, czy naprawdę warto? Zanim poddamy się temu zabiegowi warto sprawdzić, czy nie mamy uczulenia na klej. Jeśli takowe występuje nasze oczy będą zaczerwienione, piekące i łzawiące. Jeśli nie, to do dzieła. Wiele kobiet cieszyć może się pięknym spojrzeniem dzięki takiej aplikacji.
Zanim poddamy się zabiegowi przedłużenia rzęs, zastanówmy się jednak, czy to aby dla nas. Nie wszystkie kobiety czarują spojrzeniem w nienaturalnych rzęsach. Pamiętać również należy, że takie rzęsy wymagają odpowiedniej pielęgnacji.
Co z brwiami?
Wyraziste spojrzenie to nie tylko długie rzęsy. Obecnie pożądane są również grube i mocne brwi. Brwi nadają twarzy charakter i seksowną surowość. Nie znaczy to, że nie mamy o nie odpowiednio dbać i subtelnie regulować ich kształt. Regularne używanie odżywek sprawi, iż będą one gęste i mocne, a dzięki nim spojrzenie nabierze zdecydowania.
CERA NACZYNKOWA – JAK O NIĄ DBAĆ
Gdy na skórze twarzy pojawiają się pękające naczynka, a skóra nieustannie się czerwieni bez powodu to znak, że wymaga specjalnej dbałości i pielęgnacji. Przede wszystkim jednak konsultacji co do pielęgnacji cery naczynkowej.
Charakterystyka cery naczynkowej
Typowym dla cery naczynkowej jest obecność zmian na skórze zwanych teleangiektazją – co w języku potocznym oznacza pajączki naczyniowe. Są to popękane naczynka z powodu nadmiernego rozszerzania się naczyń limfatycznych. Skóra staje się wtedy mało elastyczna, cienka i wrażliwa oraz skłonna do podrażnień. Często zmaga się również z powstawaniem rumieńców na twarzy. Skóra naczynkowa powstać może między innymi na skutek: zmian hormonalnych, przewlekłego stresu powodującego rozszerzanie naczynek, nadciśnienia tętniczego, długotrwałego narażania na promienie słoneczne, nadmiernego korzystania z solarium czy sauny, diecie bogatej w ostre produkty, wpływowi niskiej temperatury na skórę, gorących kąpieli oraz predyspozycji genetycznych.
Jak dbać o cerę naczynkową?
Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim unikać należy preparatów pełnych konserwantów i silnie drażniących substancji chemicznych, których cera naczynkowa bardzo nie lubi. Kosmetyki powinny być jak najbardziej naturalne i w swym składzie nie zawierać alkoholu. Do mycia twarzy używać należy wody o letniej temperaturze. Nie nadaje się więc ani gorąca ani zbyt zimna. W przypadku tego typu cery nie stosujemy peelingu gruboziarnistego.
Jaki stosować krem?
Najlepszy do cery naczynkowej jest krem bezzapachowy, działający przeciwzapalnie i przeciwrumieniowo. Warto również stosować krem z filtrami oraz krem na noc. Zwłaszcza w okresie letnim stosować należy kremy z wysokim filtrem UV do cery naczynkowej. Długotrwały wpływ słońca w znacznym stopniu przyczyniać się może do pogorszenie stanu skóry, szczególnie u osób po 30 roku życia. Z wiekiem skóra ulega spowolnieniu produkcji kolagenu, który odpowiada za zachowanie jej elastyczności. Narażanie na promienie UV zdecydowanie spowalnia ten proces.
Zabiegi dla cery naczynkowej
Dla posiadaczek takiej cery polecamy konsultacja w salonie kosmetycznym. Szczególnie rekomendujemy wykonywany w naszym salonie https://depillaser.pl/ zabieg zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych przeprowadzany z wykorzystaniem urządzenia Elight (IPL+RF), emitujące energię cieplną pochłanianą przez hemoglobinę. W skutek czego następuje niszczenie ścianki naczynia krwionośnego oraz jego likwidacja. W celu osiągnięcia pożądanych efektów zabieg taki wymaga kilkukrotnego powtórzenia.
O ile zastosujemy wskazane powyżej porady, życie z cerą naczynkową stanie się normalnością, a pielęgnacja przyjemnością. Pamiętajmy zwłaszcza o wystrzeganiu się czynników wpływających na rozszerzanie naczynek i ich pękanie. Dbajmy o zdrową dietę, prawidłową pielęgnację, używajmy odpowiednich kosmetyków i cieszmy się życiem.
MŁODA I GŁADKA SZYJA
Wklepując krem w twarz, często zapominamy o szyi, której skóra jest wyjątkowo delikatna. Ma bardzo cienki naskórek i mało gruczołów łojowych. Ażeby lepiej poradziła sobie z siłą grawitacji wpływającą na jej wiotczenie w wieku dojrzałym należy ją regularnie nawilżać i wzmacniać.
Na wygląd i kondycję szyi wpływ ma wile czynników, choćby część szyjna kręgosłupa, mięśnie szyi, tkanka tłuszczowa i rodzaj skóry. Możemy jednak wspomagać szyję i dekolt, stosując kilka sprawdzonych sposobów. Z pewnością te partie ciała odwdzięczą się nam zdrowym wyglądem i dobrą kondycją.
Nawilżanie – latem przesuszona słońcem, zimą niedotleniona przez wierzchnie okrycia szyja potrzebuje nawilżenia. Należy więc stosować kosmetyki bogate w aktywne składniki, a z upływem lat kremy przeciwzmarszczkowe.
Mycie – szyję myjemy tym samym kosmetykiem co twarzy, po czym delikatnie ją osuszamy i przecieramy bezalkoholowym tonikiem.
Peeling – przynajmniej raz w tygodniu stosujemy drobnoziarnisty lub enzymatyczny peeling. Usunie on zrogowaciały naskórek. Po tym zabiegu nakładamy odżywczą maseczkę, a z biegiem czasu zaczynamy stosować serum, które pozwoli odzyskać skórze blask i elastyczność.
Ochrona przeciwsłoneczna – cienka skóra szyi wobec promieni społecznych staje się bezbronna, dlatego stosujemy na nią i na dekolt krem z filtrem.
Masaż – nasza szyja wymaga codziennego masażu. Wykonujemy go zawsze ruchami od dołu ku górze szyi. Pozwoli to na wzmocnienie mięśni, poprawi jędrność i polepszy ukrwienie.
Sen – aby w trakcie snu szyja była rozciągnięta, a nie podkurczona w kierunku piesi wskazany jest sen na płaskiej powierzchni, ewentualnie na niskiej poduszce. Aby nasz dekolt się nie marszczył, a biust nie deformował, nie należy spać na brzuchu.
Ćwiczenia – systematyczne ćwiczenia mięśni szyi wzmocnią cały szkielet, a szyja uzyska gibkość i sprężystość.
Prawidłowa postawa – wyprostowane ramiona i ściągnięte łopatki pięknie wyeksponują szyję. Służyć jej będą również wyprostowane plecy i uniesiona broda.
Domowe zabiegi – jednym ze takich zabiegów są masaże kostkami lodu, które ujędrniają i relaksują skórę. Owiniętą w folię kostką lodu, zataczając kółka od dołu do góry masujemy szyję, nie dłużej jednak niż 3 minuty. Po zabiegu wmasowujemy rozgrzany dłońmi krem. Gdy szyja jest przesuszona dołożyć do tego możemy kurację nawilżająco-regenerującą z oliwy z oliwek. Lekko podgrzaną oliwę (0,5 szklanki) w niewielkiej ilości wmasowujemy w skórę. Z reszty robimy kompres – cienką warstwę gazy nasączamy pozostałą oliwą i kładziemy na dekolt i szyję. Dla utrzymania ciepła gazę okrywamy folią. Po 30 minutach okład zdejmujemy i delikatnie usuwamy pozostałą oliwę.
Zabiegi profesjonalne – wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, które oferują szeroki ich wybór. Ale to już temat na jeden z kolejnych artykułów.
MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA
Mezoterapia bezigłowa w kosmetologii to metoda wspomagająca przenikanie kosmetyków przez otwarcie kanałów dzięki zastosowaniu potencjałów elektrycznych i określonych procesów. Impulsy elektryczne umożliwiają i pogłębiają wnikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Impulsy elektryczne o natężeniu dostosowanym do potrzeb osoby, u której stosowany jest zabieg wywodują zjawisko elektroporacji, na skutek którego zwiększa się przepuszczalność substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Zasada działania zabiegu
- nieinwazyjny system odmładzania skóry;
- odmładzanie skóry, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej;
- alternatywa dla mezoterapii igłowej;
- wykorzystanie działania zjawiska elektroporacji.
Mezoterapia bezigłowa to zabieg bezpieczny, nie uszkadzający błon komórkowych, pozwalający na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych.
Metoda ta w sposób bezbolesny i bezinwazyjny pozwala dostarczyć skórze niezbędnych substancji odżywczych tzn. koktajli witaminowych do głębokich warstw skóry.
Nie powoduje efektów ubocznych i może być stosowana w terapii różnego rodzaju schorzeń oraz defektów. Wskazaniami do mezoterapii są m.in.: zapobieganie zmarszczkom, profilaktyka przeciw oznakom starzenia, likwidacja cellulitu, wygładzanie rozstępów i blizn, zwiotczenie skóry, ujędrnianie skóry, modelowanie sylwetki, pobudzanie krążenia.
Sposób działania
Mezoterapia bezigłowa w swoim działaniu wykorzystuje zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega na oddziaływaniu krótkich bodźców napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, które powodują przemiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry, powodując, że kuracja jest bardzo skuteczna. Elektroforeza jest zjawiskiem fizycznym, gdzie podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenikania substancji jonowych przez skórę. Ponieważ zjawiska elektroporacji i elektroforezy zachodzą jednocześnie, pozwala to na symptomatyczny zwiększenie ilości i głębokości penetracji aplikowanych składników aktywnych.
Mezoterapia bezigłowa to zabieg miły i przyjaznym, w pełni bezinwazyjnym i bezbolesnym, w trakcie którego nie występuje żadne uczucie dyskomfortu. Z racji możliwości regulacji parametrów, terapia dostosowywana jest do progu odczuwania klientki. W trakcie zabiegu nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych.W zależności od obszaru skóry poddawanej zabiegowi jego długość trwa około 30-40 minut, a dla osiągnięcia maksymalnych efektów zalecane jest wykonanie serii od 6 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.
Mezoterapia bezigłowa nie daje nieprzyjemnych odczuć, po zabiegu zaś skóra wygląda bardzo dobrze, bez dający się zauważyć efektów ubocznych.
MOC MASECZKI DO TWARZY
Stosowanie maseczki do twarzy to jeden z etapów pielęgnacji skóry i stanowi ważne jej uzupełnienie. Maseczki dają szybkie i świetne rezultaty, a jednocześnie są proste w użyciu. Każdy, bez względu na rodzaj cery powinien ich używać.
Prawidłowo dobrana maseczka nawilży odwodnioną skórę, zwalczy nadmierne wydzielanie sebum, zredukuje widoczność porów i wiele więcej.
Wpływ maseczki na naszą cerę
Dokładnie oczyszcza twarz
Oczyszczanie za pomocą odpowiedniej maseczki jest zdecydowanie dokładniejsze od oczyszczania twarzy żelem, mydłem, czy olejkami. Dzięki swoim właściwościom wnika ona w głębsze warstwy naszej skóry, dzięki czemu lepiej oczyszcza cerę. Nasza skóra potrzebuje takiego detoksu.
Odblokuje zapchane pory
Oczyszczenie skóry, jakie funduje jej maseczka powoduje odblokowanie porów. Zostaną one oczyszczone z martwego naskórka, brudu, nadmiernego sebum zalegające na powierzchni skóry.Zatkane pory powodują powstawanie stanów zapalnych, a co za tym idzie nieprzyjemne zmiany skórne. Regularne stosowanie masek, nie tylko utrzymuje naszą cerę w czystości, ale przede wszystkim w zdrowiu.
Pobudza krążenie krwi
Maseczki posiadające w swej recepturze drobinki peelingujące często pobudzają krążenie krwi. Moment, w którym maseczka zasycha, a następnie jest zmywana, sprawia że naczynia krwionośne rozszerzają się, a dzięki temu skóra otrzymuje więcej wartości odżywczych. Cera odzyskuje blask, staje się gładsza i delikatniejsza.
Przygotowuje do dalszej pielęgnacji
Regularne używanie maseczek do twarzy, spowoduje przygotowanie skóry do kolejnych etapów jej pielęgnacji. Wszystkie kosmetyki nakładane po zastosowaniu maseczki będą lepiej się wchłaniały oraz szybciej i efektywniej działały.
Zrelaksuje i wyciszy
Około półgodzinny relaks z maseczką na twarzy, połączony z kąpielą z dodatkiem eterycznych olejków zadziała jak domowe SPA. Takie połączenie to uczta i relaks zarówno dla ciała, jak i dla umysłu.
Zadziała na konkretne potrzeby
Każdy typ skóry wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego wybieramy maseczkę o pożądanym działaniu. Przed zastosowaniem maseczki należy dokładnie przeczytać wskazówki producenta. Przyznać trzeba, iż zastosowanie maseczki do twarzy jest banalnie proste. Nie dość, że maseczka do twarzy oczyszcza, to jeszcze działa jak domowa mikrodermabrazja, innymi słowy oczyszcza, usuwa martwy naskórek oraz pobudza cyrkulację krwi. Maseczka jest po prostu świetnym wielofunkcyjnym kosmetykiem.
Rodzajów maseczek jest bardzo wiele – żelowe, kremowe, glinkowe, typu peel-off. Każda z nich ma nieco inne działanie, natomiast odpowiedni dobór maseczki potrafi dać natychmiastowe i spektakularne efekty. Warto więc przekonać się do ich stosowania.
PIĘKNE STOPY LATEM
Lato zobowiązuje nas do szczególnej dbałości i pielęgnacji o nasze ciało, którego wyjątkową częścią są stopy. Nawet w trakcie upałów stopom zapewnić można komfort. Wystarczy stosowanie produktów świeżość i ochronę.
Na dobry początek
Upalne dni powodują większe pocenie się, również stóp. W tym okresie warto więc sięgać po preparaty zawierające składniki powstrzymujące wydzielanie potu, takie jak antyperspiranty do stóp. Mentol lub lawenda zawarte w tego typu preparatach działają antybakteryjnie, a sole glinu hamują aktywność gruczołów potowych.
Peeling
Stopy narażone są na powstawanie zrogowaceń skóry. Szczególnie ważne jest więc ich złuszczanie. Regularny peeling poprawi dodatkowo kondycję skóry stóp, przygotowując je do innych zabiegów.
Kremy do stóp
Pełnią istotną rolę podczas pielęgnacji. Należy stosować je regularnie, gdyż nawilżają, zmiękczają i regenerują. Po nasmarowaniu stóp kremem nawilżającym warto na chwilę nałożyć skarpetki, pozwoli to by krem właściwie się wchłonął.
Kąpiele stóp
Niewątpliwie pomocne w tym okresie są kąpiele z dodatkiem ziołowych naparów z kory dębu, szałwii bądź rozmarynu.
Tarka lub pumeks
Każdorazowo po kąpieli, kiedy skóra jest zmiękczona warto za pomocą tarki lub pumeksu usunąć powstałe zrogowacenia.
Masaż stóp
Nie ma to jak chwila relaksu. Świetnie na nasze stopy zadziała masaż, do którego wykorzystać można specjalne przyrządy, poprawiające krążenia kończyn dolnych, jak również odprężające całe ciało.
Ochrona
Przeciwpotne pudry, talki lub dezodoranty do stóp i obuwia przeciwdziałają namnażaniu się grzybów i bakterii oraz niwelują przykry zapach. Zapewniają także świeżość i komfort. Posiadają właściwości nawilżające i chronią skórę przed wysuszeniem.
Zapobieganie
Wzmożone pocenie się stóp powoduje również ryzyko powstawania otarć i pęcherzy. Aby temu zapobiec warto sięgnąć po żelowe lub silikonowe wkładki do butów. Wkładki poprawiają komfort chodzenia, gwarantują większą stabilność, zabezpieczają przed urazami i poślizgiem, amortyzują śródstopie i wspierają łuk stopy. Co więcej wkładki są cienkie, przezroczyste oraz dyskretne. Łatwo więc dopasować je do każdego rodzaju obuwia, które w tym sezonie powinno być przede wszystkim przewiewne.
Gdy już się stanie
Jeśli nogi nasze dorobią się jednak pęcherzy bądź odcisków skorzystać trzeba ze specjalistycznych plastrów. Ich żelowa warstwa dobrze przylega do skóry, chroni przed naciskiem i ocieraniem. Plastry zabezpieczają powstałą ranę przed zanieczyszczeniem i bakteriami, przyspieszając jednocześnie gojenie się skóry.
Pamiętajmy! Nie tylko dłonie, o których już pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów są wizytówką kobiety. Stopy mocno przyciągają wzrok i nie wystarczą tylko pomalowane paznokcie.
PIELĘGNACJA SKÓRY PO OPALANIU
Czas urlopu to dla wielu odpoczynek na słońcu. Każdy słoneczny promyk zdaje się nam wtedy na wagę złota. Aby nasza opalenizna była nie tylko piękna, ale również dłużej utrzymała się na skórze należy o to zadbać odpowiednio ją pielęgnując.
Wystawiona na słońce skóra traci bardzo dużo wilgoci. Często staje się zaczerwieniona i sucha. Jednak, aby zapobiec jej przesuszeniu nie wystarczy nałożenie przed opalaniem kremu z filtrem. Równie ważna jest należyta pielęgnacja po opalaniu, która po powrocie z wymarzonych wakacji pozwoli dłużej cieszyć się złocistym kolorem skóry.
Prysznic po plażowaniu
Chcąc uniknąć przesuszenia skóry, niezwłocznie po powrocie z plaży konieczny jest letni prysznic. Odświeży skórę, zmyje piasek, spłucze sól morską oraz resztki ochronnych kosmetyków. Użycie nawilżającego żelu pod prysznic momentalnie przyniesie naszej skórze ukojenie. Ciało pozostawione po opalaniu bez prysznica powoduje, że skóra zaczyna się dusić, przestaje prawidłowo oddychać. Dochodzi do zamykania się porów, przez co toksyny nie są wydalane. Dziś w wielu miejscach plaże oferują prysznice, pod którymi bezpośrednio po wyjściu z morskiej wody spłukać można ciało, choćby z morskiej soli.
Balsam po opalaniu
Po zakończeniu kąpieli należy skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem, by następnie poddać ją odpowiedniej pielęgnacji. Najistotniejszym kosmetykiem pielęgnującym opaleniznę jest balsam. Kosmetyk ten silnie nawilża, minimalizuje podrażnienia, odświeża i chłodzi, niweluje odczucie ściągnięcia, zapobiega łuszczeniu się naskórka, regeneruje skórę i utrwala opaleniznę. Po jego nałożeniu należy dać skórze czas aby dogłębnie się wchłonął. Ciało nasze nabiera wówczas energii. Najlepszymi balsamami utrwalającymi opaleniznę są te, w których skład wchodzi masło kakaowe, wyciąg z oliwy z oliwek i orzecha włoskiego. Natomiast kremy wzbogacone witaminami E oraz B5 odpowiedzialne są za regenerację naskórka, a ekstrakt z aloesu czy d-penthenol oraz witaminy A, C i E hamują proces starzenia się skóry.
Domowe sposoby
Alternatywą kosmetyków dostępnych na rynku mogą być domowe sposoby stosowane już przez nasze babcie. Skórę skutecznie ochłodzi choćby okład z rozpuszczonych w mleku drożdży albo namoczonych w mleku plasterków ogórka. Rozgrzaną skórę ukoi również okład z pokrojonych w niewielkie części liści aloesu.
Odpowiednia dieta
Zawarty w warzywach i owocach beta-karoten w naturalny sposób wzmocni kolor opalenizny, utrwali ją i pozwoli na dłużej zachować. Pod wpływem beta-karotenu komórki aktywują ciemny barwnik, w naturalny sposób przyciemniający skórę. Kuracja taka zastosowana już na kilka dni przed słonecznymi kąpielami wspomoże proces opalania, a skóra nabierze szybciej złocistego koloru. Codzienną dietę wzmocnić należy przede wszystkim o marchew, pomidory, paprykę, szpinak, brokuły, melon czy morele.
Po intensywnym urlopie zastosować warto kurację odnawiającą naskórek, niwelującą szorstkość i równocześnie odmładzającą.
AKTYWNY WĘGIEL – KOSMETYCZNYM HITEM
Jednym z największych hitów w kategorii pielęgnacji skóry są obecnie kosmetyki z aktywnym węglem. Do kolejnych produktów trafia ten naturalny składnik. Aktywny węgiel to już nie tylko pielęgnacja twarzy, z którą był do tej pory kojarzony.
Aktywny węgiel wchłania i neutralizuje toksyny, nadmiar sebum, zanieczyszczenia. Neutralizuje także wolne rodniki, przyczyniające się do podrażnień skóry i starzenia. Aktywny węgiel jest również bezpieczny dla skóry wrażliwej ze zmianami ropnymi. Oto kilka korzyści jakie płyną z używania kosmetyków z aktywnym węglem:
– niweluje niedoskonałości skóry, pomaga w leczeniu skóry atopowej, trądziku, grzybicy oraz innych chorób skórnych,
– zwęża je i odblokowuje rozszerzone pory,
– likwiduje zaskórniki,
– matuje tłustą skórę,
– zmniejsza wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra staje się matowa i gładka,
– łagodzi ugryzienia i podrażnienia, a także niweluje ból i zapobiega obrzękom,
– pomaga w gojeniu się ran,
– oczyszcza przetłuszczające się włosy z sebum, toksyn oraz łupieżu,
– wybiela zęby, wspiera leczenie stanu zapalnego dziąseł oraz niweluje nieprzyjemny zapachu z ust.
Węgiel jest pierwiastkiem, który jeszcze do niedawna nie był kojarzony z branżą kosmetyczną. O jego zastosowaniu mówiono i pisano bardzo dużo. Przed wszystkim jednak w kontekście wytwarzaniu energii, w zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu: chemicznym, papierniczym czy też farmaceutycznym. Obecnie stał się również hitem w kosmetologii i produkcji kosmetyków, szczególnie w przypadku pielęgnacji cer tłustych i trądzikowych. Stał się surowcem coraz bardziej docenianym, stanowiącym główny składnik receptur produktów kosmetycznych. Węgiel aktywny kojarzony jest zwłaszcza z oczyszczaniem cery tłustej i trądzikowej. Może być stosowany jednak do innych typów skóry. Aktywny węgiel drzewny zapewnia również ukojenie skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, gdyż jego działanie oczyszczające jest równocześnie skuteczne i łagodne. Sprzyja regulacji gospodarki wodnej cery, stosowany jest zarówno do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Aktywny węgiel znajduje zastosowanie w coraz większej grupie kosmetycznych produktów. Dlatego nie dziwi już nawet jego obecność w pastach do zębów, gdzie działa wybielająco, usuwa kamień, naloty z kawy, herbaty, czerwonego wina oraz nikotyny – nie niszcząc przy tym szkliwa. Wśród nowości znajdują się już nie tylko kolejne kosmetyki do twarzy, ale również produkty do kąpieli – olejki, peelingi, a także kosmetyki do pielęgnacji włosów – szampony, odżywki, maski.
Aktywny węgiel jest idealnym i w dodatku 100% naturalnym surowcem kosmetycznym. Jest delikatny i bezpieczny dla każdej skóry. Aby się przekonać jak korzystnie wpływa na jej stan, trzeba koniecznie wypróbować kosmetyki mające go w składzie osobiście.
KWASY AHA i BHA W PEELINGACH CHEMICZNYCH
Dzisiejsza medycyna i kosmetologia dowodzą, że preparaty z zawartością kwasów owocowych poprawiają stan skóry oraz leczą wiele jej schorzeń. Kwasy owocowe nazywane hydroksykwasami, zważywszy na ich zdolność do pobudzania złuszczania naskórka, regeneracji skóry oraz poprawy jej struktury i nawilżenia są bardzo chętnie wykorzystywane w kosmetyce.
Kwasy owocowe znalazły szeroki wachlarz zastosowań: leczą trądzik, odmładzają skórę, redukują przebarwienia. Zabiegi z ich użyciem należą do najpopularniejszych i najskuteczniejszych wykonywanych w salonach kosmetycznych.
Najpopularniejsze kwasy kosmetyczne to:
- kwasy z grupy AHA – alfa-hydroksykwasy, są rozpuszczalne w wodzie, a najcenniejsze z nich to kwas mlekowy, glikolowy, jabłkowy, cytrynowy i kwas migdałowy,
- kwasy z grupy BHA – beta-hydroksykwasy, są rozpuszczalne w tłuszczach, a jedynym stosowanym w praktyce jest kwas salicylowy.
Kwasy AHA i BHA stosowane w peelingach chemicznych
Kwas glikolowy jest jedną z substancji najczęściej stosowanych do peelingu powierzchniowego, otrzymywany jest z trzciny cukrowej. Stosowany jest w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami, trądzikiem, bliznami i rogowaceniem. Wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowej warstwie skóry właściwej. Zabieg z jego użyciem powoduje wymianę skóry poprzez stymulację namnażania się komórek naskórka. Peeling kwasem glikolowym idealnie sprosta odświeżeniu skórę twarzy. Pierwsze dający się zauważyć po jego użyciu oznaki to faktura skóry, która staje się wyraźnie gładsza, miękka i rozświetlona. Sześć zabiegów to optymalna sesja pozwalająca uzyskać satysfakcjonującą poprawę.
Kwas mlekowy jest α-hydroksykwem dodawanym do produktów do pielęgnacji skóry. Działa bardziej powierzchownie od kwasu glikolowego, a efekty zabiegów wykonywanych peelingami mających w składzie kwas mlekowy narastają stopniowo. Po serii 4-6 zabiegów skóra staje się wyraźnie rozjaśniona, rozświetlona i nawilżona.
Kwas migdałowy ze względu na właściwości antybakteryjne polecany jest osobom posiadającym skórę z łagodnymi zmianami trądzikowymi.
Inne α-hydroksykwasy takie jak cytrynowy, jabłkowy i winowy, nie są tak powszechnie stosowane w gabinetach kosmetycznych jak te opisane powyżej. Wartym zastosowania są jednak peelingi zawierające w swym składzie połączenia alfa i beta-hydroksykwasów, np. cytrynowego, mlekowego i salicylowego, albo salicylowego i jabłkowego.
Kwas salicylowy to jedyny z β-hydroksykwasów stosowany w produktach do pielęgnacji skóry. Peeling zawierający kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, złuszcza warstwę rogową skóry, usuwa zaskórniki i rozpuszcza zalegające sebum.
Każdy z powyżej wymienionych kwasów można łączyć z rozmaitymi peelingami. Efekty zabiegu są wtedy bardziej satysfakcjonujące oraz długotrwałe. Zabiegi z kwasami warto uzupełnić składnikami aktywnymi, umożliwi to kwasowi zdecydowanie efektywniejsze przeniknięcie w głąb skóry.
CZYM JEST PEELING?
W dosłownym tłumaczeniu słowo peeling to obierać lub zdzierać. W dermokosmetyce peeling wywołuje przyspieszoną odnowę komórkową warstw skóry w celach jej: oczyszczania, odżywiania, nawilżania, obkurczania, złagodzenia oznak starzenia, regulacji sebum, czy nawet depigmentacji.Peeling chemiczny uznawany jest dziś za dobry i mało inwazyjny zabieg, który zachowuje zdrową, elastycznie piękną, bardziej odporną na procesy starzenia skórę. Jego użycie nie ogranicza się jednak tylko do typowego zabiegu. Peeling stosowany jest również jako uzupełnienie bądź jeden z elementów innych zabiegów dermokosmetycznych, takich jak mikrodermabrazja, mezoterapia, czy wypełnienie podskórne.
Działanie peelingu
Naskórek to najbardziej zewnętrzny i najcieńszy nabłonek okrywający powłokę ciała, złożony jest z kilku warstw. Stosownie dobrane mieszaniny związków i ich stężenia powodują możliwość usuwania tych warstw na różnej głębokości. Na skutek tego naskórek dostaje sygnał, że powinno odbudować się to, czego nie ma. Stymulujemy więc komórki do szybszego wzrostu, a odnawiające się warstwy stają się wolne od szpecących zmian. Nie jest to jednak proste. Rezultat zależy od głębokości, na jakiej miejsce mają uszkodzenia skóry. W zależności od głębokości działania użytej substancji peeling może być:
- powierzchniowy – powoduje zniszczenie warstwy rogowej i częściowo naskórka. Do peelingów tego typu zaliczyć możemy zabieg kwasem glikolowym. Złuszczanie takie wykonywane może być z powodzeniem zarówno przez lekarzy dermatologów, jak i profesjonalne kosmetyczki.
- średniogłęboki – powoduje całkowite zniszczenie naskórka oraz całkowite bądź częściowe warstwy brodawkowej skóry. Dociera do miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą i poprzez działanie w tym obszarze pobudza pracę fibroblastów (komórek skóry właściwej). Proces ten powoduje wzrost produkcji kolagenu, elastyny i czynników nawilżających. Zabieg wykonać możne jedynie lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie.
- głęboki – wywołuje całkowite zniszczenie naskórka oraz skóry właściwej poprzez sięgnięcie do jej warstwy siateczkowej. Następnie poczekać trzeba, aż naskórek się odnowi. Do zabiegu tego stosuje się peeling z użyciem fenolu lub specjalnego lasera. Wykonywany jest wyłącznie przez lekarzy medycyny estetycznej lub chirurgów plastyków. Wykonywany jest stosunkowo rzadko, co wynika z dużej agresywności zabiegu, a następnie rekonwalescencji.
Efektywność peelingu zależy od wielu czynników, takich jak:
- znajomość stosowanej substancji,
- charakterystyka poddawanej zabiegowi skóry (fototyp, grubość, nadwrażliwość),
- formuła danej substancji (stężenie, pH),
- czas kontaktu ze skórą.
Odpowiednio dobrany i wykonany piling nie tylko odmładza i odświeża skórę, likwiduje również przebarwienia oraz drobne niedoskonałości. Dobry peeling potrafi zdziałać naprawdę cuda.
TERAPIA TRĄDZIKOWA
Trądzik to zazwyczaj choroba nastolatków. I tak jeszcze do niedawna kojarzył się z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Jednak obecnie zmiany skórne, takie jak: grudki, krosty, nacieki zapalne, a niejednokrotnie nawet blizny atakują cerę dojrzałą. Na rozwój trądziku ma wpływ wiele czynników. Tylko szybka reakcja i podjęcie stosownych terapii zapobiec może długotrwałym dolegliwością. Ponieważ trądzik to choroba, a nie tylko defekty estetyczne często potrzebna jest konsultacja dermatologiczna.
My jednak skupimy się na zabiegu w salonie kosmetycznym, w którego skład wchodzi:
- wykonanie peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji diamentowej
- sonoforeza z ampułką ACNE
- nałożenie maseczki algowej.
W terapii trądzikowej niezwykle ważną rolę odgrywa łączenie kilku elementów, co daje większą gwarancję udanej kuracji.Rezultatem zastosowania peelingu kawitacyjnego jest m.in. rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. Pelling usuwa z naskórka martwe komórki, tym samym dokładnie czyszcząc skórę i hamując rozmnażanie się bakterii. Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym złuszczaniu zewnętrznej warstwy skóry. Wykorzystywana jest zarówno do likwidowania blizn, przebarwień, prosaków, zaskórników, rozstępów, zmian potrądzikowych jak i zmarszczek z okolic oczu, ust i szyi. Celem sonoforezy jest wprowadzenie substancji aktywnych leczniczych – kosmetycznych w głębsze warstwy naskórka. Sonoforeza poprawia ukrwienie naskórka oraz regeneruje uszkodzone tkanek. Maseczka algowa stanowi bogactwo składników odżywczych i witamin. Działa na skórę oczyszczająco, głęboko ją nawilża, dotlenia, ożywia i tonizuje, normalizuje wydzielanie sebum, pobudza mikrocyrkulację, neutralizuje wolne rodniki, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry, oraz objawy trądziku. Skóra trądzikowa wymaga szczególnej troski na co dzień. Nie ma zastosowania żadna uniwersalna metoda pielęgnacji idealna dla każdego typu cery. Innej pielęgnacji wymaga cera sucha, a innej tłusta. Specjalnego traktowania wymaga również cera naczynkowa, cera atopowa czy cera trądzikowa.Do zbiegów trądzikowych dołączyć należy codzienną troskę o naszą skórę. Kosmetyczka powie nam jak dbać o cerę, na której znajdują się zaskórniki, krostki, grudki czy zmiany ropne. Skóra trądzikowa jest niezwykle wymagająca. Osoby z tym typem cery zwrócić muszą szczególną uwagę na kosmetyki zarówno do pielęgnacji jak i makijażu. Wskazane jest stosowanie kosmetyków, nie podrażniających skóry i wspomagających leczenie zmian trądzikowych. Pamiętajmy! Trądzik wymaga pielęgnacji długofalowej.
BEZPIECZNE OPALANIE
Słońce ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, zaś piękna opalenizna dodaje uroku. Aby z plażowania czerpać przyjemność należy stosownie się do niego przygotować. Bezpieczeństwo zapewni więc ochrona przed szkodliwymi promieniami.
Zbawienny wpływ słońca to nie tylko dobre samopoczucie. Na skutek promieniowania ultrafioletowego w organizmie powstaje witamina D, będąca podstawowym budulcem kości. Przebywanie na słońcu ma bardzo korzystny wpływ na układ nerwowy, leczy trądzik, poprawia przemianę materii oraz odpręża. Piękna opalenizna dodaje uroku, jednak pod warunkiem, że pozyskana jest w bezpieczny sposób i nie doprowadziła do poparzeń, czy uczulenia. Dlatego wystawiając ciało na działanie słońca, pamiętać należy o ochronie skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Będące składnikiem środków do opalania filtry (SPF) robią to doskonale. Różnią się jednak numeracją, a wysokość filtra dobiera się w zależności od fototypu skóry, czyli rodzaju wrażliwości na słońce. Faktor powinien być tym wyższy, im jaśniejsza jest karnacja. Biorąc pod uwagę karnację, kolor oczu i włosów samodzielnie określić można swój fototyp. Aby cieszyć się ładną opalenizną, zachowując jednocześnie zdrową skórę nie wystarczy stosowanie preparatów z filtrem, pamiętać należy o kilku istotnych zasadach.
ABC bezpiecznego opalania:
- nie wystawiaj się na działanie słońca między godziną 11. a 15. gdyż promieniowanie jest wówczas najsilniejsze i najłatwiej poparzyć skórę, czy nabawić się udaru,
- przyzwyczaj skórę do słońca, zaczynając opalanie od 15 minutowych seansów,
- przed opalaniem nie maluj się, zrezygnuj z kosmetyków zawierających alkohol, retinol oraz kremów z kwasami AHA,
- podczas kąpieli używaj preparatów wodoodpornych,
- także w cieniu chroń skórę przed słońcem – 80 % promieni słonecznych odbija się od piasku i wody,
- na kilka dni przed plażowaniem zrezygnuj z kremów zawierających witaminy A i C oraz kwasy owocowe, które w połączeniu z promieniami słonecznymi wywołać mogą alergie,
- najszybciej opalają się nos oraz dekolt i tym samym wymagają dodatkowej ochrony,
- pamiętaj o ochronie ogromnie narażonych na promienie UV ust,
- przed wyjściem na słońce nie jedz selera i pietruszki oraz nie pij naparów z melisy i dziurawca. Wszystkie te produkty zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne, co wiąże się z ryzykiem poparzeń i przebarwień.
- troszcz się o odpowiednie nakrycie głowy, jest to szczególnie ważne w odniesieniu do małych dzieci,
- używaj okularów słonecznych z odpowiednim filtrem, chroniących przed szkodliwym promieniowaniem.
Wygrzewanie się w słonecznych promieniach to przyjemność, lecz źle zabezpieczona skóra przypłacić może to chorobą – poparzenia, alergie, udar. Dlatego korzystając ze słońca zachować należy umiar i zdrowy rozsądek oraz pamiętać o kosmetykach z odpowiednio wysokimi filtrami. Spalona słońcem skóra niczym nie przypomina zdrowego wypoczynku.
RYNEK KOSMETYKÓW PIELĘGNACYJNYCH
Rankingi wskazują, że coraz częściej sięgamy po kosmetyki pielęgnacyjne. Na rynku rośnie sprzedaż niszowych kategorii. Producenci nie tylko koncentrują się na produktach naturalnych, ale także na wysoko zaawansowanych technologicznie.
W obecnej chwili zauważyć można wzrost sprzedaży ekskluzywnych marek, zwłaszcza w kategorii dermokosmetyków, czyli połączenia kosmetyków i farmaceutyków. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Dermokosmetyki, znane także jako kosmetyki dermatologiczne lub kosmetyki apteczne, to preparaty z pogranicza medycyny i kosmetologii. Kluczowym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu problemów skórnych, choć nie mają one przeciwwskazań do pielęgnacji skóry zdrowej. Dermokosmetyki pojawiły się na rynku m.in. z powodu zanieczyszczenia środowiska, które powoduje problemy z alergiami skórnymi i nadwrażliwością skóry spowodowaną. Największy udział wartościowy w sprzedaży kosmetyków pielęgnacyjnych mają kosmetyki nawilżające do twarzy oraz kosmetyki przeciwstarzeniowe i preparaty do pielęgnacji ciała. Wśród produktów najczęściej używanych znajdują się kosmetyki do mycia twarzy, preparaty do pielęgnacji ciała, kremy do rąk, kremy nawilżające. Ogromne zainteresowanie stanowią również maski do twarzy, mgiełki i preparaty przeciwstarzeniowe, których na rynku przybywa, a ich technologia wciąż jest rozwojowa. Są też kategorie, od których odchodzimy, chociażby samoopalacze. Intensyfikacja rynku kosmetycznego, którego głównymi odbiorcami są kobiety powodowana jest w dużej mierze trendami demograficznymi. W Polsce przybywa kobiet dojrzałych, które zainteresowane są m.in. kosmetykami anti-aging, czyli bogate w składniki odżywcze. Starzenie się skóry jest nieuchronne, proces ten można jednak kontrolować i opóźnić stosując kosmetyki zaskakują bogactwem składników. Wśród trentów kształtujących rynek kosmetyków do pielęgnacji twarzy wymienić należy modę na kosmetyki naturalne i ekologiczne, wzbogacane składnikami z różnych zakątków świata, oparte na azjatyckich rytuałach pielęgnacyjnych oraz zabiegach dotleniająco – detoksykujących. Rynek kształtuje również moda, w przypadku kosmetyków moda na składniki roślinne. Gama tych stosowanych w preparatach pielęgnacyjnych stale się rozrasta. Następuje powrót do ziół i roślin, znanych i stosowanych w ówczesny recepturach. Wielki powrót w przemyśle kosmetycznym święcą obecnie, będące bazą licznych produktów pielęgnacyjnych substancje takie jak: witamina C, mocznik, retinol i oleje.
Ważne jest abyś już w młodym wieku używała produktów z retinolem, hydrokwasami, koenzymem Q10 czy kinetyką. Dzisiejsze kremy potrafią działać równie mocno i przynosić efekty jak najlepsze zabiegi medycyny estetyczne. Już po 25 roku życia nasza skóra diametralnie się zmienia i potrzebuje mocniejszych produktów niż kiedyś.
KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY
Jeśli myślimy o wizualnej rewolucji, najlepiej zacząć od włosów. Ten sezon daje nam kilka możliwości. Zgodnie z obowiązującymi trendami wybrać można między delikatną koloryzacją w stylu nude, bronde, bądź połączeniem różu z brzoskwinią, czy odważnymi odcieniami błękitu, zieleni, różu, czy fioletu. Trendy roku 2017 skupiają się przede wszystkim na niewymuszonym i kobiecym wyglądzie.
Natura
Podobnie jak makijaż w stylu nude, tak i koloryzacja pomogą wydobyć i podkreślić naturalną urodę. Mimo, że nude jest wariacją jedynie w palecie piaskowych blondów, beżów i brązów nie ma nic wspólnego z nudą. To kolor, który mieni się setkami subtelnych odcieni.
Bronde
To jeden z tych nurtów w koloryzacji włosów, który wyróżnia się swoją ogromną naturalnością i lekkością. Bronde to połączenie blondu i brązu, dające ciepły i przyciągający wzrok efekt. Uzyskać go można wskutek połączenia miodowo-orzechowych odcieni, dzięki czemu włosy wyglądają jakby naturalnie rozjaśniło je słońce. W tym wypadku pasma w różnych odcieniach wyglądają naturalnie i dodają fryzurze objętości. Warto pamiętać również o ombre, sombre i flamboyage wciąż chętnie wybieranych w salonach fryzjerskich.
Blorange
Ciekawą propozycją kolorystyczną, jak i hitem wiosny 2017 jest połączenie jasnego blondu z odcieniem brzoskwiniowym, czyli blorange – od angielskiej nazwy owocu blood orange, czyli czerwonej pomarańczy. Połączenie czerwonego z pomarańczowym tworzy bardzo modny kolor, w którym przebijają się pastelowe odcienie różu i subtelne barwy brzoskwiniowe. Blorange świetnie sprawdza się jako lekka płukanka bądź popularne latem kredki do włosów, i tak otrzymany kolor utrzymuje się jedynie do kilku myć. Pozwala to, aby upewnić się, że dany odcień jest odpowiedni dla konkretnej osoby.
Popielaty blond
W tym sezonie słoneczne blondy zamienić należy na popielate odcienie. Chłodny odcień blondu będzie pasował blondynkom o jasnej, zimnej karnacji.
W kolorach tęczy
Od kilku sezonów farbujemy włosy na niestandardowe kolory. Tęczowe włosy to wyzwanie, dlatego przed koloryzacją trzeba dobrze się zastanowić i dobrać odpowiedni odcień do naszej karnacji. I tak: turkusy i zieleń stanowią idealne rozwiązanie dla osób o jasnej karnacji, natomiast fiolety idealnie współgrają z cerą oliwkową. W tym przypadku kolorami należy się po prostu bawić, nakładając nie u nasady, czy przy końcówkach, bądź pozwolić sobie na tęczowe refleksy.
Pamiętajmy jednak, by nie podążać jedynie za modą, wtedy z pewnością osiągniemy zamierzony efekt, a wychodząc od fryzjera zakrzykniemy z zachwytu dobrze czując się w wiosennej metamorfozie.
SZLACHETNA RÓŻA
Różane kosmetyki zawierają na ogół olejek z płatków i owoców róży lub różaną wodę. Dodana do perfum róża, będąca królową kwiatów oraz symbolem piękna poprawia nastrój. W kremach nawilża skórę i działa przeciwzmarszczkowo.
Woń róż to jedna z najbardziej lubianych woni na całym świecie. Olejek różany to bardzo cenny preparat, do otrzymania kilograma potrzebny jest proces destylacji wodnej na tonie płatków róż. Bez względu na jego cenę, wytwarzanie olejku jest bardzo opłacalne, nie tylko ze względu na walory zapachowe, ale także jego wydajność. Wystarczy jego mikroskopijna ilość, by uzyskać pożądaną woń w zarówno w perfumach, jak i kosmetykach. Olejek różany stosowany jest nie tylko ze względu na jego walory zapachowe, ma on mnóstwo właściwości m.in. antyalergiczne, uspokajające, czy przeciwdepresyjne. Potrafi złagodzić poparzoną skórę oraz bóle głowy. Działa bakteriobójczo, zaś stosowany jako składnik kosmetyków potrafi ukoić suchą, zmęczoną i wrażliwą skórę oraz ją zmiękczyć, zregenerować i zrelaksować. Już Kleopatra wcierała w ciało świeże róże, by dodać mu blasku. Greczynki masowały dłonie zerwanymi o świcie różami. Rzymianki przed kąpielą wysuszone płatki wcierały w skórę. Róża od lat służyła do uwodzenia, a jej woń podgrzewała atmosferę w sypialni. Kobieca intuicja na przestrzeni wieków pokazała, że róża zawiera wszystko co cenne dla urody: afrodyzjakalne aromaty, tłuszcze, kwasy oraz składniki odmładzające, nawilżające, wzmacniające i rozjaśniające skórę. Róża nie tylko cudownie wygląda i pięknie pachnie. Już tysiące lat temu poznano się na jej właściwościach w pielęgnacji skóry. Mimo, że od tamtej pory w kosmetyce wiele się zmieniło, róża wciąż jest jedną z podstawowych roślin wykorzystywanych w produkcji kosmetyków. Wszystko to za sprawą bezcennych substancji zawartych zarówno w płatkach, nasionach, jak i owocach. Substancji takich jak witamina C, B, E i K oraz flawonoidy, garbniki i kwasy organiczne. Wszechstronność olejku różanego pomaga skórom tłustym, trądzikowym, naczynkowym i suchym. Ten ceniony w kosmetyce olejek chroni przed promieniowaniem UV i szkodliwym szkodliwym wpływem zanieczyszczonego środowiska, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzi oparzenia słoneczne, lekko natłuszcza, nawilża, odmładza i stymuluje wspomaganie kolagenu. Natomiast woda różana, która jest pozostałością po procesie destylacji płatków, jest bardzo bogata w biolfawonoidy i lotne olejki eteryczne. Do tego działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i kojąco. Poprawia napięcie skóry, oczyszcza, nadaje jej zdrowy koloryt. Różana woda jest idealnym tonikiem do każdej cery, gdyż nie narusza ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Można z niej przygotowywać okłady na zmęczone powieki i zaczerwienione spojówki. Skutecznie łagodzi podrażnienia oczu i dodaje im blasku. Różany zapach ponadto relaksuje, przywołuje dobre myśli, po prostu pozwala się rozmarzyć.
MASAŻ PRÓŻNIOWY
Do odchudzania podejść należy kompleksowo, dobierając odpowiednią dietę, włączając fizyczną aktywność oraz działając zewnętrznie poprzez stosowanie wspomagających zabiegów kosmetycznych. Działanie takie znacznie przyspieszy osiągnięcie pożądanych efektów, a jednocześnie skutecznie zmotywuje do pracy nad sobą.
Masaż próżniowy jest zabiegiem pomagającym w walce z nadwagą, otyłością, brakiem jędrności skóry, cellulitem, ciężkością nóg, bliznami, rozstępami i zmarszczkami. Skuteczny drenaż powoduje znaczą redukcję „pomarańczowej skórki”, poprawiając ukrwienie i wygląd skóry. Ten specjalistyczny zabieg wskazany jest dla ujędrniania i modelowania ciała. Masaż próżniowy jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Nie niesie za sobą ryzyka powikłań. Dzięki masażowi zwiększa się przepływ krwi, czyli mikrokrążenie. Następuje także eliminacja nagromadzonych toksyn, co zmniejsza obrzęki w nogach. Masaż daje odprężenie i relaks.Wskutek różnorodnej kombinacji skuteczność zabiegu wysoce wzrasta, umożliwiając osiągnięcie skutecznych efektów.Już po pierwszych 2 zabiegach widać różnicę, skóra staje się gładka i miękka. Po 4-6 zabiegach widać zauważalną redukcję cellulitu. Aby uzyskać pełną skuteczność, czyli jak najlepsze efekty przyjąć należy serię zabiegów, to jest 10-12 zabiegów, co 2-3 dni. Technika takiego zabiegu oparta jest na mechanicznym zasysaniu fałdów skóry oraz ich jednoczesnym rozmasowywaniu w różnych kierunkach. Dzięki systemowi rolek, fałd skóry jest zasysany, podnoszony i rolowany. W wyniku masażu otrzymujemy doskonałe rezultaty w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwalczaniem cellulitu i wyeliminowaniem toksyn z organizmu. Jednocześnie zabieg działa drenująco i uealastycznia skórę. Drenaż limfatyczny, będący rodzajem masażu pompująco-ugniatającego przyspiesza pożądany efekt, stymuluje układ żylny i limfatyczny, ułatwia usuwanie szkodliwych toksyn zgromadzonych w organizmie. Urządzenie do masażu zawiera diody laserowe o niedużym natężeniu, które emitują określoną wielkość fal światła skierowaną na komórki tłuszczowe. Zredukowana zostaje w ten sposób ich wielkość, a promieniowanie czerwone dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada za piękną i jędrną skórę.
EFEKTY MASAŻU PRÓŻNIOWEGO:
- redukcja tkanki tłuszczowej
- poprawa napięcia i jędrności skóry np. zwiotczenia powłok brzusznych, obwisłe ramiona
- redukcja cellulitu
- podnoszenie i ujędrnienie pośladków
- zmniejszenie blizn i rozstępów skóry
- ujędrnianie biustu
Uzyskane efekty podtrzymamy jednak powtarzając zabieg co najmniej raz w miesiącu, co da gwarancję, że redukcja cellulitu nie cofnie się do postaci sprzed zabiegu.
SIŁA EKSTRAKTÓW ROŚLINNYCH
Naturalne składniki są znacznie bezpieczniejsze i lepiej przyswajalne dla organizmu niż syntetyczne. Przy tworzeniu kosmetycznych nowości wykorzystywane są w pełni dobrodziejstwa natury.
Branża kosmetyczna ma olbrzymie możliwości wykorzystania różnorodnych składników aktywnych, zarówno tych syntetycznych, jak i tych naturalnych w walce z procesem starzenia się skóry. Część substancji otrzymywanych syntetycznie ma swoje odpowiedniki w naturze.Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie ekologicznymi produktami kosmetycznymi, które zawierają organiczne i naturalne wyciągi o działaniu nawilżającym, łagodzącym, antyoksydacyjnym, korygującym wydzielanie sebum, spajającym naczynia włoskowate skóry, jak również przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym. Trend ten wiąże się z coraz większą wiedzą o naturalnych składnikach oraz przywiązywaniem wagi do zdrowia i dobrego samopoczucia. Równocześnie szukamy kosmetyków o wielokierunkowym działaniu będących odpowiedzią na konkretne komplikacje skórne.W te potrzeby perfekcyjnie wpisują się ekstrakty roślinne posiadające bogate źródła substancji biologicznie czynnych – tłuszcze, białka, węglowodany, aminokwasy, saponiny, enzymy, kumaryny, balsamy i żywice, olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, składniki mineralne i witaminy.Odpowiedni skład procentowy oraz zachowanie proporcji składników decydują o skuteczności działania danego ekstraktu na skórę. Przy niwelowaniu konkretnego problemu skóry, takiego jak przyspieszenie gojenia się blizn lub rozszerzone naczynka, warto wybierać kosmetyki, w których skład wchodzą ekstrakty standaryzowane na daną substancję, np. azjatykozyd lub madekasozyd z wąkroty azjatyckiej o własnościach przeciwzapalnych i pobudzających syntezę kolagenu, polisacharydy z wyciągu z aloesu wykazujące działanie łagodzące, sylimaryna z ostropestu plamistego poprawiająca mikrocyrkulację lub polifenole z zielonej herbaty o działaniu anti-aging. Standaryzacja oznacza, że ekstrakt zawiera precyzyjnie określoną dawkę danej substancji o prawidłowym działaniu na skórę. Tylko wtedy efekt działania jest do przewidzenia. Jeśli chodzi o działania anti-aging wpływ mają antyoksydanty zawarte w ekstraktach roślinnych, do których przynależą bioflawonoidy, chroniące przed stresem oksydacyjnym. Bioflawonoidy niwelują wolne rodniki przysparzających uszkadzania błon komórkowych, DNA oraz białek wchodzących w skład enzymów. Wolne rodniki niszczą również lipidy naskórka, kolagen i elastynę, będące przyczyną utraty elastyczności i powstawanie zmarszczek. Jednym z ekstraktów bogatych w antyoksydanty, polisacharydy oraz żelazo i cynk jest opuncja figowa. Jej ekstrakt wykazuje także działanie ochronne przed niekorzystnymi czynnikami środowiska – promieniowaniem UV, wysoką i niską temperaturą oraz mikrourazami. Wyciągi roślinne i niektóre oleje wykazują także zdolność wchłanianie promieniowania UV.
TRENDY W MAKIJAŻU
Piękna i promienna cera to bez wątpienia podstawa olśniewającego makijażu. Wiosna i lato 2017 powita nas mocno zróżnicowanymi trendami. Choć niektóre propozycje wydać mogą się zbyt awangardowe, z pewnością i z nich można zaczerpnąć inspirację do własnej stylizacji. W obecnym sezonie bawić będziemy się kolorami, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie.
Ponętne usta
W tym trendzie ważny jest intensywny, mocny kolor na ustach. Należy wybrać kolor, w którym wyglądać będziemy radośnie i dobrze się w nim czuć. Nawet intensywny kolor odpowiednio nałożony sprawi, że będzie on pasował do dziennego makijażu – nakładając szminkę delikatnie palcem uzyskamy łagodniejszy efekt. Dla kobiet nieco odważniejszych już od rana królować będą usta nasycone kolorem. W tym sezonie pozwolić możemy sobie na łączenie kolorów, nakładając inny kolor na górną, a inny na dolną wargę, choćby łącząc fuksję i oranż.
Czekoladowe smoky eyes
Ten trend wypiera obowiązujące czarno-grafitowe smoky eyes. W tym sezonie stawiamy na łagodne odcienie brązu. Aby dzienny beżowo-orzechowy makijaż stał się wersją bardziej drapieżną nieco go przyciemniamy. Efekt smoky uzyskujemy, zacierając granicę cienia, tak aby kolory płynnie przez siebie przenikały. Dotyczy to również dolnej powieki, na której także dokładnie należy rozetrzeć cienie, tak aby nie powstała kreska, która optycznie zamknie oko, a prawidłowo wykonane smoky ma je otworzyć.
Nieskrępowany róż
To kolor dla każdego wieku, dziewczęcy i jednocześnie dojrzały. Ten kolor o niezwykłych właściwościach dodaje świeżości i sprawia, że cera staje się promienna. Różowe tonacje doskonale sprawdzają się na oczach, ustach i policzkach. Wszystko jest kwestią doboru odpowiedniego odcienia.
Lazur oka
Niebieski kolor króluje. Jego wiele odcieni od pastelowych błękitów poprzez bardzo śmiały indygo, aż po elegancki granat. Kolorystyczna gama błękitów zapewni doskonałą zabawę i efektowne wykończenie. Wyraziste błękitne oko wyciszyć możemy nakładając na policzki zamiast różu bronzer. Górną powiekę podkreślamy czarną lub brązową kredką.
Złote powieki
To doskonała propozycja na nadchodzące lato, opalona idealnie gładka cera, muśnięte szminką usta i metaliczne powieki. To musi się udać. Złoto na powiekach pięknie zaakcentuje niebieską i brązową tęczówkę.
Nieokiełznane brwi
W nadchodzącym roku stawiamy na naturalny wygląd brwi. Im bardziej potargane i wyczesane do góry, tym lepiej. Do ich stylizacji służą odpowiednie korektory i maskary. Można do tego celu również użyć lakieru do włosów, spryskując nim szczoteczkę do brwi nadajemy pożądany kierunek.
Ten sezon da nam dużo możliwości i pozwoli bawić się kolorami. Oranż i róż na ustach, różowe powieki, kreski w odcieniu indygo… makijaż na wiosnę i lato 2017 musi być wyrazisty.
SZTUKA MAKIJAŻU
Warto wiedzieć, że malowanie to sztuka. O precyzyjności wykonywania makijażu decyduje kolejność nakładania kosmetyków.
Wiele kobiet uważa makijaż za drugą skórę. Piękny odcień cery, podkreślone kości policzkowe, zaakcentowane oczy i usta dadzą oczekiwany efekt. Aby opanować sztukę idealnego makijażu wykonywać należy go krok po kroku. Zachowując odpowiednią kolejność nakładania kosmetyków.
Krok pierwszy. Wszelkie zmiany skórne przykrywamy odpowiednim korektorem, nakładając niewielką jego ilość punktowo w miejsca wymagające ukrycia. Korektor nakładamy pędzelkiem lub specjalnym aplikatorem dołączonym do opakowania. Zmiany trądzikowe, przebarwienia, popękane naczynka najlepiej przykryć na samym początku, wtedy podkład idealnie przykryje skórę bez potrzeby dodatkowego pudrowania.
Krok drugi. Na twarzy i szyje nakładamy krem o lekkiej konsystencji. Po jego wchłonięciu opuszkami palców nakładamy podkład. Każda cera potrzebuje odpowiedniego, sucha skóra wymaga nawilżającego, skóra z przebarwieniami – kryjącego, świecąca – matującego. Odpowiednio dobrany podkład, to taki, którego nie widać. Po jego nałożeniu twarz powinna wyglądać świeżo i zdrowo. Podkład nie powinien służyć do zmiany koloru twarzy, gdyż do tego służy bronzer. Podkład nakładamy delikatnie go wklepując na całej twarzy. Jeżeli będzie odpowiednio dobrany, to szyja nie będzie różnić się odcieniem, co oznacza że nie ma konieczności jej pudrowania.
Krok trzeci. Malowanie oczu to kolejny etap makijażu. Na znajdujący się już na powiekach podkład nakładamy matową bazę w kolorze kremowym. Aby optycznie powiększyć oko rozprowadzamy ją pędzelkiem na całej powiece. Dalsza część makijażu oczu zależy od tego jaki chcemy osiągnąć efekt, jak również czy jest to makijaż dzienny czy okolicznościowy.
Krok czwarty. Wybieramy tusz do rzęs, który je pogrubi, wydłuży i podkręci. Rzęsy tuszujemy nawet dwa, trzy razy. Robimy to dokładnie, ale i na tyle szybko by nie wysechł przed nałożeniem kolejnej warstwy.
Krok piąty. Dobrze wyregulowane wcześniej przez kosmetyczkę brwi same wymodelujemy odpowiednio je podkreślając lub wypełniając przeznaczoną do tego konturówką. Również wyczesanie brwi szczoteczką ze specjalnym tuszem lub żelem jest szybkim i prostym sposobem na ich wymodelowanie.
Krok szósty. Nałożenie różu ożywi twarz oraz podkreśli wykonany do tej pory makijaż. Należy pamiętać o jednej tonacji szminki i różu – ciepłej lub zimnej. Róż nakładamy na kości policzkowe lub bezpośrednio pod nimi rozprowadzając go pędzlem. Aby nie odcinał się ostro od reszty twarzy należy go delikatnie rozetrzeć.
Krok siódmy. Pokryte już podkładem usta należy delikatnie przypudrować. Na co dzień wystarczy nałożyć na nie nawilżającą pomadkę. W przypadku makijażu okolicznościowego usta wymagają większej precyzji.
Trening czyni mistrza, dlatego dochodząc do wprawy osiągniemy rewelacyjny efekt.
OCZYSZCZANIE MANUALNE
Oczyszczanie manualne jest jednym z licznych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Oczyszczanie manualne to zabieg ręcznego usuwania wągrów, prosaków i innych zanieczyszczeń zlokalizowanych przy powierzchni skóry dzięki czemu ulega ona wygładzeniu.
Manualne oczyszczanie powoduje usunięcie zanieczyszczeń i rozświetla skórę. Zabieg nie powoduje stanów zapalnych, dzięki czemu skóra zyskuje zdrowy wygląd i świeży koloryt. Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania substancje aktywne z preparatów kosmetycznych. Oczyszczanie manualne daje niezwykle widoczne efekty. Dlatego zabiegi pielęgnacyjne warto poprzedzać takim właśnie oczyszczaniem. Oczyszczanie manualne przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych trwa około 2 godzin. Zabieg wykonywany jest na twarzy, dekolcie, ramionach i plecach. Składają się na niego: usunięcie makijażu, wykonanie peelingu kawitacyjnego, nałożenie maseczki rozpulchniającej, rozgrzanie skóry za pomocą wapozonu, usuwanie zaskórników i wyprysków , tonizowanie i dezynfekowanie, nałożenie maseczki ściągającej i kremu. Po zabiegu nie należy wykonywać makijażu, korzystać z solarium i sauny. Zalecane jest również stosowanie środków łagodzących. Aby efekt był lepiej widoczny i dłuższy wskazane jest stosowanie peelingów i maseczek. Częste wykonywanie peelingów łagodnie złuszcza naskórek, powodując świeży i naturalny wygląd. Cera wyzbywa się ziemistego koloru i delikatnych przebarwień. Oczyszczanie manualne wykonuje się celem usunięcia złogów łoju oraz zrogowaciałego naskórka, które tworząc zaskórniki zamykają ujścia gruczołów łojowych. Z zabiegu korzystać powinny osoby z cerą trądzikową, łojotokową oraz tłustą. Z manualnego oczyszczania nie powinny korzystać osoby ze: stanem zapalnym, opryszczką, stanem alergicznym, trądzikiem różowatym i skórą naczyniową.Oczyszczanie manualne wykonywane powinno być systematycznie.
MOC KREMÓW
Nasza skóra funkcjonuje w wyznaczonym przez naturę rytmie. W ciągu dnia bronić się musi przed zanieczyszczeniami, czynnikami atmosferycznymi i stresem. Podczas snu musi pracować o wiele intensywniej, podnosi się jej temperatura i polepsza mikro-krążenie, przez co może lepiej wchłonąć substancje zawarte w stosowanych kremach. Między północą a szóstą rano komórki skóry dzielą się 10 razy szybciej niż podczas dnia.
Przez całą dobę nasze ciało przechodzi trzy 8-godzinne cykle:
-
- oczyszczanie (4:00-12:00) – organizm pozbywa się zanieczyszczeń i toksyn;
-
- rozdzielanie (12:00-20:00) – przyspieszone trawienie;
- przyswajanie (20:00-4:00) – rozprowadzanie składników odżywczych (także tych z kremu na noc), dotlenienie i uelastycznienie komórek, mocne ukrwienie skóry i podniesienie jej temperatury.
Stosując krem na noc wspomagamy naszą skórę, bowiem w nocy tkanki są zdecydowanie elastyczniejsze, a skóra naprawia szkody jakie powstały w wyniku czynników działających na nią w ciągu dnia. Krem na dzień zawiera substancje neutralizujące działanie promieniowania UV oraz wolnych rodników. Do najważniejszych przeciwutleniaczy zaliczyć należy witaminy A, C i E – dodatkowo przeciwdziałające zmarszczkom, wygładzające i uelastyczniające skórę. Krem na dzień powinien ponadto nawilżać narażoną na wysuszenia skórę. Krem na noc musi być dużo bogatszy, powinien działać silniej, efektywniej i szybciej. Jego zadaniem jest regeneracja, odżywienie i wzmocnienie skóry. W jego składzie znajdują się wyciągi roślinne, minerały oraz skoncentrowane witaminy. Dzięki temu walka z wolnymi rodnikami jest skuteczniejsza, a skóra staje się odżywiona. Oleje roślinne regenerują naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Kwas hialuronowy, kolagen, ceramidy, gliceryna zatrzymują wilgoć w naskórku. Retinol, proteiny i soja dbają o odnowę. Inne składniki kremów na noc mają właściwości łagodzące, odmładzające itd. Część z tych składników występuje w kremach na dzień, ale w znacznie mniejszych dawkach. Działanie kosmetyków na noc jest wyraźnie mocniejsze i bardziej efektywne. Dzięki nim możliwa jest regeneracja naszej skóry.Po pierwsze krem wybierać należy stosownie do typu cery (tłusta, sucha, mieszana, etc.). Drugim kryterium doboru kremu jest wiek, bo wiadomo, że inne potrzeby ma skóra młoda, a inne dojrzała. Kolejne kryterium to skład. Kosmetykiem, który również warto stosować na noc jest serum. Serum jest preparatem skoncentrowanym, o bardzo lekkiej konsystencji zawierającym dużą dawkę silnie działających składników aktywnych. Wystarczy minimalna ilość serum, które nakłada się na oczyszczoną skórę, a po chwili jeszcze krem. Aby uzyskać lepsze efekty stosować powinno się komplet kremów na dzień i na noc z jednej serii, ponieważ wtedy ich składniki doskonale się uzupełniają. Dodatkowo aplikować należy kosmetyki na delikatną skórę wokół oczu.
DŁONIE KOBIECĄ WIZYTÓWKĄ
Nie od dziś wiadomo, że dłonie są naszą wizytówką. Dłonie są jedną z najbardziej wyeksponowanych części ciała, w związku z czym można wiele z nich wyczytać. Warto więc o nie szczególnie zadbać. Zadbane dłonie i schludne paznokcie dodają kobiecie atrakcyjności.
Dłonie są bardzo ciekawą i charakterystyczną części ciała człowieka. Ich skóra jest gruba, mocna i wypełniona receptorami, pozwalającymi na odczuwanie i umożliwiającymi chwytanie. Ta sama skóra jest jednocześnie cienka jak papier, pozbawiona tkanki tłuszczowej i szybko się przesusza. Skóra dłoni jest niezwykle delikatna i czuła. Z racji na brak komórek tłuszczowych, nie posiada naturalnej bariery ochronnej, w związku z czym szybko zaczyna się starzeć. Znacznie wcześniej zaczynają się na niej robić zmarszczki i przebarwienia. Wymaga więc szczególnej opieki i dbałości, zwłaszcza że zadbane dłonie są najlepszą wizytówką (nie tylko kobiety).Dłonie potrzebują bardzo wielu zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż wykorzystywane są w każdej niemal czynności życiowej. Dłonie służą do pracy, sprzątania, gotowania. Skóra dłoni ciągle poddawana jest niekorzystnym czynnikom atmosferycznym, zimą staje się przemarznięta, latem zaś zbyt mocno opalona. Nie sprzyjają jej także czynniki chemiczne takie jak mydła, czy detergenty. Nagminnie jest naciągana, wycierana, pospiesznie suszona po umyciu przez co jest uszkadzana.Aby pozbawić dłonie zbędnych kompleksów zastosować trzeba plan regeneracyjny, który składa się z codziennej oraz specjalistycznej pielęgnacji. Zadbane dłonie to takie, które są należycie nawilżone, skóra nie jest sucha i popękana, usunięte są skórki, a paznokcie wypiłowane. Jeśli chcemy, by nasze dłonie były zadbane, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Troszczenie się o dłonie zaczyna się od peelingu, który powinno robić się 1-2 razy w tygodniu. Bardzo dobrym, naturalnym rozwiązaniem jest peeling solny z oliwą z oliwek. Po jego nałożeniu i wcieraniu przez 3-5 minut, należy umyć ręce pod letnią wodą, a następnie wetrzeć sok z cytryny. Po zmyciu soku, który działa wzmacniająco i eliminuje przebarwienia skóry oraz nadaje jej elastyczność, należy wetrzeć w dłonie krem nawilżający. Taki zabieg wykonywany systematycznie sprawi, że dłonie będą zadbane, nawilżone i piękne. Każda z nas potrzebuje jednak odrobiny relaksu pod okiem profesjonalisty w salonie kosmetycznym. Taka regeneracja dłoni zdecydowanie poprawi ich kondycję. Salony kosmetyczne oferują obecnie wiele zabiegów poprawiających kondycję dłoni – zabiegi naprawcze, nawilżające, regenerujące, wybielające przebarwienia, poprawiające mikrokrążenie i metabolizm skóry oraz zapobiegające nadmiernemu poceniu.Choć niektóre zabiegi zrobić można samemu, wizyta u kosmetyczki da kobiecie relaks lub po prostu odprężenie, a zadbane dłonie zwiększą pewność siebie i atrakcyjność.
MANICURE JAPOŃSKI
Manicure japoński, którego kolebką jest Japonia ma swą kilkusetletnią historię. To technika dbania o naturalną płytkę paznokcia, która znacząco wpływa na wzmocnienie paznokci, poprawia ich elastyczność i zmniejsza kruchość, jak również nadaje paznokciom wysoki połysk. Metoda ta bywa określa także metodą P. Shine czyli błyszczeć, gdyż pozwala osiągnąć efekt pięknych błyszczących naturalnym blaskiem płytek.
Japoński manicure pozwala odżywić i nabłyszczyć naturalną płytkę. W trakcie zabiegu w paznokcie wciera się specjalną pastę oraz puder. Preparaty te zaopatrują płytkę w witaminę E, A i H, prowitaminy z grupy B5 i keratynę. Zawierają one dodatkowo krzemionkę z Morza Japońskiego oraz odżywczy pyłek pszczeli z aminokwasem niwelującym łamliwość paznokci. Składniki te wzmacniają płytkę i dodają jej blasku. Po takim zabiegu paznokcie są zdrowe i piękne. Żeby kuracja przyniosła efekt zabiegi powinno się wykonywać do pełnego zrośnięcia płytki paznokcia średnio co 2-3 tygodnie. Zabieg trwa 30-40 minut. Manicure japoński nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W szczególności polecany jest osobom, które borykają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Manicure ten pomoże przy rozdwajających się końcówkach lub nierównych płytkach. Wykorzystywana w czasie zabiegu pasta wzbogaca płytki w potrzebne im składniki mineralne. Japońskiego manicure nie należy wykonywać bezpośrednio po zdjęciu żelu lub akrylu, a do zabiegu należy stosować wyłącznie oryginalne preparaty. Przed wykonaniem manicure, należy odpowiednio przygotować paznokcie, zmiękczyć skórki, a następnie delikatnie odsunąć je od płytek oraz nadać im za pomocą pilniczka odpowiedni kształt. Po zabiegu nie należy malować paznokci i wykonywać manicure hybrydowy, ponieważ płytka jest nie tylko odżywiona, ale i tłusta. Dopiero po 4-5 dniach można wykonywać kolejne zabiegi. Wykonany w salonie kosmetycznym manicure japoński łączy się zwykle z zabiegami regenerującymi na dłonie. Po odżywieniu i nabłyszczeniu paznokci kosmetyczka wykonać może masaż dłoni z ziołami i japońskimi solami mineralnymi. Taki zabieg to połączenie pielęgnacji z relaksem. Manicure japoński świetnie regeneruje paznokcie. Jego siłą jest stosowanie naturalnych preparatów bogatych w witaminy i minerały. Płytka staje się mocniejsza, mniej łamliwa i nie rozwarstwia się, a z jej powierzchni znikają przebarwienia. Atutem tej metody jest także bardzo naturalny efekt. Dłonie nabierają pięknego i zadbanego wyglądu i trudno zauważyć tu efekt zabiegu, a nie natury. Inne metody manicure są przeznaczone przede wszystkim dla pań ze zdrowymi, odpowiednio odżywionymi paznokciami. Manicure japoński pozwala zaś takie paznokcie uzyskać.
PEELING KAWITACYJNY
Peeling kawitacyjny zwany również kawitacją jest zabiegiem oczyszczającym skórę wykonywanym w salonach kosmetycznych. I choć działa równie delikatnie jak peelingi stosowane w domu znacznie lepiej złuszcza skórę i wchodzi w jej głąb. To zabieg uniwersalny dla każdego typu cery bez względu na wiek.
Kawitacja to zjawisko fizyczne zachodzące pod wpływem obniżenia ciśnienia. Polega na szybkim przekształceniu z fazy ciekłej w fazę gazową. Dlatego na początku zabiegu skóra musi być wilgotna co w zetknięciu z ultradźwiękami powoduje tworzenie się mikro-pęcherzyków, które potem ulegają rozpadowi. Rezultatem jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.Peeling usuwa z naskórka martwe komórki, tym samym dokładnie czyszcząc skórę i hamując rozmnażanie się bakterii. Wibracje poprawiają przepływ krwi i limfy, a co za tym idzie umożliwiają dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. Zmiany widoczne po pierwszej wizycie to eliminacja wągrów oraz poprawa gospodarki wodnej skóry. Poza tym zabieg jest niezwykle relaksujący.Od czasu do czasu wszystkie rodzaje cery potrzebują złuszczenia. Peeling kawitacyjny wskazany jest zwłaszcza osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz różowatym, zaskórnikami i wągrami. W przypadku cery mieszanej i tłustej, zmniejsza wydzielanie sebum i „świecenie się” twarzy. Skórze przesuszonej i zmęczonej doda blasku. W niektórych przypadkach zredukować może drobne zmarszczki, a regularnie stosowany może być ratunkiem dla przebarwień.Peeling kawitacyjny stosować można nie tylko jako samodzielny zabieg, ale również jako zabieg przygotowujący skórę do jej nawilżenia i odżywienia, przyspieszający wchłanianie składników aktywnych. Jako zabieg nieinwazyjny polecany jest również dla skóry wrażliwej i naczynkowej.Czas wykonywania zabiegu trwa od 30 do 60 minutach. Kosmetyczka po zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry przeciera ją wacikiem. Peeling wykonuje się bowiem na lekko wilgotnej skórze, którą poddaje się działaniu fal ultradźwiękowych. Po nałożeniu na skórę serum rozpoczyna zabieg szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe. Sam zabieg jest bezbolesny, odczuwać można jedynie łaskotanie. Kosmetyczka wykonuje zabieg powoli oczyszczając poszczególne partie skóry. Zabieg zwykle kończy się mikro-masażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Przez okres 2-3 tygodni należy chronić ją przed działaniem promieni słonecznych, stosując odpowiednie kremy.
Efekty peelingu kawitacyjnego:
-
- odświeżenie i oczyszczenie skóra,
-
- poprawa krążenia, w skutek dotleniającego, nawilżającego i odmładzającego skórę mikro-masażu spowodowanego drganiami fal ultradźwiękowych,
-
- pobudzanie komórek i zmuszanie ich do naturalnej odnowy,
-
- sterylizacja skóry poprzez usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, zaskórników i wągrów,
- wygładzenie zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.
FOTOODMŁADZANIE
Fotoodmładzanie polega na regenerowaniu skóry silnymi impulsami świetlnymi, które przekształcone w energię cieplną stymulują znajdujące się w głębokich warstwach skóry fibroblasty, w efekcie czego wytwarzane przez nie elastyna i kolagen obkurczają włókna kolagenowe. Zaletą zabiegu jest mniejsza niż przy proponowanych do tej pory zabiegach inwazyjność. Skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Terapia fotoodmładzania składa się 5-10 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni.
Laserowe odmładzanie skóry to jeden z wielu zabiegów dermatologicznych. Emitowane światło stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Kolagen odpowiada za napięcie skóry oraz redukcję zmarszczek. Niestety wraz z upływem lat zanika, co przyczynia się do procesu starzenia się skóry. Fotoodmładzanie zastosować można na dowolnej części ciała. Najczęściej zabiegowi poddaje się jednak skórę twarzy, szyi, ramion i dekoltu oraz dłoni. Zabieg jest bezinwazyjny, więc już następnego dnia może powrócić do normalnej aktywności fizycznej. Po zabiegu skóra może stać się delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta, zaś po upływie kilku dni zaczyna się lekkie złuszczanie naskórka. Wystarczą dwie lub trzy serie naświetlań, by dostrzec pierwsze efekty fotoodmładzania.Fotoodmładzanie to zabieg z reguły polecany wszystkim. Jednak, nie można do niego przystąpić, gdy ma się świeżą opaleniznę. Odmładzanie twarzy niewskazane jest kobietom z nieuregulowaną cukrzycą i nadciśnieniem. Po zabiegu pacjentka może wrócić do normalnej pielęgnacji skóry. Koniecznie pamiętać należy o prawidłowym nawilżeniu skóry. Dodatkowo przez kilka dni należy unikać promieni UV. Na skórze twarzy, jak w lustrzanym odbiciu doskonale widać zmęczenie, stres, nałogi oraz brak snu. Czynniki te niewątpliwie wpływają na szybsze starzenie się skóry. Proces starzenia się skóry zatrzymać można poprzez laserowe jej odmładzanie, które sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna. Zabieg ten likwiduje zmiany naczyniowe, takie jak rozszerzone naczynka, tzw. pajączki, naczyniaki, zmiany trądzikowe, w tym zmiany po trądziku różowatym, a także skłonności do rumienienia się. Odmładzanie twarzy laserem niszczy wszelkie zmiany pigmentowe, jak piegi, przebarwienia, plamy starcze czy posłoneczne. Ważne znaczenie ma fakt, że fotoodmładzanie twarzy jest mniej inwazyjne niż dermabrazja laserowa, czy peeling chemiczny. Zaletą zabiegu jest krótki czas trwania, tj. od 20 do 40 minut.Fotoodmładzanie twarzy jest nieinwazyjną i wypróbowaną metodą odnowy skóry. Istotną rzeczą jest fakt, że podczas zabiegu nie dochodzi do zdarcia warstwy naskórka, co ma miejsce podczas głębokiego peelingu lub dermabrazji laserowej. Po fotoodmładzaniu można bez obaw myć twarz za pomocą wody i łagodnych dla skóry kosmetyków. Fotoodmładzanie to idealny zabieg dla osób z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, takimi jak płytkie zmarszczki, bruzdy, czy przebarwienia.Wynik zabiegu to napięta, delikatniejsza i bardziej gładka skóra.
FOTOSTARZENIE SKÓRY
Fotostarzenie skóry to zmiany zachodzące w niej pod wpływem długotrwałego narażenia na promieniowanie UV. Takie zmiany przybrać mogą formę zmarszczek, bruzd, przebarwień. Skóra starzejąca się pod wpływem słońca jest zwiotczała i sucha. Jednym ze sposobów na fotostarzenie, jest stosowanie preparatów z kolagenem.
Poparzenia, bliznowacenia i podrażnienia to wczesne stadium uszkodzenia skóry przez promienie UV. Do późniejszych następstw zalicza się starzenie słoneczne, czyli fotostarzenie (photoaging). Znacząco różni się ono od normalnego procesu starzenia się skóry, który związany jest z wiekiem (endogenne) wywołanego czynnikami wewnętrznymi. Nadmierne eksponowanie skóry i narażanie jej na promieniowanie UV, zarówno to naturalne, jak i to pochodzące z lamp w solariach, powodować może uszkodzenie struktury skóry. Mówiąc ogólnie, fotostarzenie nakłada się na proces starzenia się skóry związanego z wiekiem oraz powoduje jego nasilenie. Promieniowanie UV, poprzez wpływ na szereg cząsteczek, prowadzi do podwyższenia ilości jednego z rodzajów enzymów, jakim jest metaloproteinaz. Enzymy to białka, które mają na celu niszczenie innych białek. Zadaniem metaloproteinzy jest niszczenie kolagenu, czyli najważniejszego białka budującego skórę. Kolagen rozkładany zostaje przez enzymy, a dodatkowo już po kilku godzinach od ekspozycji na promienie UV zmniejsza się jego produkcja. Konsekwencją narażenie skóry na promieniowanie UV jest tworzenie niewidocznej tzw. „blizny słonecznej”. W przypadku gdy ekspozycja na słońce jest długotrwałym procesem, dochodzi do uwidocznienia owej blizny w postaci zmarszczki. Ciemna pigmentacja skóry chroni ją przed uszkodzeniami wywoływanymi przez promieniowanie słoneczne, co w efekcie skutkuje mniejszym nasileniem fotostarzenia oraz rzadszymi oparzeniami i mniejszym ryzykiem wystąpienia raka skóry. Objawy starzenia się skóry związane z wiekiem to:
- suchość skóry,
- zwiotczenie skóry,
- zmarszczki,
- ścieńczenie skóry,
- odbarwienia i przebarwienia na skórze,
- zwiększoną wrażliwość na powstawanie urazów skóry,
- skłonność do łagodnych narośli
W wyniku fotostarzenia dostrzec można pogrubienie naskórka, bądź jego wyraźny zanik. Struktura kolagenu ulega zaś zaburzeniu. Charakterystyczną zmianą jest włóknienie słoneczne tzn. nagromadzenie elastyny na granicy naskórka i skóry właściwej. W starzeniu się skóry związanym z wiekiem (endogennym), zarówno naskórek, jak i skóra właściwa ulegają ścieńczeniu. Połączenia pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą staja się bardziej płaskie. Zanikają fibroblasty, co wiąże się ze spadkiem ilości kolagenu. W słonecznym starzeniu się skóry mamy zaś do czynienia z głębszymi zmarszczkami, bruzdowaniami, pogrubieniem, nadmiernym rogowaceniem naskórka. Często pojawiają się poszerzone naczynka i pajączki oraz łatwo dochodzi do wylewów krwi poza światło naczynia. W miejscach szczególnie wystawionych na działanie UV dojść może do powstawania rogowacenia słonecznego.
DEPILACJA LASEROWA
Depilacja laserowa to depilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera. Wnika ona głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.
Depilacja laserowa zalecana jest osobom, u których występuje skłonność do wrastania włosów oraz tworzenia stanów zapalnych skóry. Zabieg ten nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę. Największą zaletą depilacji laserowej jest całkowite lub bez mała całkowite usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała.Osiągnięcie upragnionego efektu wymaga kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Jednak już po kilku sesjach cieszyć się można gładką skórą nawet przez kilka lat. Jednak poddanie się depilacji laserowej wymaga spełnienia odpowiednich kryteriów. I tak jak wszystkim zabiegom kosmetycznym towarzyszą jej przeciwwskazania:
- ciąża;
- nowotwory;
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
- opalona skóra;
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie;
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądziku czy leki przeciwdepresyjne);
Do zabiegów depilacji laserowej potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Wskazane jest skonsultować się ze specjalistą, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu zależne są z reguły od zdrowia danej osoby oraz koloru i jakości włosów.
Przed zabiegiem pacjent zobligowany jest do wypełnienie krótkiej ankiety. Następnie przeprowadzić należy próbę laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu nałożone zostają preparaty łagodzące.
Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, gdyż włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu, to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe, będące w fazie uśpienia, których mieszki mają za mało melaniny, nie reagują w tym czasie na laser. Zabieg powtarza się z reguły co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Następstwem zabiegu może być podrażnienie oraz obrzęk okołomieszkowy, które najczęściej ustępują już po kilku godzinach od zabiegu. Po zabiegu unikać należy:
- gorących kąpieli;
- korzystania z sauny lub basenu;
- podrażniania skóry preparatami z zawartością alkoholu lub spirytusu;
- przez około 2 tygodnie od zabiegu unikać złuszczania naskórka i peelingów;
- do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania i stosowania samoopalaczy.
JAK ROZPOZNAĆ PROFESJONALNĄ KOSMETYCZKĘ?
Istotne znaczenie ma wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego już podczas pierwszej wizyty. Kosmetyczka, która raz zdobędzie zaufanie klientki liczyć może na korzystanie z jej usług na stałe.
Przed wizytą u kosmetyczki warto zasięgnąć opinii u znajomych i poprosić o polecenie sprawdzonej kosmetyczki. Profesjonalną obsługę z pewnością oferują znane i renomowane salony, którym zależy na jakości świadczonych usług i zadowoleniu klientów. Wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinna rozpocząć się od szczegółowego wywiadu w trakcie, którego kosmetyczka zakłada kartę klienta, w której zapisze ewentualne problemy zdrowotne, przyjmowane leki, skłonność do alergii, wykonywane zabiegi oraz oczekiwania. Na tym etapie dokładnie oceni stan skóry oraz dobierze odpowiednią jej pielęgnację, doradzi jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty. Odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Profesjonalistka poinformuje o wszystkich przeciwwskazaniach i możliwych reakcjach po zabiegu. Uprzedzi o tym, jak skóra zachowywać się może przez najbliższych kilka dni, a także zaplanuje dalsze wizyty. Przed wizytą nie trzeba zmywać makijażu. Kosmetyczka oczyści skórę zanim przystąpi do zabiegu, a po jego zakończeniu (jeśli nie ma przeciwwskazań) wykonać może delikatny makijaż.
Z WIZYTĄ U KOSMETYCZKI
Jeśli kosmetyczka przystępuje do wykonania zabiegu bez wcześniejszego wywiadu oraz przedstawienia przeciwwskazań, albo mimo ich występowania klientka zrezygnować powinna z zabiegu w takim salonie.
Kiedy należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty i na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? Jak przygotować się do zabiegu w salonie? Pierwsza wizyta u kosmetyczki zazwyczaj nasuwa wiele pytań i wątpliwości. Po konsultacji w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym szybko one jednak mijają.Dziś często już nastolatki regularnie odwiedzają salony kosmetyczne. Inne kobiety swą pierwszą wizytę planują dopiero przed ślubem. Prawdę mówiąc nie ma ścisłej granicy wieku, od której powinno rozpocząć się profesjonalną pielęgnację. W znacznej mierze jest ona raczej uzależniona od potrzeb i stanu skóry. Jeśli pomimo starań, nie potrafimy poradzić sobie z problemami skórnymi, które wpływają na nasze samopoczucie i samoocenę, pomyśleć należy o wizycie u kosmetyczki. Pamiętać trzeba, że nie tylko trądzik, pękające naczynka i przebarwienia mogą być wskazaniem do odwiedzenia gabinetu w młodym wieku. Zdrowa skóra również potrzebuje odpowiedniej troski i pielęgnacji. Chęć uzyskania fachowej porady jest częstym powodem pierwszej wizyty u kosmetyczki. Nastolatki chcą dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo dbać o urodę. Wiele dziewczyn odwiedza salon kosmetyczny, gdyż nie radzą sobie z problemami młodej cery oraz jej właściwą pielęgnacją. Profesjonalna kosmetyczka, poza wskazaniem odpowiednich zabiegów w gabinecie oraz stosowanych do nich preparatów, doradzi w jaki sposób troszczyć się o skórę na co dzień.Do salonu kosmetycznego warto udać się także po to, żeby na dłużej zachować młody wygląd. Już w wieku 25 lat nasza skóra przestaje produkować kolagen. Zaś pierwsze zmarszczki pojawić się mogą jeszcze wcześniej. Każda kobieta, która pragnie opóźnić proces starzenia się skóry, powinna zasięgnąć rady specjalisty. Zamiast zwalczać obecne już zmarszczki, lepiej wcześniej pobudzić naszą skórę do produkcji kolagenu, odpowiednio ją ujędrniając i nawilżając. Czas dla siebie podczas zabiegów pielęgnacyjnych pod okiem profesjonalisty, to najlepszy sposób na poprawę humoru. Zatroszczyć się więc o urodę można po prostu po to, aby poczuć się zadbaną i zrelaksowaną. Nowe odbicie w lustrze skutecznie i na długo poprawi nastrój. Właśnie dlatego kobiety chodziły, chodzą i będą chodzić do kosmetyczki. Bez wątpienia pewnym upominkiem dla kobiety jest zafundowanie jej, czasu w salonie kosmetycznym, gdzie odda się przyjemności i trochę odpocznie. I choć niektóre zabiegi zrobić można w domu wizyta u kosmetyczki daje kobiecie relaks lub po prostu odprężenie.
Warto więc chodzić do kosmetyczki by czuć się młodziej i piękniej. A wychodząc z salonu kosmetycznego poczuć się prawdziwą kobietą.